Preview k zápasu

Náročný program pokračuje, Piráti na startu týdne přivítají Třebíč

Napsal 15.09.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Třetí utkání v pěti dnech odehrají chomutovští Piráti v rámci Chance ligy. Do Chomutova přijede Třebíč, která dosud nevyhrála. Horácká Slavia míří na sever Čech i s juniorským mistrem Martinem Šťovíčkem, který posledních šest let strávil v Chomutově. Úvodní buly je naplánováno v pondělí 16. září na klasických 17:30.

Horácké Slavii play-off v minulém roce uteklo

Mužstvo z Vysočiny skončilo v posledním ročníku na desátém místě, play-off mu uteklo o devět bodů. Především na domácím ledě se Třebíči dařilo (53 bodů), venku z toho bylo pouhých 29 bodů.

Nejproduktivnějším hráčem posledního ročníku na straně Třebíče byl útočník Lukáš Nedvídek, kterého čekal naprosto průlomový rok v kariéře, zaznamenal úžasných 50 bodů (24+26). Téměř bod na zápas sbíral Silvester Kusko (44 bodů) a dařilo se také Adamu Raškovi, jenž byl ale v polovině sezóny povolán do Chomutova.

Příprava Slavie nabídla devět utkání, pouze třikrát Třebíč nevybojovala alespoň prodloužení

Třebíč naskočila do přípravy v druhý srpnový týden, na začátek si po přestřelce poradila s druholigovým Havlíčkovým Brodem (6:5sn). Dva dny na to doma nestačila na Přerov (4:5sn). Dvakrát tým Martina Sobotky padl s Prostějovem (0:5 a 2:4), naopak si poradil s druholigovým Šumperkem (8:0) a Žďárem nad Sázavou (2:0).

Třebíč získala extraligové mladíky, největší posilou Martin Šťovíček

Horácká Slavia se rozloučila s talentovaným Vojtěchem Střondalou či Janem Süssem, někteří hráči mají sjednané střídavé starty do Komety Brno. Jde například i o bývalého pirátského obránce Šimona Szathmáryho. Příchodů bylo mnohem více. Z druhé ligy přišel produktivní David Michálek, zajímavou akvizicí je také obránce Jakub Jenáček ze Vsetína. Velkou personou by měl být rovněž již zmiňovaný Martin Šťovíček.

Třebíč může navíc využívat také mladíky z jiných klubů. Z juniorky Olomouce se připojili Josef Podlaha a Michal Matiaško, z Komety mohou pomoci obránce Dalimil Mikyska a útočník Petr Kratochvíl. Z pardubického Dynama se připojili Karel Nedbal a Denis Kusý.

    Brankáři: Pavel Jekel, Dominik Svoboda.
    Obránci: Václav Čejka, Šimon Szathmáry, Lukáš Forman, Jakub Jenáček, Michal Furch, Lukáš Hort, Lukáš Marek, Martin Padrnos, Karel Nedbal, Adam Rutar, Dalimil Mikyska.
    Útočníci: Michal Vodný, Denis Kusý, Lukáš Nedvídek, Matěj Psota, Martin Šťovíček, David Michálek, Ondřej Malec, Lukáš Paták, Tadeáš Král, Radim Ferda, Robert Havlát, Jan Václavek, Tomáš Havránek, Josef Podlaha, Petr Kratochvíl.

Příchody: Jakub Jenáček (Vsetín), Martin Padrnos (Poruba), Adam Rutar (Olomouc U19), Denis Kusý (Pardubice), Martin Šťovíček (Chomutov), David Michálek (Havlíčkův Brod), Tomáš Havránek (Karlovy Vary), Jan Václavek (Zlín), Josef Podlaha (Olomouc U19).

Odchody: Vladimír Brož (Ústí nad Labem), Vlastimil Bilčík (Gdaňsk, POL), Silvester Kusko (Kometa), Vojtěch Střondala (Litoměřice), Jan Süss (Přerov), Matěj Novák (Prostějov), Tomáš Mlynář (Hodonín), Marek Škvrně, Jakub Čejka (Šumperk).

