Preview k zápasu

Nový tým Chomutova jde do zápasu: Vyráží do Mělníka

Napsala 20.08.2020 Redakce
C h o m u t o v - Piráti odjedou k úvodní přípravě před nadcházejícím ročníkem v Krajské lize Ústeckého kraje do Mělníka, kde prověří v ostrém zápase nově vzniklý tým. Duel je naplánován v pátek 21. srpna od 18 hodin na zimním stadioně v Klášterní ulici.

Minulá sezóna Mělníka se zastavila v nerozehraném semifinále

Mělník patří do Středočeského kraje a nastupoval v základní skupině západ, ve které skončil po dvaadvaceti duelech na čtvrtém místě. Z toho nastoupil do předkola s třetími Kralupy nad Vltavou, pátými Velkými Popovicemi a šestými Lvi ze Slaného.

První dva celky z obou skupiny šly rovnou do play-off, a stejně jako na západě i východ měl čtyřčlenné předkolo. Právo účasti ve vyřazovacích bojích z celkových osmi získala čtyři mužstva, která nastřádala nejvíce bodů, nikoliv dva a dva z každé skupiny.

Vzpomínka Martina Paška:

  „Před polovinou devadesátých let jsme hráli s Mělníkem druhou národní ligu, oni tehdy byli vojenská tělovýchovná jednota a brali to tam hrozně vážně. Tehdy přijela tatrovka s plachtou, vyskákali z ní hokejisti v soupravách Dukly, odehráli zápas a tatrovka je zase odvezla zpět do kasáren. Později na přelomu tisíciletí jsme s Mělníkem hráli dokonce semifinále první ligy a vzpomínám si, že mi tam tehdy jeden z kolegů rozsedl kufřík na nářadí.“

V play-off hraném od čtvrtfinále nastoupili hokejisté Mělníka na Poděbrady, které přetlačili 2:1 na zápasy, ale více už před skončením všech lig v tuzemsku nestihli.

Nejproduktivnějšími hráči Mělníka byli Marek Macek s bilancí 8+20, Tomáš Havel za deset gólů s patnácti asistencemi a Albert Janele, který nastřádal osm přesných zásahů a patnáct přihrávek. Nejlepším střelcem byl s patnácti přesnými trefami Jakub Šípek. V brance se téměř rovnoměrně střídala hned čtyřka gólmanů.

Oznámené posily v letním období

V polovině května oficiální facebookový profil Mělníka oznámil návrat Miloslava Cafourka, který oblékne žlutočerný trikot po dvou letech v Poděbradech a Kralupech. „Kruh se uzavírá. Na Mělníku jsem se narodil, loni jsme se s ženou a se synem přestěhoval zpátky, letos se vracím do týmu a tentokrát už nadobro,“ citovala hráče stránka.

Návrat hlásí také po dvou letech Jakub Nesládek a po jednoleté přestávce David Havel, naopak v mělnickém dresu už nebude nastupovat Karel Kubica, který se odstěhoval za prací.

Ke vzájemným zápasům na přelom tisíciletí…

Chomutov odehrál poslední utkání proti Mělníku v sezóně 1999/2000, kdy po čtyřech zápasech v základní části s bilancí jedné výhry a třech proher výsledkem 2:3 vyřadil svého soupeře v semifinále první ligy. 

  Základní část:

  Chomutov – Mělník 5:1 (2:0, 2:0, 1:1); branky: Stavenský, Ťupa, Jíra, Gombár, Babka.
  Mělník – Chomutov 3:2 (1:2, 0:0, 2:0); branky: Martínek, Jíra.
  Mělník – Chomutov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0); branky: Koláček, Stavenský.
  Chomutov – Mělník 2:3 (1:1, 0:1, 1:1); branky: Bauer, Stavenský.

  Semifinále:

  Chomutov – Mělník 5:3 (3:1, 1:2, 1:0); branky: Boušek, Stavenský, Gombár, Koláček, Štelcich.
  Chomutov – Mělník 3:0 (1:0, 1:0, 1:0); branky: Jíra, Šíp, Koláček.
  Mělník – Chomutov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1); branky: Koláček 2.

Vzpomínáte si?

Psala se sezóna 2018/2019, když Piráti v průběhu března bojovali ve skupině o umístění, aby se vyhnuli baráži o extraligovou příslušnost. Na vlastním ledě však prohráli s Pardubicemi, šli do prolínací soutěže a z nejvyšší ligy zamířili do první ligy.

Právě po zlomovém duelu proti Dynamu tehdejší hlavní trenér Vladimír Růžička pronesl větu, která obletěla všechna média. „Takhle neporazíme ani Mělník,“ řekl po utkání. V pátek – v jiné době, za jiných okolností a s jiným týmem – se výsledek dozvíme.