Aktuální zprávy

Mužstvo fotbalistů okolo Gedeona přehrálo chomutovské hokejisty

Napsal 19.06.2008 David Nováček
C h o m u t o v - Fotbal! To je sport, kterému zejména trenér Martin Pešout velmi fandí a tak svým svěřencům přichystal po zápase s hokejisty Mostu další střetnutí na zeleném pažitu. Tentokrát se však jednalo o velice prestižní utkání, kterému předcházela sázka o několik tisíc korun.

Poradí si trénovaní hokejisté s bývalými fotbalovými hráči? "Ani náhodou!," pronesl kdysi Zdeněk Urban, bývalý vynikající útočník Chomutova, Českých Budějovic nebo Teplic. "Pojďme se vsadit," kontroval okamžitě hlavní trenér místních hokejistů Martin Pešout. Netradiční fotbalový zápas byl na světě.

Ve čtvrtek odpoledne se na fotbalovém hřišti v Málkově sešla zhruba stovka fanoušků. Na trávník vyběhly bývalé fotbalové hvězdy, které své kořeny mají právě v Chomutově, a proti nim současné mužstvo chomutovských hokejistů. Nutno podotknout, že oba aktéři sázky vsadili na to nejlepší co ve svém středu mají. Trenér Pešout tentokrát nepovolal mladíky, ale vsadil na zkušenost. Kdysi výborný střelec Urban se ve své sestavě pyšnil i bývalým reprezentantem a stále ligovým hráčem Patrikem Gedeonem.

V úvodu zápasu byli aktivnější bývalí fotbalisté. Zejména agilní Michal Seman, ještě nedávno ligový hráč Příbramy nebo Jablonce, představoval pro chomutovského brankáře Všetečku velké nebezpečí. Do vedení se však fotbalisté dostali díky vlastní brance, která padla po nedorozumění hokejových obránců. Pak ale nastal velký obrat, když nejprve vyrovnal Jeslínek. Pak skóre otočil Kukla a na 3:1 se krásným přehozením brankáře blýsknul Jiří Charousek. Fotbalisté jako by nevěděli co se vlastně během pár minut stalo.

Jenže ještě do konce poločasu bylo vyrovnáno. Hlavním aktérem několika dalších minut se stal svérázný útočník Michal Seman, který ukázal obě své tváře. Nejprve parádní střelou k tyči po individuální akci snížil na 2:3, aby o pár minut později předvedl divadelní vystoupení ve velkém vápně, na kterém mu rozhodčí skočil a kopala se penalta. Seman se nemýlil a bylo vyrovnáno. Ve zbylém průběhu utkání už dominovali povoláním fotbalisté, jejichž hru skvěle organizoval Patrik Gedeon. Několika góly se ještě prezentoval výborný ale vznětlivý Seman. Za hokejisty se trefil už jen Polanský a skóre utkání se nakonec zastavilo na výsledku 8:4 ve prospěch fotbalistů. Sázku tak vyhrál Zdeněk Urban, ale sám podotknul, že zápas nebyl vůbec jednoduchý a hokejisté byli fotbalistů vyrovnaným soupeřem.

Fotografie z utkání si prohlédněte zde.