Aktuální zprávy

Obránce Běhula a útočníci Kofroň, Litera a Káník za Piráty hrát nebudou, na zkoušce neuspěli

03.08.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Družina Martina Štrby má za sebou druhý týden tréninků na ledě a úvodní dva přípravné zápasy. Nyní dochází k dalšímu zeštíhlení stávajícího kádru, v němž začínala hned desítka hráčů na zkoušku. Dva už mužstvo opustili bez smlouvy před časem, nyní stejný osud potkal další čtveřici. Bílomodrý dres v nadcházejícím ročníku Chance ligy nebudou přes hlavu přetahovat Tomáš Běhula, Adam Kofroň, Miroslav Litera a Jakub Káník.

Nejvíce prostoru v zápasech dostal nejstarší ze zmíněné čtyřky, neboť čtyřiadvacetiletý útočník Adam Kofroň naskočil proti Jekatěrinburgu i Ústí nad Labem. Někdejší hráč mládežnických týmů Třince se do bodových statistik nezapsal, pouze jednou byl na ledě u inkasovaného gólu Pirátů.

O dva roky mladší zadák Tomáš Běhula si ze zápasu s Avtomobilistem odnesl stejnou bilanci v hodnocení účasti na ledě jako Adam Kofroň. Zlínský rodák si tak mistrovské zápasy se svým bratrem Richardem, jenž odchytal polovinu duelu s ústeckým Slovanem, nezahraje a nenaváže tím pádem na předchozí tři sezóny ve starším dorostu a juniorech Pirátů.

Devatenáctiletí forvardi Miroslav Litera a Jakub Káník pod vedením tria Štrba-Martínek-Koláček absolvovali jen tréninky, v nominaci na první dvě přátelská střetnutí se neobjevili a v mužstvu nyní končí.

Nově se do přípravy chomutovského A-týmu zapojila jiná dvě jména na zkoušku. Vysoký obránce Marcel Hlaváček byl na jaře 2012 součástí mistrovského týmu mladších dorostenců a za místní mládež nastupoval až do sezóny 2016/2017. Poslední dva ročníky prošel Kadaní, Mostem, Klatovy a loni působil v Dubnici, která hraje druhou nejvyšší soutěž na Slovensku. Proti Ústí nad Labem zaznamenal dvaadvacetiletý kadaňský rodák kladnou účast na ledě (+2) a dvě trestné minuty.

Rovněž druhý nováček má z minulosti určité spojení s Chomutovem. Stále ještě osmnáctiletý Martin Altrichter mladší se narodil v listopadu 2000, což byla doba, kdy pod vrcholky Krušných hor chytal jeho otec. Ten do léta 2002 stihl v bílomorém dresu 34 startů a 16 vítězství. Jeho následovník začal třiceti minutami proti ústeckému Slovanu, během nichž pochytal 16 soupeřových střel, jednou inkasoval a jednou vyhodil puk přímo mimo mantinely, takže dostal dvouminutový trest.