Stanislav Mikšovic. "> Piráti Chomutov » Měli jsme dát první gól, smutní útočník Stanislav Mikšovic
Ohlasy po utkání

Měli jsme dát první gól, smutní útočník Stanislav Mikšovic

Napsal 26.03.2008 David Schlegel
Ani ve druhém zápase semifinále play-off první ligy Chomutov na ledě Mladé Boleslavi neuspěl, a tak odjíždí domů s nepořízenou. Na domácím ledě se bude pokoušet otáčet stav 0:2 na zápasy. V první třetině byli přitom hosté lepší a několikrát před Šindelářem zahrozili. Prvního gólu se však nedočkali. "Chtěli jsme přežít první třetinu bez inkasovaného gólu a to se nám podařilo. Byli jsme dokonce aktivnější než Boleslav, měli jsme víc šancí, ale do vedení jsme se nedostali," říká útočník Chomutova Stanislav Mikšovic.
Ve druhé třetině jako první skórovali domácí a to sebevědomí Chomutova notně nahlodalo. "Dostali jsme strašně zbytečné góly. Jeden po hloupém vyloučení a druhý po chybě. Tyhle góly byly klíčové," smutní Mikšovic.

Chomutovští to ani za tohoto stavu nezabalili a ve třetí třetině bojovali alespoň o srovnání. Dali tyčku a břevno, Hašek navíc netrefil v tutové šanci prakticky prázdnou branku. "Otevřeli jsme hru, ale razítkovali jsme jen tyčky a břevna. Měli jsme bohužel smůlu," krčí rameny. Pak přišel třetí gól na druhé straně a zápas se dohrával. "Třetí gól znamenal konec," uznal Mikšovic.

Boleslav využila v zápas dvě přesilové hry, v jedné z nich vstřelil Lukáč klíčový první gól. Chomutov sice oslabení nehrál špatně, ovšem dvakrát při početní nevýhodě inkasoval. "Boleslav má výborné hráče na přesilovky, navíc nás stojí oslabení spoustu sil," uznal Mikšovic.

Chomutov se teď pokusí naopodobit Kometu a na domácím ledě srovnat stav série. "Vletíme na ně se stejnou taktikou. Budeme praktikovat tvrdý agresivní hokej, jako to umíme. Doma nám to půjde líp. Včera jsme měli při nájezdech smůlu, ale na to se nikdo neptá. Dneska jsme měli dát první gól. Chybělo nám štěstí. Doma nás ale požene naše skvělé publikum," věří Mikšovic.

Na podporu svých fanoušků Mikšovic hodně spoléhá. "Chtěl bych všechny příznivce pozvat do hlediště, aby nám pomohli tu sérii vyrovnat. A pak aby s námi přijeli do Boleslavi za stavu 2:2 na pátý zápas," usmál se Stanislav Mikšovic.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
LHK Jestřábi Prostějov