Na led posledního týmu. Piráti mají namířeno do Havlíčkova Brodu

Napsal 04.11.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – S jedním z tradičních účastníků první ligy se Piráti střetnou ve středu od osmnácti hodin. Havlíčkův Brod léta patřil k neodmyslitelným bojovníkům a čelo tabulky. Letošní sezona ale Rebelům zcela nevychází a potácejí se na poslední příčce. Do zápasu s Piráty tedy vstoupí jako outsider. Chomutovští budou naopak chtít potvrdit vzrůstající formu a neztratit v závodu o první místo tabulky s Třebíčí.

HC Rebel Havlíčkův Brod

V aktuální sezoně se havlíčkobrodským hokejistům nedaří a to se odráží na jejich umístnění v tabulce. Po dvaceti odehraných zápasech se tým z Kotliny nachází na posledním místě tabulky, kde se krčí s devíti body. Ty získal za dvě tříbodové výhry, jednu výhru a jednu prohru v prodloužení. Rebelové v letošním ročníku zvládli porazit pouze ústecký Slovan a Šumperk. Nadále se mužstvo snaží protrhnout sérii proher a začít pravidelně sbírat body, než bude pozdě.

Rebely v jejich nelehkém období táhne především Roman Maliník, jenž zatím nasbíral jedenáct kanadských bodů za tři branky a osm asistencí. Nejlepším střelcem Brodu je pak Tomáš Rousek se šesti přesnými zásahy. V bráně Havlíčkobrodští spoléhají na Jana Dlouhého, který má zatím úspěšnost zákroků 91,26 %.

Poslední vzájemný zápas

Střetnutí obou týmů se odehrálo v SD ARÉNĚ v rámci 8. kola druhé nejvyšší soutěže. V utkání nebylo vidět mnoho branek. Domácí Piráti drželi vedení 2:0 zásluhou branek Bryana McGregora a Lukáše Květoně. Několik minut před koncem snižoval právě Tomáš Rousek, ale více už hosté nestihli a Chomutovu náležely tři body.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Havel, Rýgl, Šulák, Drtina, Skinner, Scalzo, Rutta, Koma – Kämpf, Moore, McGregor, Sinisalo, Hovorka, Hřebejk, Dušek, Šagát, Květoň, Růžička, O. Kaše, D. Kaše.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý – Zítka, Kolář, Pavlíček, Staněk, T. Semrád, Sedlák, Kotaška – Kuchta, Endál, Kňazev, Sedláček, Maliník, Boček, Troliga, Zucker, Rousek, Babka, Milfait.

Ohlasy trenérů po vzájemném utkání

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „V první třetině jsme byli lepší, ovšem neproměnili jsme šance. Hru jsme stáhli na tři útoky a rychle jsme dali dva góly. Po gólu hostů jsme ale znervózněli. Už několikátý zápas jsme dohrávali s rozdílem o gól. Jsme samozřejmě rádi, že jsme se ubránili, ovšem tak to nemusí vycházet do nekonečna. Nezodpovědnost v některých fázích hry nás stojí mnoho sil. Hru musíme zlepšit a to obzvlášť před domácím publikem.“

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Utkání bylo dobře odehrané z obou stran. Vše bylo otevřené až do konce. Ke konci jsme měli šance a tlačili jsme soupeře. Bohužel vyrovnávací gól nepadl.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 20 11 2 4 3 58:35 41
14. Havl.Brod 20 2 1 1 16 36:67 9

Poslední utkání našeho soupeře

V minulém kole se Havlíčkův Brod střetl s Třebíčí. Střetnutí prvního s posledním nabralo celkem očekávaný spád. V první třetině Horácká Slavia vstřelila dvě branky, ve druhé dokonce tři a pohodlně kráčela za vítězstvím. O dotažení skóre se Rebelové snažili, ale více než dvě branky vstřelit nezvládli.

Sestava Havlíčkova Brodu: Dlouhý – Jaroměřský, Kolář, Semrád, Sklenička, Janáček, Jeník, Zítka, Sedlák – Rousek, Kuchler, Maliník – Švaňhal, Babka, Heřman – Sedláček, Milfait, Micka – Minárik, Přikryl, Chlubna.

Chomutov – Havl. Brod
Marek Hovorka (7+8)Nejproduktivnější hráčRoman Maliník (3+8)
B. McGregor, M. Hovorka – 7 branekNejlepší střelecTomáš Rousek – 6 branek
Nikola Gajovský, Vladimír Růžička – 10 asistencíNejlepší nahrávačRoman Maliník – 8 asistencí
Jiří Drtina (4+8)Nejproduktivnější obránceTomáš Semrád (1+3)
Radek Havel – 29 TMNejtrestanější hráčMatěj Beran – 36 TM

O zápase

Utkání se odehraje na stadionu v Havlíčkově Brodě ve středu od 18:00. Piráti se budou snažit neztratit tempo v boji o první příčku tabulky a utkání s posledním týmem soutěže by pro ně nemělo být velkou překážkou. Zápas samotný lze sledovat pomocí tradičního online přenosu, případně na stránkách vysilamezive.cz, kde by měl být k dispozici živý přenos.