Ohlasy po utkání

„Nedáváme moc branek a hrajeme jak profesoři,“ připustil Marek Hovorka

Napsal 11.10.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Jen jednu branku vsítili střelecky aktivnější Piráti v zápase se středočeským Kladnem, očekávaným rivalem v boji o návrat mezi elitu. Přesto, že v zápase působili lepším dojmem domácí, kladenští Rytíři proměnili dvě šance, což nakonec rozhodlo v jejich prospěch. Neproduktivitu týmu, příčiny prohry a nejen to s námi v pozápasovém rozhovoru probral Marek Hovorka.

Piráty čekal atraktivní duel s Kladnem, které jako druhý bývalý extraligový klub bojuje o návrat stejně jako Piráti. O zápletku bylo postaráno a zápas byl velmi bohatý na šance a střely především domácího celku. Přesto se ale po šedesáti minutách hry radovali Rytíři ze třech bodů a výhry 2:1. „Se zápasem jsme prakticky nic neudělali, až na gól čtyři sekundy před koncem. Je to škoda, měli jsme dost šancí. Mohli jsme zkorigovat stav, ale asi nám to tentokrát nebylo souzené,“ popisoval Marek Hovorka prohraný zápas se zvučným soupeřem.

Domácí vyslali na branku Chábery celkem 36 střel. Ujala se až ta poslední z hokejky chomutovského talentu Davida Kašeho. Příčinu, proč se střeleckou převahu nepodařilo zvrátit na převahu gólovou, věděl Hovorka zcela jasně. „Všichni to viděli, chtěli jsme puk dovést až do kuchyně. My celkově nedáváme moc gólů a do toho hrajeme jako profesoři. Je třeba začít od jednoduchosti a až nám začnou padat branky, můžeme si vymýšlet složitější akce,“ řekl o gólové neproduktivitě týmu slovenský útočník. Kromě neproměňování šancí přispěla k prohře i obětavost hostů a zákroky brankáře Chábery. „Kladno extrémně bojovalo. Několik střel zblokovali, skákali doslova hlavami do ran. To nejspíše rozhodlo,“ připomněl Hovorka obětavost soupeře.

Piráti měli k dispozici i šest přesilových her. Ani ty však nestačily na proměnění slibných šancí, do kterých se domácí dostávali. „Soupeř nás měl celkem přečtené. Věděl, jak hrajeme přesilovky. Je to pro nás ponaučení do dalších zápasů s nimi, abychom se na ně jinak a lépe připravili,“ pronesl útočník, který v minulosti oblékal i kladenský dres.

Chomutovu po prohře náleží třetí příčka, kterou drží díky dvaadvaceti bodům. Letošní ročník se zatím nese ve znamení bodové vyrovnanosti, nikdo nemá zatím nic jisté. „Není to suverénní, ale stále je to začátek. Všichni mají ještě spoustu sil. V duchu si říkám, že chleba se bude lámat v prosinci a na začátku ledna. Body jsou samozřejmě důležité, ale ještě se nic neláme,“ reagoval Hovorka na dotaz ohledně prozatímního průběhu sezony. Piráti navíc před letošním ročníkem prodělali značnou obměnu hráčského kádru. Tento fakt má také vliv na souhru celého mužstva. „Tým byl z poloviny obměněný a jsme sice spolu již přes tři měsíce, ale není to jednoduché. Je to dlouhodobý proces a ne, že se k sobě dají dva hráči a hned jim to spolu musí klapat,“ přiblížil potřebu času a trpělivosti, která má Pirátům přinést ovoce v podobě souhry a zisku dalších bodů.

Marek Hovorka je s devíti kanadskými body nejvíce bodujícím hráčem

Marek Hovorka je v současné chvíli bodově nejproduktivnějším hráčem Chomutova. Zatím si připsal deset kanadských bodů za tři góly a sedm asistencí. „Když mužstvo nevyhrává, tak na co mi jsou body?“ odpověděl suverénně. „Jsem pak spíše naštvaný, když se prohrají dva zápasy a předváděná hra není taková, jaká by být měla,“ zdůraznil přednost týmových úspěchů před sběrem vlastních gólových a asistenčních zářezů.

Utkání s Kladnem doprovodila také početná divácká návštěva. Více než 4000 návštěvníků SD ARÉNY je pro prvoligovou scénu stále nadprůměrná návštěva, která svědčila o atraktivnosti zápasu. „Velmi mě to potěšilo a byl jsem příjemně překvapený, že přišlo tolik lidí. Kéž by tomu tak bylo pořád. Jenže my musíme lidi přilákat na hezkou hru a dobré výsledky. To nám zatím nejde, a tak musíme bojovat dále. Jak je vidět lidi tu o hokej mají zájem. Když budeme hrát dobře, tak věřím, že to tu vyprodáme,“ řekl Hovorka nadějeplně.

Pirátům v současné chvíli vázne produktivita a to je velkým problémem, který si hráči uvědomují. Kromě jiného hledají ve hře i další negativa. Jaký nedostatek tedy nejvíce trápí Marka Hovorku? „Jednoznačně defenzivní část hry. Tím myslím hru celé lajny, útočníky nevyjímaje. Před bránou jsme pasivní, koukáme na dorážky. To se nesmí stávat. Musíme být tvrdí a získat si respekt. V obraně máme ještě trochu zmatek a je třeba se na to zaměřit. Vždyť je to alfa a omega současného hokeje,“ věděl s jistotou útočník s číslem 25 na zádech. „Čím mužstvo lépe brání, tím si pak vybuduje více šancí a přechod do protiútoku,“ dodal na závěr.