Aktuální zprávy

Momenty sezóny 2019/2020: Od zrodu nového mužstva po dobročinné akce

Napsala 03.04.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti mají za sebou první kompletní ročník po restartu klubu, který i přes úvodní útrapy provázely zajímavé momenty. Od změny majitelů a rozsáhlého pohybu v kádru se Chomutovští v rámci Chance ligy posunuli ke dvěma dobročinným akcím i významným jubileím. Tady je jejich výběr.

Změna vlastníků klubu, do čela sedm podnikatelů

Nový ročník v Chance lize po pádu na dno začal vývojem kolem vlastníků akcií organizace. Po divokém průběhu usedla do čela klubu sedmička chomutovských patriotů, kteří se postavili před těžký úkol, a to ekonomicky stabilizovat klub.

Pohyby v kádru šly do desítek, nejzajímavější Viktor Lang

Nejistoty kolem existence klubu se podepsaly i na rozsáhlých změnách v kádru, ze kterého po extraligovém ročníku odešla třicítka hráčů. Opačným směrem přišlo více než dvacet hokejistů, z nichž však někteří neuspěli na zkoušce, zbylí doplnili „přeživší“ a věrné Piráty.

Nejzajímavějším příchodem z historického hlediska klubu je jméno Viktora Langa, jenž poprvé na soupisku Chomutova dokreslil švédskou vlaječku.

Zveřejnil(a) Piráti Chomutov dne Neděle 25. srpna 2019

Dorostenci urvali u indiánů historickou výhru

Piráti do sedmnácti let v jedenáctém kole základní části extraligy vyrazili do Plzně, kde vyhráli celkem po čtrnácti prohrách v řadě (kategorie U16 a U17). Chomutovští ztráceli po necelých patnácti minutách hry 2:4, ale střídání gólmanů jim dalo impuls, takže Jiří Kulich nasázel hattrick a poslal bitvu až do samostatných nájezdů, v nichž pečetil výhru Pavel Šugár. I tato vydřená výhra pomohla k pojistce nejvyšší soutěže.

Piráti se zapojili do celosvětové akce Movember a pomohli v pirátské rodině

V listopadu si drtivá většina hokejistů nechala narůst knírek, aby podpořila celosvětovou akci Movember. V rámci Chomutova sbírali Piráti za vstřelené branky anebo čistá konta finanční prostředky, které pomohly věrnému fanouškovi ze třetí třídy místní hokejové základní školy.

Vítězem fanouškovské ankety se stal po hlasování Jan Svoboda. Více zde.

Kapitán Marek Tomica a Jakub Sklenář odehráli 250 zápasů za Chomutov

Zkušený forvard se čtrnáctkou na dresu se po odchodu drtivé části týmu stal tváří nově vznikajícího mužstva a prokázal velkou důvěru v klub, se kterým i přes nejistou budoucnost zůstal. Stejně tak i subtilní útočník, jenž se však velkou část sezóny potýkal se zdravotními problémy.

Známkou oddanosti pro oba muže je meta 250 startů v bílomodrém dresu, za což oba obdrželi pamětní trikot. Do konce ročníku Marek Tomica dosáhl na 273 zápasů, v nich posbíral bilanci 27+47, Jakub Sklenář za 262 duelů stihl 30 branek a 56 asistencí.

Reprezentace do osmnácti let v Chomutově. Jde o první vlaštovku?

V únoru se na zimních stadionech v Klášterci nad Ohří a Chomutově uskutečnil turnaj pěti zemí pro hráče do osmnácti let. Právě do této reprezentace patří i odchovanci Stanislav Vrhel a Josef Koláček, který zazářil třemi góly a byl nejlepším českým střelcem na turnaji. Jeho parťák se trefil dvakrát, ale i tak čeští mladíci ani jednou nevyhráli.

V ROCKNET ARÉNĚ se představily budoucí hvězdy velkého hokeje, jejichž jména budou na příštím draftu tažena velmi vysoko. Pro místní fanoušky jde o první vlaštovku, jelikož Chomutov usiluje o pořádání mistrovství světa v této kategorii pro následující sezonu.

Foto: Petr Kozelek.

Junioři i přes konečné zklamání předvedli dva skvělé duely

Poslední lednový den a první kolo náhradního programu v podobě DHL Superpoháru junioři přivítali na vlastním ledě Plzeň, kterou po skvělém výkonu přestříleli 6:4 a úspěšně vstoupili do nové části. Následně Chomutovští kvůli dalším pěti prohrám ztratili šance na play-off, které se však těsně před vypuknutím zrušilo kvůli šíření koronaviru.

I přesto se Pirátům do dvaceti let povedl v závěru února skvělý kousek. Do Mladé Boleslavi odcestovali s jedenácti hráči do pole, což však stačilo, aby z 0:2 otočili na 5:2 a náskok si udrželi. Bodově se blýskl Josef Koláček (2+2), dvakrát se trefil i Michal Janeček a třikrát asistoval Adam Popelka.

PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI díl čtvrtý

Speciální dresy, fans předměty, slavnostní vhazování a hlavně pomoc nemocnici a jejímu internímu oddělení. Následná dražba červených trikotů se srdcem na hrudi vynesla pro zmíněné oddělení téměř sto třicet tisíc korun, které vedení využije na nové gastroambulance. Více informací po konci aukci zde.