Nestárnoucí Mikšovic, Skořepa nebo brousek Malinský: Derby s Kadaní je tady!

Napsal 15.11.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Další malé regionální derby je opět tady. Piráti necestují daleko, jen do sousední Kadaně. A po domácí prohře s Jihlavou chtějí body. Všechny tři! Jestli je získají - to můžete sledovat ve středu od 18.00, kdy utkání startuje.

Po čtyřech prohrách v řadě Kadaň v posledních dvou kolech konečně zabrala. Doma porazila Benátky nad Jizerou 5:2 a v posledním kole dokázala bodovat i venku. Na ledě ofenzívně laděného Havlíčkova Brodu vyhrála 2:4.

A to i přesto, že ve 31. minutě vedl Havlíčkův Brod už 2:0. Ve třiačtyřicáté minutě ale bylo vyrovnáno a v 58. minutě přišel v podání Kadaně drtivý finiš. V rozmezí pouhých deseti sekund se dvakrát přesně trefil Roman Chlouba, a zařídil tak druhou výhru Kadaně v řadě.

Po dvaadvaceti kolech je tak Kadaň s 26 body na průběžné desáté pozici. Na třetí Chomutov ztrácí osmnáct bodů, na osmý Beroun čtyři body.

Nestárnoucí Mikšovic

Ač Ondřej Fiala stihl za Kadaň odehrát jen dvanáct utkání, pořád se drží na první pozici v klubovém bodování. Stejně bodů, ale méně vstřelených branek má na svém kontě Stanislav Mikšovic. Šestatřicetiletý chomutovský srdcař hraje za Kadaň od loňské sezony, odešel sem po sedmnácti sezonách strávených v dresu Chomutova.

V loňských šestačtyřiceti zápasech v dresu Sportovního klubu stihl nasbírat 38 bodů. Letos prozatím dvanáct – za pět branek a sedm asistencí.

Mezi obránci je nejproduktivnější Ondřej Schmidt. Odchovanec Karlových Varů a bývalý mládežnický reprezentant stihl v nejvyšší soutěži odehrát zatím jen osm zápasů. Mnohem víc jich ale stihl v dresu Mostu a od sezony 2009/10 hlavně v dresu Kadaně.

Prozatím si na střelecký účet připsal devět bodů (1+8) a do statistik trestů 39 trestných minut. Ani ty mu ale nestačí na první místo v této disciplíně. Nejaktivnějším sběratelem trestů je totiž Ondřej Malinský, který už má na kontě přes padesát trestných minut.

Domácí výhra po dvou letech

Kadani se v posledních dvou sezonách nebývale dařilo na chomutovském ledě – tomu ale Piráti udělali přítrž v posledním domácím zápase. Kadaň totiž porazili 6:4, a to i přesto, že byla výrazně střelecky aktivnější.

Už po první třetině svítil na světelné tabuli stav 3:0 pro Piráty. Skóre totiž otevřel už po půlminutě hry Hruška. Kadaň dokázala v průběhu zápasu jen několikrát snížit na rozdíl dvou branek. Výrazněji ale zápas nezdramatizovala. Diváci se tak alespoň dočkali bitky v podání Gajovského s Malinským, kteří za ni byli odměněni trestem na pět minut plus do konce utkání.

Od Jihlavy k Jihlavě…

V minulém kole Chomutov po dvanácti utkání poznal, jak chutná prohra v základní hrací době. Po prvním utkání v Jihlavě jeho série začala, po druhém utkání s Jihlavou na domácím ledě skončila. Tři tisíce diváků se branky v soupeřově síti nedočkaly. Chomutov prohrál 0:2 a Jihlava se na něj dotáhla v tabulce. Třetí pozici drží Piráti jen díky lepšímu skóre.

I přes absenci gólů v posledním zápase drží v posledních pěti kolech Piráti příznivé skóre 15:7, vůbec neproduktivnějším byl v těchto zápasech Milan Kraft, který posbíral pět bodů (2+3), tři branky a asistenci přidal na svůj střelecký účet David Hruška a stále se tak drží v čele klubového bodování.

Utkání v Kadani startuje ve středu v 18.00 – to je podstatná informace jak pro ty, kteří se k sousedům chystají vyrazit, tak pro ty, kteří budou zápas sledovat na dálku. Ve stejný čas totiž začne tradiční online přenos.