Odčiní Chomutov minulou domácí porážku?

Napsal 29.09.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Kolotoč zápasů první ligy se žene neúprosně vpřed. V rámci 10.kola přivítají svěřenci trenéra Kýhose okresního rivala z Kadaně. Oba týmy sice dělí v tabulce pět míst , ale z pohledu bodů je rozdíl pouhého jednoho vítězství. Chomutovští mají Kadaňským co vracet, neboť poslední utkání na ledě ČEZ stadionu pro ně skončilo debaklem 4:7. Poslední výsledky naznačují, že podobná přestřelka se nejspíš konat nebude. Kadaň prohrála v Ostravě 0:1, aby v dalším kole porazila Jihlavu po prodloužení stejným výsledkem. Také Chomutov si připsal v posledním kole výhru 1:0. Oproti minulému střetnutí na ledě Komety bude tento duel zkouškou pro chomutovské forvardy, neboť se jim postaví Jaroslav Hübl, nejlepší gólman soutěže v procentuální úspěšnosti zásahů. Jak vše dopadne, můžete sledovat přímo na ČEZ stadionu nebo prostřednictvím podrobného online přenosu v sobotu 1.10. od 17:30.

Změny na břehu Ohře

Během letní pauzy se v Kadani jako vždy událo velmi mnoho. Tou nejzásadnější změnou bylo angažování kouče Ladislava Kubáta, jež přišel z druholigového Klášterce nad Ohří. Řada hokejistů odešla a nahradili je noví borci, kteří se zatím představují v dobrém světle.

Brankáři

Na tento post přišli hráči, kteří prozatím kryjí záda jedničce týmu Jaroslavu Hüblovi. Jsou jimi mladí gólmani Robert Slipčenko (20 let) a Ondřej Jirkův (20) z Karlových Varů.

Obrana

Defenzivu opustil jen jediný bek, naopak příchodů je mnoho. Kadaň lovila obránce mimo jiné i na Slovensku, odkud na sever Čech zamířil Ján Čuj (24) ze Spišské Nové Vsi. Zkušenost do kádru vnesli Marián Meňhart (28), který definitivně přestoupil z Mladé Boleslavi, a chomutovský Robert Plaček (29). Jak chutná první liga v bílomodrém dresu ví i juniorský odchovanec Karlových Varů Libor Hlubuček (20). Stejnou věkovou kategorii představuje i litvínovský Jakub Lašek (20). Dravé mládí zastupuje také Martin Zajíček (23).

Útok

Největší posilou ofenzivy je jistě návrat Michala Oliveriuse (27) z Mladé Boleslavi. Z Plzně získalo vedení klubu Jana Švíka (23) a Michala Poláka (20). Do kádru okresního rivala zamířili z Chomutova Milan Hahn (25) a Lukáš Zika (26) výměnou za Tomáše Polanského a Stanislava Stavenského. Z juniorských týmů Karlových Varů respektive Litvínova přišli Martin Zaťovič (20) a Zdeněk Tauš (20). Dres Chemopetrolu loni oblékal také Jiří Švejda (20). Nejčerstvější posilou je slovenský forvard Pavol Riečičar (27).

Poslední vzájemné utkání

Oba soupeři se spolu střetli během přípravy na ročník 2005/2006 na půdě Kadaně. Jak se později ukázalo, nebylo to zrovna šťastné řešení. Domácí se ujali vedení v 15.minutě, kdy se trefil Jan Švík (23). Chomutovští dvěma brankami ve druhé třetině otočili vývoj. Zasloužili se o to Jan Šulc a Ladislav Boušek. Kadaňští nesložili zbraně a ještě do konce prostředního dějství vyrovnal Zdeněk Žák (25). Tři minuty před koncem dostal domácí znovu do vedení opět Zdeněk Žák. Už v té době se na ledě jiskřilo. Vše vyvrcholilo v čase 58:19, kdy došlo k dalším potyčce a trenér Kýhos odvolal své hráče do kabiny. Duel tak zůstal nedohrán.

Tehdejší sestavy

Kadaň: Jirkův - Vobořil, Meňhart, Pospíšil, Hlavatý, Zajíc, Plaček, Čuj, Špelda - Zika, Oliverius, Kajer - Žák, Švík, Postl - Hahn, Hlusička, Vrba - Hubínek, Tauš, Švejda.

Chomutov: Podolka - Szakal, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Martínek, Černý, Kocek - Boušek, Šíp, Polodna - Buchal, Mikšovic, Malát - Luka, Jan Šulc, Řepík - Chyba, Gellner.

Příprava Kadaně

Většinu letních střetnutí sehráli Kadaňští na svém ledě. Možná i to byl důvod, že se jim před začátkem mistrovské sezony výsledkově dařilo. Jejich bilance z těchto duelů byla 5 výher – 2 remízy – 1 porážka při aktivním skóre 32:14. S příchodem bojů v první lize se zdá, jakoby střelcům zvlhl prach. „Litovat můžeme nedostatku branek. Už třetí zápas děláme body na jednu branku. Na druhou stranu útočníci se disciplinovaně vrací pomoci obraně. Velmi rád bych vyhrával jasnějším rozdílem, ale neproměňování šancí už je i v psychice týmu,” komentoval kouč Kubát tuto proměnu po zápase s Jihlavou.

Výsledky

Ústečtí Lvi – Kadaň         3:1
Kadaň – Chomutov            3:2 (nedohráno)
Kadaň – Děčín               6:0
Berounští Medvědi – Kadaň   3:3
Kadaň – Grasshoppers Curych 5:0
Kadaň – Berounští Medvědi   6:2
Kadaň – Klášterec nad Ohří  6:2
Kadaň – Lillehammer         2:2
Pozn.: Tučně vysázené jsou porážky Kadaně.

Mistrovská sezona v královském městě

Vedení klubu i já máme jediný cíl, aby SK Kadaň letos hrála play off. Chtěli bychom zlomit „prokletí”, abychom znovu nezůstali devátí,” prozradil trenér Ladislav Kubát v rozhovoru pro klubový web během prázdnin cíle pro letošní sezonu. Jejich naplnění se zatím daří. Kadani momentálně patří osmé, poslední postupové, místo, na němž mají se 13 body dva body náskok na devátý Prostějov. Při bilanci 3-1-2-3-0 se „pyšní” pasivním skóre 15:18.

Poslední utkání

V minulém kole přivítali svěřenci trenéra Kubáta na svém stadionu loňského účastníka extraligy Duklu Jihlava. Podle svých slov věděl Ladislav Kubát o náročnosti zápasu již před ním. „Očekával jsem, že Jihlava přijede bránit střední pásmo, bude hrát disciplinovaný hokej a čekat na protiútoky, takže hráče jsem na toto upozorňoval,” řekl Kubát po duelu. To se také vyplnilo. Urputnou bitvu o každý metr ledu rozhodla až rána Roberta Plačka ve třetí minutě prodloužení. Kadaň se tak mohla radovat z dvoubodového vítězství. „Utkání jsme odehráli dle našich představ. Střední pásmo bylo hostujícími hráči hodně zahuštěno a dopředu se šlo dostat jen nahozeným kotoučem a následně soubojem muže proti muži,” konstatoval kouč krátce po vyhrané bitvě pro oficiální stránky klubu. Navíc z branky vše jistí letos skvělý Jaroslav Hübl. „Vyzdvihnout musím výkon Jardy Hubla, který nás již několik zápasů doslova drží,” pochválil Kubát jednoho ze svých svěřenců.