Ohlasy po utkání

„Most jsme v úvodu podcenili,“ říká chomutovský brankář Miroslav Hanuljak

Napsal 30.10.2011 Jan Hošic
C h o m u t o v - K dalšímu ligovému utkání na led Pirátů přijel tým ze sousedního Mostu. Ačkoliv by si leckdo myslel, že poslední tým tabulky domácímu celku neudělá moc velké problémy, dvě třetiny sehráli Mostečtí s Chomutovem vyrovnanou partii. O zisk tří bodů se pak nemalou měrou zasloužil i gólman Miroslav Hanuljak.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Začali jsme celkem vlažně. Most nás překvapil tím, jak bránil. Byl dnes velice urputný a my jsme se přes jejich obranu nemohli v první třetině vůbec dostat. Od druhé třetiny jsme pak trochu zvýšili pohyb a začínali jsme se více dostávat do šancí. Naštěstí nám tam pak něco spadlo a vyhráli jsme. Byl to těžký zápas.

V dnešním utkání jste inkasoval jednu branku. Jak byste tuto situaci popsal?

Ztratili jsme puk na naší modré čáře a byl z toho protiútok. Poté jejich hráč vystřelil, náš hráč mu to svojí hokejkou přizvedl a bohužel spadlo to tam.

V prvním vzájemném utkání jste Most na jeho ledě porazili 4:0. Dnes to pro vás bylo určitě těžší utkání. V čem byl Most v dnešním zápase lepší než v tom minulém?

Jak už jsem říkal, tak v té první třetině soupeř dobře bránil. My jsme špatně bruslili, čímž jsme jim to usnadnili. Určitě pak byla první třetina důležitá v tom, že my jsme po inkasované brance byli pod větším tlakem. Prohrávali jsme a nebyli v dobré pohodě.

Nemyslíte si, že jste Most jako poslední tým tabulky mohli v úvodu zápasu trochu podcenit?

Trochu určitě. Ovšem stávat se by se to nemělo a doufám, že se to už nestane. Samozřejmě v tom úvodu tam podcenění bylo. Náš pohyb nebyl takový, jaký umíme a tlak nebyl takový, jaký bychom měli vyvinout.

Jak moc jste spokojený s hrou týmu v dnešním utkání? Na čem by měl tým do příštího zápasu nejvíce zapracovat?

Tři body máme, takže spokojenost je. Myslím si, že dvě třetiny jsme dnes byli lepší. Sice ve druhé třetině měl Most nějaké šance, včetně přesilovky pět na tři. Jinak si myslím, že šancí jsme měli více a vyhráli jsme zaslouženě. Musíme zapracovat na motivaci a na odhodlání. V kterémkoliv zápase. Ať je to první nebo poslední tým tabulky, musíme hrát pořád stejně.

V dnešním utkání jste měli také velký počet přesilových her, které jste nevyužili . To by v jiných zápasech mohlo velice mrzet, nemyslíte?

Samozřejmě. Nám v posledních pár zápasech přesilovky moc nevycházejí, nepadá nám to tam. Ale je to o důrazu před bránou soupeře, protože málo střílíme a snažíme se vymýšlet stále nějaké kombinace do prázdné brány. Pak tam chybí tlak před bránou soupeře.

Po dvou zápasech jste konečně naplno bodovali za tři body. Spadlo z vás nějaké napětí?

Tak tady je napětí každý zápas. My prostě musíme stále vyhrávat. Na té špičce je to tak vyrovnané, každý bod je v tabulce znát. My chceme být nahoře a chceme vyhrávat, sbírat stále body. Bohužel musíme stále sbírat dva nebo tři body, abychom se na špičce udrželi.