Ohlasy po utkání

„Musíme věřit, že to prolomíme,“ nabádá střelec páteční branky Michael Frolík

Napsal 01.12.2012 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Po dlouhém třináctizápasovém čekání se gólového úspěchu dočkal chomutovský útočník Michael Frolík. Jeho poslední gólové hody se konaly právě ve venkovním utkání s Litvínovem, kde naše zámořská posila dovršila hattrick. Bohužel ani jeho gól v poslední vteřině druhé třetiny nepomohl Pirátům k vítězství. Pro chomutovský tým je to tak pátá porážka v řadě.

„Je to další porážka, není to nic příjemného, ale alespoň byl náš výkon lepší než v minulých utkáních. Dnes tomu nechyběla bojovnost, ale bohužel jsme udělali dvě hrubky a soupeř nás potrestal. Navíc jsme se neprosazovali ve svých šancích, dali jsme pouze jeden gól. To se velmi těžko vyhrává,“ líčil chomutovský forvard.

Piráti po první třetině prohrávali 0:1 zásluhou proměněného trestného střílení v podání Rostislava Martynka. Odpověď na nepříznivé skóre dal právě Frolík na samém konci druhé třetiny. „Gól do šatny je vždy vzpruha pro tým. Věděl jsem, že už moc času nezbývá. Martin Rýgl mi skvěle přihrál, já jsem jenom vystřelil. Pomohla tomu i teč obránce a puk prošel mezi betony. Bylo to se štěstím, ale padlo to tam,“ popsal svou gólovou situaci kladenský rodák.

Po této brance ukazoval čas na kostce přibližně půl vteřinu do konce druhé části. „Nikdy se mi asi nic podobného nestalo, že bych dal gól a do konce třetiny zbývalo pár setin. Je to celkem kuriozita,“ usmíval se nad časovým údajem svého gólu Michael Frolík. „Samozřejmě to ze mě trochu spadlo, ale pokud to týmu nepomohlo vyhrát, tak je radost z gólu menší,“ doplnil poté.

Do poslední třetiny šli Chomutovští s odhodláním dotáhnout utkání do vítězného konce. „Řekli jsme si v kabině, že budeme hrát pořád stejně. Věděli jsme, že budou bránit a čekat na brejky. Bohužel využili naší velkou chybu,“ prohlásil o poslední části hry střelec dnešní jediné branky Pirátů.

Velkou chybou byl myšlen gól litvínovského kapitána Trávníčka. Ten ve vlastním oslabení ujel sám proti Kostúrovi a akci zakončil gólem. „Ta chyba byla velmi viditelná. To se nesmí stávat. Takové šance nám soupeř nikdy nedovolí a je škoda, že jsme jim rozhodující gól lacino darovali. Rozhodně jsme měli na to vstřelit více branek,“ zasteskl si čtyřiadvacetiletý útočník.

Pirátům se již delší dobu střelecky nedaří. Trápení domácích v koncovce popsal takto: „Na tréninku se snažíme zkoušet různé situace, hodně střílet, ale v zápasech se nám koncovka nedaří. Je možné, že nám chybí důraz před bránou. Šance si umíme vytvořit, ale nic nám tam nepadá. Musíme věřit, že to prolomíme,“ s přáním zakončil svůj komentář.