Nadstavbu zahájí Chomutov na ledě posledního Písku

Napsal 15.12.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v - Prvním soupeřem chomutovských hokejistů v nadstavbové části ligy bude IHC Písek. Chomutov už čtyři zápasy naplno nebodoval, naopak Jihočeši zažívají po rozpačitém vstupu do soutěže vzestup formy. Svědčí o tom i fakt, že v posledních třech zápasech na domácím ledě pokaždé vyhráli. Poslední tým, který si z píseckého ledu odvezl tři body, byl právě Chomutov. Severočeši budou jistě chtít tuto sérii prolomit a upevnit si tak pozici na čele tabulky. Pomoci by jim k tomu měla také nová akvizice z Kadaně, brankář Michal Fikrt.

Poslední utkání Písku

V posledním kole základní části zavítali na jih Čech prostějovští hokejisté. Před utkáním byl Písek poslední se čtyřbodovou ztrátou právě na třináctý Prostějov. Domácí tedy svým případným vítězstvím mohli hodně zkomplikovat situaci na chvostu tabulky. Samotný zápas začal proto velice opatrně. Skóre se poprvé měnilo až ve 28. minutě zásluhou Šimka. Hostující Streit sice v poslední třetině vyrovnal, ale Jihočeši díky třem brankám v rozmezí pouhých čtyř minut rozhodli o dalším osudu zápasu. Hostům už k bodovému zisku nepomohla ani branka Adamce z 58. minuty. Písek proto zaslouženě vyhrál 4:2 a potřetí v řadě na domácím ledě zvítězil.

Poslední vzájemné utkání

Oba soupeři se naposledy střetli 22. listopadu, kdy se hrálo také na píseckém zimním stadionu. Chomutov nepřipustil žádné drama a v polovině utkání vedl již 0:3. Domácí sice dvakrát snížili, ale na jejich branky dokázal lídr tabulky vždy odpovědět a proto si odvezl výhru 2:5. Branky vítězů stříleli Kostourek, Mikšovic, Jíra, Koláček a Šíp, za Písek snižovali Nedorost a Kolda.

Výrazné osobnosti v týmu soupeře

V píseckém brankovišti strávil dosud nejvíce času Michal Pinkas, jenž nastoupil celkem v 15 zápasech. V poslední době ale dostává více příležitostí plzeňský Zdeněk Šmíd, juniorský mistr světa z roku 1999.

V obraně mají písečtí trenéři opravdu z čeho vybírat. V letošní sezoně se totiž ve žlutomodrém dresu vystřídalo už 17 beků, což je dvakrát více než v Chomutově! Nejproduktivnějším zadákem je doposud Ivo Kotaška s 6 body za jeden gól a 5 asistencí.

Z útočníků si zatím nejlépe vede David Nedorost, který se ziskem 17 bodů (5 + 12) vede před Jiřím Jelenem 16 (6 + 10). Třetí je Martin Šimek 15 (5 + 10). Nejlepším střelcem týmu je s osmi brankami David Míka.

Předpokládané sestavy

Písek: Šmíd - Svoboda, Všetečka, Neckář, Vokatý, Veselý, Procházka, Burkoň - Brož, Šimek, Míka - Jelen, Nouza, Nedorost - Kořánek, Štefan, Kubeš - Vlček, Šmátrala, Pošmourný

Chomutov: Fikrt (Podolka) – Révay, Nosek, Liška, Maleček, Plaček, Szakal, Svačina – Boušek, Šíp, Charousek – Zika, Gergel, Slavík – Polodna, Koláček, Jíra – Jeslínek, Mikšovic, Kostourek

Vzájemná bilance

Za sedm let v první lize odehráli oba soupeři 28 vzájemných zápasů. Bilance je výrazně nakloněna na stranu Chomutova, který dokázal vyhrát sedmnáctkrát. 5 zápasů skončilo remízou a šestkrát vyhráli Jihočeši. V sedmi utkáních navíc nedovolili chomutovští hokejisté píseckým vstřelil ani jednu branku.

Jak vypadá chomutovský kádr

Trenér Kýhos už opět může počítat s Milanem Kostourkem, kterému skončili střídavé starty v Českých Budějovicích. Otazník ale stále visí nad startem kanonýra Michala Jeslínka, kterého trápí oteklý kotník. Bílomodrý dres také poprvé oblékne litvínovský Michal Fikrt. Jednadvacetiletému gólmanovi skončily 12. prosince střídavé starty v sousední Kadani a vedení “chemiků“ ho poslalo na hostování do konce sezony do Chomutova jako náhradu za Kamila Jarinu. Doufejme, že i s jeho pomocí naváží chomutovští hráči na výkony ze začátku sezony. Zápas se hraje na Zimním stadionu v Písku ve středu 17. listopadu od 17.30.