Aktuální zprávy

Nová kniha a DVD je tady! Máte jedinečnou šanci být u slavnostního křtu

01.12.2006 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Publikace, která vznikala více než rok je konečně tady! Jedinečná kniha mapující celou historii chomutovského hokeje konečně spatří světlo světa. A společně s ní - jako bonus - více než hodinový dokument, který přináší rozhovory s nejslavnějšími hráči jednotlivých desetiletí. Legendární útočník Miroslav Klůc oživí vzpomínky na leteckou katastrofu z roku 1956, Josef Volák zavzpomíná na turnaj na Sibiři v době okupace, Zdeněk Chuchel přiblíží legendárního Ivana Hlinku a Stanislav Mikšovic poprvé před televizní kamerou přiblíží zákulisní boj v baráži proti Karlovým Varům. Každá správná kniha, stejně jako film musí být slavnostně pokřtěna. Ani tuto publikaci křest nemine, navíc bude opravdu slavnostní a Vy máte jedinečnou šanci být při tom.
Měsíce usilovné práce jsou u konce, chomutovský klub má po letech dokonale popsanou svoji historii a může se pyšnit jedinečnou publikací a ještě zajímavějším DVD nosičem. V úterý 12. prosince navíc proběhne v chomutovském kině OKO slavnostní křest knihy a premiéra hodinového filmu se zajímavou zpovědí nejslavnějších hráčů své doby. A nebude to křest pouze pro vybrané, na slavnostní akci můžete přijít i Vy. Po boku nejslavnějších hráčů chomutovské historie, čestných hostů mezi kterými by neměl chybět ani Karel Gut a další osobnosti, tak můžete být úplně první, kdo film a knihu spatří. Slavnostního křest je naplánován na 12. prosince, začátek v kině OKO je v 18.00 hodin. Vstupenky v hodnotě 40 Kč lze zakoupit ve středu na utkání s Kadaní přímo v pokladnách ČEZ stadionu, poté každý den ve sportovním obchodě VILAsport v přízemí sekretariátu KLH Chomutov.

Cena 360 stránkové publikace, která rozebírá sezónu po sezóně, přináší profily nejslavnějších hráčů a nechybí ani rozsáhlá statistická část, je včetně hodinového filmu na DVD 360 Kč. První vydání vychází v nákladu 1000 ks. Filmový dokument je samostatně neprodejný, je nedílnou součástí knihy.

"Náklady na přípravu této knihy a filmu se šplhají ke čtvrt milionu korun a je to největší investice KLH Chomutov v této oblasti v celé historii klubu," říká marketingový manažer David Dinda.

Od pondělí bude možné vstupenky i vyhrát, a to přímo zde na webu. V pruběhu dalších dní pak i na rádiu Agara.

"Vstupenek je omezené množství, bude to opravdu jedinečná akce za účasti významných osobností nejen chomutovského hokeje. Žádný chomutovský fanoušek by si akci neměl nechat ujít. Již na křtu odstartuje oficiální prodej knihy včetně DVD. Předpokládám, že tam bude i jedinečná možnost nechat si ji podepsat od legend místního hokeje," přibližuje David Dinda.

Citujeme z knihy ...

Návrat z turnaje ve Švýcarsku popisuje Miroslav Klůc: „Na turnaji Preciza cup jsme sehráli celkem čtyři zápasy. V sobotu náš zájezd končil a všichni jsme měli letět naší IL-14 domů. Už jsme měli rezervovaná místa. Jenže pak za námi přišel vedoucí letiště a říkal, že nějaká chilská delegace nestihla svůj let na kongres do Moskvy a jestli bychom jim nemohli uvolnit pět míst. A tak se rozhodlo, že poletí jen ti hráči, kteří měli druhý den hrát v Plzni mistrák. Tu pětici, která ve Švýcarsku zůstala, tvořili brankář Pašek, mladí hráči Nový a Borovička a funkcionáři Stanislav Vaisochr a Jan Výborný. V době, kdy my už jsme byli v Čechách, jel zbytek výpravy vyzvednout na letiště vedoucí garáží z Poldovky. Někdy po půlnoci mi ale volal, že se vrátil sám. Letadlo prý nepřiletělo, nikdo nevěděl žádné podrobnosti. Tak jsem si šel znovu lehnout, abych byl druhý den na zápas fit. Asi v šest ráno mi volal Láďa Kolář, technický vedoucí mužstva, že poslouchal v rádiu cizinu, kde říkali, že letadlo československých aerolinií spadlo. Okamžitě jsem volal na letiště, ale oni se pořád vytáčeli a nechtěli nic prozradit. Až když jsem zvýšil hlas potvrdili, že skutečně došlo k nehodě, kterou nikdo nepřežil.“

Své vzpomínky líčí brankář Karel Straka
„Tehdy jsem s mužstvem do Švýcarska neletěl, protože jsem byl na zájezdu národního týmu v Anglii. Shodou okolností jsem se vrátil o den později, než chomutovští ze Švýcarska. Na letišti v Ruzyni se po mě sháněli tamní pracovníci, kteří věděli, že jsem z Chomutova a oznámili mi, že jedno z těch dvou letadel chvíli po startu ve vzduchu vybuchlo a zůstalo tam pět lidí z klubu. To byl pro mě obrovský šok! Velkou smůlu měl Míra Pašek, který dělal jedničku před mým příchodem do Chomutova. To byl výborný kluk, zapálený pro hokej a výborný kamarád. On měl tehdy před svatbou a díky tomu, že jsem já byl nominován do Anglie, tak jel do toho Švýcarska on. Tehdy mi ještě říkal, jak je rád, že se podívá do světa a přiveze si odtamtud snubní prstýnky. Bohužel to chudák nakonec odnesl a domů už se nevrátil.“ Pohřeb, který se poté konal, to byla pro Chomutov obrovská událost. To se nedá slovy popsat. Pamatuji, že rakev s ostatky nesli po každé straně čtyři hráči, oblečení do dresů. Bylo velmi špatné počasí a mysleli jsme, že to pod tím tlakem nevydržíme. Vůbec nemluvím o působení psychiky, vždycky je těžké pohřbívat kamarády.“