Aktuální zprávy

Mládežníci v repre: Seemannův návrat, Michal Gut na olympiádě a hvězdná Lucie Gruntová

Napsala 11.02.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Únorová reprezentační přestávka je u konce, a kromě skvělého vítězství seniorského národního týmu ve Švédsku přinesla i turnaje mládežnických výběrů. Piráti neměli zastoupení pouze v české osmnáctce, což si vynahradili o kategorii níž, kde se potkali Michal Gut, Josef Koláček a Stanislav Vrhel. Největšího úspěchu dosáhlo něžné pohlaví reprezentované Lucií Gruntovou, která s ženskou šestnáctkou ovládla turnaj v Německu.

U19 – Turnaj pěti v Turku

Reprezentace do devatenácti let vyrazila na cestu do finského města Turku, kde narazila na Švédy, domácí výběr, Švýcary a Němce. Národní tým skončil v mezinárodní konfrontaci na druhém místě se sedmi body za dvě plné výhry a jedno ztracené prodloužení.

Piráti měli jediné zastoupení, a to v šikovném obránci, který oblékl nejcennější dres v aktuálně hrané sezóně poprvé. Vít Seemann odehrál ve Finsku všechny čtyři zápasy, v nichž nebodoval, zapsal tři pozitivní a jednu negativní účast na ledě a odseděl dvě trestné minuty.

Výsledky devatenáctky v Turku: Finsko – ČR 4:3pp, Švédsko – ČR 5:3, Švýcarsko – ČR 3:4, ČR – Německo 3:2.

Slovinská U18 – Turnaj čtyř v Neumarktu

Útočník juniorského týmu Erik Mežnar vyrazil s reprezentační osmnáctkou do Itálie. V pětitisícovém jihotyrolském městečku Neumarkt obsadili mladí Slovinci třetí místo, když nejprve podlehli 1:2 Francii, zdolali 3:0 domácí výběr a na závěr nestačili poměrem 1:6 na Maďary. Vyslanec Pirátů se do statistik zapsal jednou, když v 57. minutě asistoval u druhého gólu proti Italům.

U17 – Turnaj pěti v Tranås

I kroky sedmnáctky mířily na sever, ta ale navštívila švédské město Tranås, kde se narodil a začínal s hokejem Magnus Svensson, vítěz olympijských her, vlastník zlaté, dvou stříbrných a bronzové medaile z mistrovství světa. Družina Karla Berana i se třemi Piráty narazila na silné soupeře, se kterými ani jednou nebodovala a postupně podlehla Rusům, Finům, Američanům i Švédům.

Nejsmolnější byl turnaj pro Michala Guta, který odehrál jako kapitán pouze dvě utkání a do dalších už nenastoupil kvůli drobným zdravotním problémům. Realizační tým si mladého forvarda pošetřil, aby se mohl naplno účastnit Evropského olympijského festivalu mládeže v Sarajevu. Tam začíná český výběr v pondělí od 19 hodin a 30 minut proti Rusku.

Josef Koláček se jako jediný hráč Chomutova bodově zapsal do statistik, a to hned v prvním zápase, když otevřel proti Rusku gólové konto večera. Dalším do party byl Stanislav Vrhel, jenž během čtyř zápasů na centru třetí nebo čtvrté útočné formace nebodoval a dvakrát usedl na trestnou lavici.

Výsledky sedmnáctky v Tranås: ČR – Rusko 1:4, Finsko – ČR 6:3, ČR – USA 0:3, Švédsko – USA 4:1.

První gól sedmnáctky na turnaji v podání Josefa Koláčka

U16 – Dva zápasy se Slovenskem

Šestnáctka v právě skončené reprezentační přestávce odehrála Turnaj čtyř zemí ve Finsku, kde skončila čtvrtá. Tam se ale žádný Pirát do nominace nedostal.

Už 22. a 23. ledna ale měl nejmladší výběr kemp, v jehož rámci dvakrát změřil síly se Slovenskem. První bitvu vyhrála jednoznačně družina Petra Hakena, mladíci nasázeli pět branek a Oliver Šatný si v reprezentační premiéře vychytal čisté konto díky 22 úspěšným zákrokům. Slavit mohl i se svým klubovým parťákem Štěpánem Němcem, v jehož statistikách svítily nuly.

Výsledky z kempu: ČR – Slovensko 5:0 a 5:1.

Piráti potkali na kempu v Hodoníně také chomutovského spoluhráče, který byl ale v dresu Slovenska.

Oliver Šatný si užil reprezentační premiéru s nulou
Foto: Barbora Křížová

Slovenská U16 – Dva zápasy s Českem a tři zápasy se Švýcarskem

Ve dvojzápase Česko – Slovensko se představil také Marcel Štefančík, který jako jediný ze svého týmu ve dvou zápasech skóroval, a proto si také odnesl cenu pro nejlepšího hráče ve druhé bitvě.

V klasické reprezentační přestávce se východní sousedé v kategorii U16 třikrát střetli se stejně starými Švýcary. V Chomutově si trenérský štáb kolem Radoslava Hecla opět vybral Marcela Štefančíka, jenž v extralize dorostu během čtyřiadvaceti zápasů nastřádal 52 kanadských bodů a nakoukl i do pirátské juniorky. Ve třech reprezentačních duelech přispěl česky mluvící Slovák jednou asistencí.

Výsledky přátelských zápasů: Švýcarsko – Slovensko 6:2, 2:1 a 2:3.

Střelec Marcel Štefančík nejlepším hráčem slovenského celku
Foto: Barbora Křížová.

U16 ženy – Turnaj čtyř zemí v Německu

Ženská šestnáctka si podmanila turnaj v Německu, na kterém porazila Švýcarky, Rakušanky i Němky s celkovým skóre 16:3. Lucie Gruntová ve třech mezinárodních bitvách vstřelila dva góly a přidala tři asistence, a byla tak třetí nejproduktivnější hráčkou na turnaji i v týmu.

Výsledky ženské šestnáctky: Švýcarsko – ČR 0:6, ČR – Rakousko 6:1, ČR – Německo 4:2.

Dva góly Lucie Gruntové do sítě Rakouska

TOPfoto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.