Odveze si také Opava vysokou porážku?

Napsal 09.12.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v - Porážku 5:2 z berounského ledu budou chtít hokejisté KLH Chomutov odčinit hned při nejbližší možné příležitosti. Tou bude sobotní domácí utkání s týmem HC Slezan Opava. Poslední dva zápasy před domácím publikem vyšly chomutovským náramně. Havířov a Olomouc si ze severu Čech odvezli dohromady 19 branek! Slezané se v poslední době posílili o jednoho zkušeného a jednoho talentovaného hokejistu, kteří by se měli stát oporami mužstva. Naopak trenér Kýhos se musí obejít bez centrů Koláčka a Mikšovice. Proti Medvědům vyzkoušel dvacetiletého obránce Petra Neudorfského z Mostu. První zápas na lavičce "A" mužstva absolvoval také talentovaný chomutovský útočník Jan Mezera, kterému je 18 let.
Posily Slezanů

Před několika dny získali opavští do svých řad dvě zajímavá jména. Prvním je zkušený třiatřicetiletý útočník Marian Kacíř z Litvínova. Tento hráč má zkušenosti i z reprezentace. V roce 1992 si zahrál v dresu Československa na evropském šampionátu hráčů do 18 let, kde v 6 zápasech vstřelil 6 branek. Poté ho draftovala Tampa Bay, ale v NHL nikdy nenastoupil. Během své zámořské anabáze působil pouze v nižších soutěžích. Kromě zámoří má zkušenosti téměř ze všech nejlepších evropských lig. Hrál v Německu, Finsku, Švédsku a na Slovensku. I v extralize vystřídal několik klubů. Jakub Langhammer je dvacetiletý nadějný hráč pražské Sparty. S hokejem začínal na Kladně a v roce 2000 přestoupil do hlavního města. Také on má hrál v zámoří za tým Spokane Chiefs, kde v minulosti působil například chomutovský obránce David Hájek.

Poslední zápas

Ve 29. kole se na ledě Opavy představila Kadaň. Přestože Slezan byl v první třetině lepším týmem, nedokázal proměnit šance a nakonec jen díky trefě Procházky tři vteřiny před sirénou by stav nerozhodný. Do druhé části Kadaň vletěla a než se domácí rozkoukali, prohrávali o dvě branky. Slezan se sice snažil o srovnání, ale pouze se mu dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky a v závěrečné třetině se již hosté proháněli opavskou obranou jak se jim zachtělo. Opavští se o bodový zisk připravili v podstatě sami. Svými chybami v obraně darovali hostům góly, které jim v konečném účtování chyběli. Kadaň divokou přestřelku vyhrála 4:6.

Letošní vzájemná bilance

Opavští přijeli na sever Čech ve 4. kole. Domácí se zásluhou Proška brzy ujali vedení, ale ve druhé třetině se hra i skóre vyrovnala. O konečném vítězství KLH tak rozhodli dvěma brankami v rozmezí dvou minut Hájek a Jeslínek. Odveta se ve Slezsku konala na konci října. Také tentokrát tahali opavští za kratší konec, přesto se jim povedlo bodovat. Na vedoucí branku Chomutova dokázali vždy hbitě odpovědět. Po 60ti minutách byl stav 2:2. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, a tak se poprvé v historii vzájemných zápasů urodila remíza.

Opory soupeře

Jako brankářská jednička začal sezonu Roman Šlupina, postupně ho ale z brankoviště vytlačila dvojice Štefan Žigárdy a Radek Masný. Z obránců se zatím nejvíce daří Robertu Procházkovi. Nejproduktivnějším, ale zároveň i nejtrestanějším hráčem celého týmu je Daniel Boháč. Ten ve 29ti utkáních vstřelil 8 branek, na stejný počet nahrál a posbíral 85 tresných minut. Tradičními oporami jsou Marek Harazim či Luděk Lhotský, výrazně pomáhá také ze Vsetína hostující Radim Hruška.

Kádr Chomutova

Trenér Kýhos stále nemůže počítat s nemocnými či zraněnými Koláčkem, Mikšovicem a Řezníčkem. Možná už nastoupí obránce Pulpán, který se nevešel do konečné nominace na Mistrovství světa do 20ti let. V chomutovském dresu se v minulém kole objevili dvě nové tváře. Obránce Petr Neudorfský z Mostu. Druhým je mladý útočník chomutovské juniorky Jan Mezera.

Předpokládané sestavy

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Neudorfský, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal - Malát, Šíp, Jíra, Boušek, Charousek, Jeslínek, Polodna, Buchal, Pražák, Luka, Martenek
Opava: Masný - Procházka, Bartoň, Kramný, Spitzer, Vnenk, Přibyla, Sadloň - Hruška, Harazim, Korotvička - Kříž, Boháč, L.Lhotský - Suchánek, Kašík, Adamčík - T.Lhotský, Kapsa, Langhammer