Na ČEZ stadion zavítá prozatím nejlepší tým z Vysočiny

Napsal 28.02.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Na programu základní části I. ligy je již pouhých pět kol. Severočeši po posledním zápase klesli za svého sobotního přemožitele, ale ztrácejí na něj pouhý jeden bod, po 48. kole můžou tedy opět poskočit na aktuálně třetí příčku. Týmem, který modrobílým bude v této snaze chtít zabránit a sám si pojistit své pozice bude SK Horácká Slavia Třebíč. Hosté z Vysočiny, posíleni domácí výhrou nad brněnskou Kometou, přijedou do Podkrušnohoří po sedmnácti dnech, tehdy v rámci čtyřicátého druhého kola loupili body v sousední Kadani. Zda se jim podaří získat i chomutovský skalp, to se fanoušci dozví 28. února kolem osmé hodiny večerní. Střetnutí začíná tradičně od 17:30 a ve stejný čas odstartuje i ON-LINE přenos.
6.(126g) Pořadí obrany 4.(117g)
Ladislav Boušek (28+25) Nejproduktivnější hráč David Dolníček (15+20)
Ladislav Boušek (28g) Nejlepší střelec David Dolníček (15g)
Milan Kostourek (33 as.) Nejvíce asistencí Bedřich Ščerban (23 as.)
Roman Chatrnúch (7+12) Nejproduktivnější obránce Bedřich Ščerban (8+23)
Milan Kostourek (+21) Nejlepší hráč v +/- David Dolníček (+12)
Miloš Kajer (-13) Nejhorší hráč v +/- Jiří Oliva (-3)
Jakub Trefný (+17) Nejlepší obránce v +/- Bedřich Ščerban (+7)
Denis Rehák (+7)
Filip Vaněček (-3) Nejhorší obránce v +/- Lukáš Vomela (-6)
František Bombic (104 TM) Nejtrestanější hráč Alexandr Lhotský (86 TM)
Luboš Horčička (91,74%) Úspěšnost gólmanů Filip Luňák (92,25%)
4 Čistá konta 5
6 Zápasy bez vstřelené branky 4

Jak jsou na tom hosté od 35. kola?

Z dvanácti utkání vybojovali hokejisté z Vysočiny ve svůj prospěch přesnou polovinu. Pyšnit se mohou například uloupenými třemi body z boleslavského ledu (36. kolo – 2:1), domácí výhrou nad Ústeckými Lvy (41. kolo – 3:1), jedním získaným bodem nad aktuálně prvním celkem ligy z Hradce Králové (43. kolo - 1:2 sn.) nebo poslední domácím vítězstvím s brněnskou Kometou (47. kolo – 3:1). Proti týmům z čela tabulky se Slavii tedy daří…

Změny ve slavistickém kádru?

V soupisce Horácké Slavie nedošlo od posledního vzájemného střetnutí k žádným změnám. Pouze na pozici sportovního manažera vystřídal Jaromíra Šindela, jenž odešel do mladoboleslavského klubu, Kamil Pokorný.

Vzájemné boje

Nejprve sedmého října viděli diváci třebíčského svatostánku dramatické střetnutí se šťastným koncem pro hosty. Ti vedli ve 38. minutě utkání již o tři branky, přesto domácí nesložili zbraně a dokázali vyrovnat. Pět minut před koncem přeci jen chomutovští strhli vedení na svou stranu zásluhou přesné Bouškovy trefy.

9.kolo: Třebíč – Chomutov	4:5
Odveta na ČEZ stadionu nebyla tak bohatou podívanou na branky, ale nervy domácím fanouškům trhala až do poslední chvíle. Sice se již ve čtrnácté minutě úvodní třetiny prosadil „modrobílý“ Březina, avšak to byl poslední zápis z utkání do kolonky střelců. Zápas tak ovládli gólmani obou klubů a Severočeši si připsali tři „fotbalové“ body.

22.kolo: Chomutov – Třebíč	1:0
Zatím poslední duel se odehrál v „třebíčském kotli“ a domácí ve snaze připsat si letošní první vítězství pozorně bránili a sami využili šanci na skórování. Přesně v polovině zápasu překonal hostujícího brankáře Martin Čech a do konce utkání se již stav nezměnil.

35.kolo: Třebíč - Chomutov      1:0