Aktuální zprávy

Dresy pro internu znovu vynesly přes sto tisíc, padl i rekord za jeden trikot

Napsal 23.03.2020 Klub
C h o m u t o v - I v současné nelehké situaci se povedla parádní věc. Výtěžek aukce dresů ze čtvrtého ročníku projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI se znovu přehoupl přes částku sto tisíc korun. Konečná suma byla jasná až skoro hodinu a půl po oficiálním ukončení dražby a zastavila se na cifře 116 436 korun, což je nejlepší poděkování zdravotnickému personálu místní nemocnice za jeho aktuální nasazení ve prospěch nás všech.

„Chtěla bych všem našim fanouškům poděkovat za to, jak se v téhle nelehké situaci, kdy konec aukce vyšel do období vyhlášeného nouzového stavu, zapojili a bojovali o svůj vybraný dres. Klub si velmi cení toho, že se i přes nepříjemnosti, které nás v současné době provází, povedlo vybrat částku, která je obdobná jako v předešlých ročnících projektu, přestože se poprvé uskutečnil v rámci druhé nejvyšší soutěže,“ těší Marcelu Mošnovou Duškovou.

„Jakmile vláda zruší nebo zmírní současná opatření, která mají pomoci zpomalit šíření nebezpečného koronaviru, zkontaktujeme výherce v aukci, abychom je informovali o možnostech předání. Ještě jednou chci všem, kteří se do aukce zapojili poděkovat,“ připojuje obchodní a marketingová manažerka Pirátů s tím, že fanoušci i klub přidají další jedenáct tisíc z tržeb při nemocničním utkání.

Radost ze sumy 127 436 korun má také primáře interního oddělení, kterému byl čtvrtý ročník projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI věnován. „Celková částka mě hodně potěšila a chtěl bych klubu i fanouškům moc poděkovat,“ uvádí MUDr. Miroslav Šofr. „Jak jsme avizovali před samotným utkáním, výtěžek aukce použijeme na nové gastroambulance, které vznikají v rekonstruované budově G. Máme je pohotovostně připravené, ale i tady záleží na vývoji onemocnění COVID, takže úplně konkrétní použití v tuhle chvíli říct nemohu,“ doplňuje.

Pomyslným vítězem se stal dres Radka Havla, který získal za rovných 12 000 uživatel Pytras, čímž vytvořil absolutní rekord pirátských aukcí. Ten dosavadní držel dres Michaela Frolíka, jenž se po sezóně 2012/2013, kterou začínal v Chomutově a na jejím konci oslavil zisk Stanleyova poháru, vydražil za 11 067 korun.

Přes uvedenou částku se ve čtvrtém ročníku projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI dostal rovněž dres Jakuba Štochla. Ten vydražil za 11 500 korun nick Strelec. Stupně vítězů pak doplnil dres Marka Tomici, jehož novým majitel se stal za 6500 korun uživatel Johny 63.

Elitní pětici pak uzavřely trikoty Darbyho Llewellyna  a Dominika Pavláta, které se rovněž přehouply přes pět tisíc korun. Právě dres jasné brankářské jedničky sezóny si pro sebe v aukci uzmul dva primáty. U jména táborského rodáka se nejčastěji měnila cena, neboť přišlo celkem 45 příhozů. Zároveň se o dres gólmana s téměř třemi tisíci odchytanými minutami bojovalo nejdéle ze všech, dražba se totiž uzavřela téměř hodinu a půl po oficiálním konci. Souboj nicků Silver72 a dunka77777777 skončil až ve 20:23.

Všech sedmadvacet dresů má nového majitele a bude vydáno i s certifikátem pravosti, jakmile to bude jen trochu možné. Všem úspěšným dražitelům klub zašle e-mail s informacemi hned v momentě, kdy vláda uvolní současná přísná opatření. Kdo tentokrát neuspěl, může se už nyní těšit na dražbu domácích zápasových dresů ze sezóny 2019/2020.