Chomutov
Třebíč
6. místo (3 body)pozice12. místo (1 bod)
7:5skóre6:8
1-0-0-1
1-0-0-0
bilance
doma/venku
0-0-1-1
0-0-0-1
16,67% – 92,31%přesilovky – oslabení 28,57% – 72,73%
26 tr. minuttrestné minuty36 tr. minut

Piráti ve druhém kole nestačili na Prostějov

Chomutovský tým zajížděl po výhře 4:1 nad Sokolovem hned v pátek do Prostějova, který chtěl před domácím publikem odčinit porážku v derby s Přerovem. Jestřábi vedli, ale i přes otočku Chomutova si domácí celek vedení pohlídal a získal tři body. Za Piráty se prosadili Lukáš Blaha, Filip Suchý a Tayler Thompson.

LHK Jestřábi Prostějov 4:3 Piráti Chomutov (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky:
8. Krejčík (Brančík, Chlán), 27. Kafka (Račuk, Žálčík), 46. Kafka (Hrníčko, Brančík), 48. Berger (Žálčík, Račuk) – 8. Blaha (Suchý), 23. Suchý (Tupý, Tejnor), 51. Thompson (Blaha)

Sestava Pirátů: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Štochl, Tejnor, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Chrpa, Tupý – Vrhel, Suchý, Hrala.

Třebíč sehrála napínavou podívanou s Přerovem, brala ale jen bod

Po prohře na ledě Českých Budějovic přivítal nejbližší soupeř Pirátů na domácím ledě Přerov, který si poradil s Prostějovem v otevíracím kole sezóny. Utkání to bylo plné obratů, ale nakonec dopadlo lépe pro Zubry. V prodloužení rozhodl chomutovský odchovanec Darek Hejcman.

SK Horácká Slavia Třebíč 4:5pp HC ZUBR Přerov (2:0, 0:3, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky:
15. Šťovíček (Michálek), 20. Král (Vodný), 42. Havránek (Šťovíček, Michálek), 51. Michálek (Šťovíček) – 21. Navrátil (Černý), 35. Sýkora (Hejcman, Číp), 38. Číp (Zbořil), 55. Krisl (Navrátil), 64. Hejcman

Sestava Slavie: Jekel – Jenáček, Nedbal, Forman, Padrnos, Čejka, Furch – Kratochvíl, Nedvídek, Psota – Vodný, Šťovíček, Havránek – Malec, Král, Paták – Havlát, Michálek, Ferda – Podlaha.

ChomutovTřebíč
Dominik Pavlát – 91,67%
brankářiPavel Jekel – 90,24%
Lukáš Blaha
3 (1+2)
produktivitaDavid Michálek a 2 další
3 (1+2)
Lukáš Blaha a 6 dalších
1 gól
gólyDavid Michálek a 5 dalších
1 gól
Lukáš Blaha a 1 další
2 asistence
asistenceDavid Michálek a 2 další
2 asistence 
Tomáš Pitule
35/47 – 74,47 %
vhazováníLukáš Nedvídek
16/36 – 44,44%
Jan Rudovský a 1 další
3 zbl. střel
zblokované střelyTadeáš Král
5 zbl. střel
Tayler Thompson
8 tr. minut 
trestné minutyKarel Nedbal
14 tr. minut 
Martin Rýgl
22:31 min/z
čas na leděLukáš Forman
22:26 min/z
Lukáš Blaha + 3 další
+2 (+2, 0)
účast na leděMartin Šťovíček
+2 (+3, -1)

Produkitivita: Martin Šťovíček, Tomáš Havránek 3 (1+2)
Góly: Jan Rudovský, Filip Suchý, Jakub Chrpa, Stanislav Vrhel, Tayler Thompson, Darby Llewellyn všichni 1 gól - Martin Šťovíček, Tomáš Havránek, Denis Kusý, Tadeáš Král, Lukáš Forman všichni 1 gól
Asistence: Dominik Tejnor 2 asistence - Tomáš Havránek, Martin Šťovíček oba 2 asistence
Bloky: Dominik Tejnor 3 bloky
Účast na ledě: Filip Suchý, Jiří Tupý, Kryštof Hrala všichni +2 (+2, 0)

TOP foto: Jiří Mokrý


×
Dnes v 17:30 | Dor.
HC Kometa Brno
Piráti Chomutov