Nastal čas odplaty za prosincový debakl

Napsal 27.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Dalším kolem pokračuje o víkendu druhá nejvyšší soutěž hokejistů. Hráči KLH zajíždějí na led ostravské SAREZY, která jim v minulém utkání na Duhovém stadionu uštědřila pořádný políček v podobě výhry 6:1. Nyní mají hráči jedinečnou příležitost tento výpadek odčinit a dobýt led soupeře. V současné situaci by výhra přišla vhod, neboť postavení v lepší čtveřici pro play – off je vzdáleno o 3 body a náskok na pronásledovatele není veliký. Vyrovnanost tabulky velí vozit body i z cizích kluzišť. O tom, zda se podaří získat body v Ostravě či zda bude pokračovat série neuznaných branek Chomutovských, Vás budou informovat změny stavu. Utkání bude zahájeno v 17:00.

Změny v metropoli Moravskoslezského kraje

Ještě v živé paměti mají všichni fanoušci hokeje nehodu autobusu ostravského týmu a tragickou smrt Karla Metelky, jenž byl trenér prvoligového mužstva. Na jeho místo přišel z mládežnických kategorií, trénoval dorost, Vladimír Stránský. Tento kouč již v minulosti dvakrát u družstva působil. Nejprve v roce 1998 ještě v druhé lize pod názvem HC Poruba a poté i první sezoně SAREZY taktéž ve 2.lize. Druhým novicem v dresu Moravanů je brankář Vlastimil Lakosil (25 let), jehož angažování si vyžádalo dlouhodobé zranění jedničky týmu Roberta Hamrly (čerstvě 27), které je důsledkem již zmíněné nehody.

SAREZA řečí čísel

Do nucené přestávky byl Robert Hamrla vládcem mezi tyčemi. Ještě nyní mu patří 9.místo v úspěšnosti zásahů (91,93%) v celé lize. Jen sporadicky pouštěl do branky své mladší konkurenty. Když se příliš nedařilo Róbertu Filcovi (26), bylo vedení nuceno hledat náhradu. Našlo ji v Třinci ve Vlastmilu Lakosilovi, který byl uvolněn na hostování. Odchytal 10 utkání s úspěšností zákroků 89,69%.

Hráči z popředí následující statistiky v klubu již nepůsobí nebo odehráli jen na střídavý start minimum zápasů. Proto pro lepší orientaci uvádíme hráče, kteří nastoupili k poslednímu utkání na ledě Kadaně včetně jejich pořadí v celém klubu.

Hodnocení +/- obránců

8. Jakub Gróf (23)     - 3
 9. Jan Vrtík (26)      - 3
...
17. Michal Grman (22)   -17
Poslední muž tabulky však do minulého kola nezasáhl.

Nejproduktivnějším obráncem je Jakub Gróf, který nasbíral 21 bodů (11 branek a 10 asistencí). V bodování obránců mu patří 3.místo, když nastřílel stejně gólů jako druhý chomutovský David Hájek.

Kanadské bodování útočníků

1. Pavel Šebesta (31)     13+22
2. Radek Procházka (26)   14+20
3. Martin Janeček (30)    12+10
Vedoucí duo uzavírá první desítku (8. a 9.místo) produktivity celé soutěže. Ke dvaceti bodům se ještě blíží tři hráči. Dalibor Sochorek (32) nastřílel 10 branek a přidal 9 asistencí. O bod méně mají Lukáš Duba (27) a Libor Gelačák (23).

Nejvíce trestných minut (97) obdržel od rozhodčích v pořadí osmý mezi zlými muži 1.ligy Pavel Šebesta.

Letošní vzájemná bilance

Poprvé se oba sokové utkali v 6.kole na dnes již Duhovém stadionu a domácí zvítězili 4:0. Na Moravě se oba soupeři rozešli smírně i po prodloužení (4:4). Poslední střetnutí na vlastním ledě Chomutovští nezvládli. Prosincové období špatných výsledků vyvrcholilo debaklem 1:6. Soupeře načal v 9.minutě Lukáš Klimek (18). Za pět minut poslal vizitku Jakub Gróf – 2:0. Stejný hráč pak v polovině zápasu zvyšoval už na 3:0. Další ránu domácím přidal pět minut po Grófově druhé brance David Mocek (21). Čestný úspěch Severočechů zaznamenal v poslední minutě prostřední části Michal Jeslínek. Šedesátá minuta poté korunovala zdecimování Chomutovských, když se trefili Radek Procházka a Radovan Glas (29).