Na úvod druhé části do Olomouce

Napsal 18.11.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v - V prvním utkání druhé poloviny soutěže se hokejisté KLH Chomutov představí na ledě druhého celku východní skupiny. Chomutov pojede na led Olomouce kde se pokusí prodloužit svou vítěznou sérii na dvanáct zápasů v řadě. Po poslední vysoké výhře v Jihlavě 6:1 jsou chomutovští hokejisté v dobré střelecké pohodě. Naopak Olomouc v posledním zápase prohrála vysoko 7:2 v Mladé Boleslavi. Jak dopadne toto utkání se můžeme přesvědčit na zimním stadionu v Olomouci od 18:00. Pro vás, kteří nemáte možnost dostat se do Olomouce je samozřejmě připraven tradiční ON-LINE přenos.
7:1 (Šumperk) Nejvyšší výhra 8:0 (Most)
2:7 (Mladá Boleslav) Nejvyšší prohra 2:5 (Mladá Boleslav)
Milan Ministr (9+16) Nejproduktivnější hráč Milan Kostourek (13+14)
Martin Bouz (10g) Nejlepší střelec Milan Kostourek (13g)
Milan Ministr (16 as.) Nejvíce asistencí Martin Ťupa (15 as.)
Martin Vyrůbalík (+13) Nejlepší hráč v +/- Jaroslav Hašek (+20)
Ondřej Kříž (-6) Nejhorší hráč v +/- Aleš Havlůj (+/-0)
Zdeněk Tauš (+/-0)
Radek Meidl (53 Tmin.) Nejvíce trestných minut Josef Revay (121 Tmin)
Štefan Žigárdy (90,63%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (94,59%)
Dalibor Sedlář (89.64%)
Štefan Žigárdy (2.89) Průměr obdržených branek na zápas Luboš Horčička (1.80)
Dalibor Sedlář (3.27)
0 Čistá konta 3

Forma Olomouce v první půlce

Po polovině sezony jsou kohouti z Olomouce na druhé příčce prvoligové tabulky východ. S počtem osmatřiceti bodů se drží za Kometou Brno, na kterou ztrácí devět bodů. Mezi nejcennější výhry ve své skupině patří zápas v Brně, kde až v prodloužení Olomouc získala 2 body. Naopak mezi prohry, které zamrzí patří zápas na ledě Jihlavy, kde kohouti prohráli v poměru 4:2.

V západní skupině se Olomouci moc nedařilo, když ze sedmi zápasů čtyři prohrála. Plný bodový zisk si zajistila v domácích zápasech s Berounem, Kadaní a Mostem. Jeden bod si Moravané přivezli také z Havlíčkova Brodu, kde prohráli až v prodloužení.

Vzájemné souboje

Sezona 2006/2007

První vzájemný zápas loňské sezon dopadl jednoznačnou výhrou Chomutova na domácím ledě. Chomutov tehdy vyhrál 6:0. Zvláštností tohoto utkání bylo to, že se o šest branek postarali tři hráči. To samo o sobě není tak zvláštní jako to, že čtyři góly vsítil Láďa Boušek. Ve druhém střetnutí, na ledě Olomouce, si tři body vybojoval znovu Chomutov, když vyhrál 4:2. Jednou brankou a jednou přihrávkou se blýsknul Standa Mikšovic.

Třetí utkání, znovu na ledě Chomutova dopadlo opět vítězstvím domácího celku. Chomutovští hokejisté potřetí porazili Olomouc, tentokrát výsledkem 5:1. V tomto utkání za jeden gól a jednu nahrávku získal dva body Martin Heinisch. Poslední utkání loňské sezony skončilo počtvrté vítězstvím Chomutova, tentokrát nejtěsnějším výsledkem 3:2, když ve osmačtyřicáté minutě vystřelil Chomutovu výhru Petr Jíra.

První vzájemné střetnutí v letošní sezoně

K prvnímu střetu obou týmů došlo v rámci 15. kola na ledě Chomutova. Z tohoto zápasu vyšel vítězně Chomutov, když svého soka porazil 4:1. V tomto utkání se blýskla dvěma góly předsezónní posila Chomutova Petr Freiberg.

Sestavy z posledního zápasu

HC Olomouc: Žigárdy (36. Sedlář) - Štach, Ondrušek, Vyrůbalík, Všetečka, Janáček, Zapletal, Bartoň - Knebl, Ministr, Smejkal, Bouz, Luňák, Brančík, Frieb, Zbořil, Janečka, Čuřík, Meidl R., Bordowski, Žajgla

Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Freiberg, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek