Preview k zápasu

Na sever Čech přiletí Draci ze Šumperka

Napsal 07.12.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - K sobotnímu 28. kolu přijede do Chomutova nejhorší tým celé první hokejové ligy HOKEJ ŠUMPERK 2003 s.r.o.. Chomutovští hokejisté pokračují ve vítězném tažení, v minulém kole na ledě Třebíče vybojovali tři body až v závěru zápasu a rozšířili vítěznou šňůru už na šestnáct utkání. Naopak Draci ze Šumperka jsou na samém chvostu moravské skupiny i po posledním kole, ve kterém porazili v domácím prostředí Most 6:3 a doposud získali pouhých 17 bodů. Utkání dvou mužstev z opačných pólů tabulky má jasného favorita. Severočeši budou rozhodně chtít potvrdit svou dosavadní roli v sobotu 8.12. v tradičním čase od 17:30 hod. a jak už tomu bývá, tak i tentokrát bude zajištěn podrobný online přenos.
ČEZ Stadion Chomutov
8.12. 2007, 17:30
KLH Chomutov 28. kolo HOKEJ ŠUMPERK 2003 s.r.o.
1.(72b) Umístění ve své skupině 8.(17b)
22-3-0-2 Celková bilance 5-0-2-20
117:52 Celkové skóre 56:108
11-1-0-1 Bilance doma 4-0-2-8
11-2-0-1 Bilance venku 1-0-0-12
Milan Kostourek (17+17) Nejproduktivnější hráč Dušan Bařica (11+9)
Milan Kostourek (17g) Nejlepší střelec Dušan Bařica (11g)
Martin Ťupa (18 as.) Nejvíce asistencí Radim Antonovič (12 as.)
Roman Meluzín (12 as.)
Martin Ťupa (6+18) Nejproduktivnější obránce Lukáš Špelda (3+5)
František Bombic (+22) Nejlepší hráč v +/- Marek Ivan (+4)
Jaroslav Hašek (+22)
Zdeněk Tauš (+1) Nejhorší hráč v +/- Radovan Sloboda (-14)
Stanislav Hajas (-14)
Josef Révay (121 TM) Nejtrestanější hráč Radislav Ondráček (75 TM)
Luboš Horčička (94,24%) Úspěšnost gólmanů Radek Tihlář (90,56%)
Alexandr Hylák (89,88%)
Peter Betinec (79,23%)
4 Čistá konta 0

Změny v šumperském kádru během sezóny

Odchody

V polovině sezóny opustil kádr Draků zadák Vojtěch Kloz, jenž odešel na sever Čech do sousedního celku SK Kadaň. Dalším obráncem, který odešel z mužstva je Jan Kaltenbock, který pokouší své štěstí v nedalekém Mostě. Z týmu odešla i trojice ofenzivních hráčů, Ladislav Martinka byl uvolněn na hostování do druholigového Uničova, Petr Obdržálek zamířil do Třebíče a David Ohnutek byl vyřazen z kádru kvůli výkonnosti.

Příchody

Šumperské mužstvo posílil bek Michal Roháčik, jenž přišel z Třebíče a na střídavé starty byl získán defenzivní hráč Michal Hrčka, který působí v Kolíně, hrající druhou ligu. Do mužstva, které má problémy se střílením branek přišla dvojice útočníků, Marek Ivan na hostování z Ml. Boleslavi a v nedávné době byl angažovám na měsíční výpomoc z Třebíče Zdeněk Kubica. Kádr doplnil střídavými starty forvard Marek Grill z Kolína.

Jak se daří Drakům od posledního vzájemného utkání?

Šumperští hokejisté v dosavadních sedmadvaceti odehraných kolech vyhráli jen 5 utkání, z toho tři vítězství zaznamenali v posledních šesti zápasech. V minulém týdnu si připsali dvě porážky z předními kluby ze západní skupiny, domácí prohra s Hradcem a venku v Boleslavi. Draci v poslední době se výsledkově zvedají a pozvolna se dotahují v tabulce na předposlední Prostějov. Šumperské mužstvo má nejhorší obranu v lize a co se týče ofenzivy, tak na tom nejsou příliš valně, ale po zápase s Krušnohorci se zlepšili a nastříleli v sedmi zápasech 20 gólů, což je třetina jejich vstřelených branek v soutěži. V uplynulém období se nejvíce dařilo dvojici forvardů Robin Kovář (4g) a nová posila Marek Ivan (5g), které vstřelil v šesti zápasech.

Výsledky

23. kolo: Šumperk – Kadaň 3:4 P
24. kolo: H. Brod – Šumperk 1:4
25. kolo: Šumperk – Hradec K. 1:5
26. kolo: M. Boleslav – Šumperk 7:2
27. kolo: Šumperk – Most 6:3

Před zápasem

Draci v tomto utkání nemají co ztratit a pokusí se uhrát pro ně nejpřijatelnější výsledek. Poslední zápas v šumperském dresu by měl odehrát útočník Petr Horčička, který se vrací zpět do Vrchlabí.

Poslední vzájemné utkání

První historický vzájemný zápas v 1. lize se odehrál na ledě Šumperka. Domácí Draci statečně odolávali do poloviny utkání, kdy drželi nerozhodné skóre 2:2, ale poté v rozmezí dvou minut vstřelil Chomutov dva góly a rozhodl o utkání. Střelecky se zadařilo Ladislavu Bouškovi, který se vrátil po zranění a vsítil dvě branky.

20. kolo

Šumperk – Chomutov 2:4

Předpokládané sestavy

Chomutov: L. Horčička - Bombic, Malinský, Kolda, Trefný, Březina, Ťupa, Černý - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek.

Šumperk: Hylák (Tihlář) - Špelda, Galvas, Sloboda, Ondráček, Šindler, Novotný - Kubica, Meluzín, Bařica - Kovář, Ivan, Ambruz - P. Horčička, Antonovič, Piluša - Matějka, Brunec, Stejskal.