Ohlasy po utkání

„Naše hra se lepší,“ řekl mladý obránce Radek Havel

Napsal 03.01.2014 Jan Řápek
C h o m u t o v - Začal nový rok a s ním je tu samozřejmě i hokejová extraliga. Piráti Chomutov do dalšího roku vstoupili jedním bodem, což je ovšem po suchém období zábleskem lepších zítřků. V zápasu s PSG Zlín sice prohrávali po první třetině 0:2, ale zlepšeným výkonem dokázali vyrovnat a padli až po velmi vyrovnaných nájezdech. Svoji měrou k bodu přispěl i mladý obránce Radek Havel.

„Myslím, že ten bod je dobrým vstupem do nového roku. Věřím, že naše hra se teď zvedne. Je ovšem velká škoda, že jsme nepřidali druhý bod,“ začal Havel hodnotit odehrané utkání. Začátek zápasu se Pirátům nevydařil a vypadalo to, že si Zlín do Chomutova přijel pro jisté tři body. „První branka byla velmi důležitá. My jsme byli ti, kde museli dohánět, ale myslím, že jsme odehráli dobré utkání,“ pokračoval dál obránce.

Radek Havel
Havel odehrál svůj první letošní zápas

První třetina chomutovským hráčům opravdu moc nevyšla. V kabině tedy musel promluvit trenér. „Řekli jsme si, že bychom je měli víc dohrávat, být důraznější a tlačit se od brány. Z toho také přišly naše góly,“ poodhalil Havel část z komunikace, která v přestávce proběhla. A ukázala se jako prospěšná, jelikož se Pirátům podařilo vyrovnat poté, co v každé třetině přidali po jedné brance.

Jedním z důležitých momentů byl také souboj, který spolu v čtyřiatřicáté minutě svedli Tomáš Bartejs a zlínský Oldřich Horák. A chomutovský bek by se dal popsat i za vítěze jinak vyrovnané a férové bitky. „Určitě nás to nabudilo. Zlín potom přestal lehce hrát a my se dostali víc do hry. Zvedlo nás to i psychicky,“ přiznal Havel.

Radek Havel je mladý chomutovský obránce, který letos nastoupil do svého prvního extraligového zápasu v sezóně. Nebyl to však jeho první zápas za chomutovský A-tým. Svou premiéru si obránce odbyl už v minulém ročníku v zápase skupiny o umístění proti Karlovým Varům. Nyní se dočkal znovu. V pátek ráno se na tréninku partnerské Kadaně dozvěděl, že nastoupí večer v Tisport extralize, a tak přijel a zápas odehrál. „Já se těším do každého zápasu, ale tohle je pro mě takový bonus za odvedenou práci,“ prohlásil po zápase mladý bek, který sám mohl být se svým výkonem spokojený. „Nevyšlo mi asi jen jedno střídání, kdy mi skákal puk, jinak jsem spokojený,“ uzavřel.