DOROST - článek

„Měli jsme hodně šancí, ty jsme ale neproměnili,“ hodnotí důvod prohry Jan Rindoš

Napsal 28.02.2020 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Utkání devatenáctého kola nadstavbové části ELIOD extraligy dorostu se Pirátům příliš nepovedlo. Po dvou vyrovnaných třetinách přišla gólová smršť Pardubic, která se zastavila na čísle sedm. Jednu branku Pirátů vstřelil Jan Rindoš, který po zápase popsal své pocity.

Zápas začal v rychlém tempu a hosté se dostali brzy do vedení. Piráti sice vyrovnali, ale ještě v první části poslal Pardubice opět do vedení Štetka. „V utkání jsme měli hodně šancí, které jsme bohužel neproměnili. Je to škoda, nehráli jsme špatně a měli jsme na to získat nějaké body,“ lituje Rindoš ztraceného utkání.

Piráti vyrovnali ve druhé třetině zásluhou vlastního gólu Dynama, kdy si dojíždějící hráč bruslí zavezl kotouč až do brány. Ačkoliv si Chomutovští vytvořili několik slibných příležitostí, neskórovali. „Kdybychom ve druhé třetině dali více gólů, utkání by se možná odvíjelo jinak a dopadlo by to lépe,“ říká hráč s číslem 30 na zádech.

Na začátku třetí části se hosté dostali opět do vedení. „Nepodrželi jsme si tam hráče po buly, dostali jsme góla a to nás asi srazilo,“ říká Rindoš, který sice následně povedenou akcí opět vyrovnal, další branku ale Piráti již nepřidali. To hosté dali ještě čtyři.

Chomutovští dorostenci se potýkají s nedostatkem hráčů. V utkání tak chvílemi hráli dokonce jen na dva útoky. „Možná se to na utkání trochu projevilo, ale spíše jen minimálně, tvrdí na adresu fyzické kondice chomutovský útočník.

Závěr utkání byl hodně vyhrocený. V jednu chvíli měli Piráti na trestné lavici tři hráče, Dynamo dokonce hned čtyři. „Bitky byly už docela zbytečné, protože za stavu 3:7 by stejně nic nezměnily,“ konstatuje patnáctiletý útočník.

Chomutovští jsou v tabulce na poslední pozici, která zajišťuje postup do play-off. Co musí zlepšit pro to, aby jim závěrečná část sezóny neutekla? „Koncovku a kondici,“ má jasno Jan Rindoš.