Ohlasy po utkání

Martin Pešout: ”Byli jsme jasně lepší, nedali jsme Olomouci šanci”

Napsal 15.03.2008 Daniel Koller
C h o m u t o v - Vítězství chomutovských hráčů nad Kohouty z Olomouce jistě nepotěšilo pouze trenéra domácích Martina Pešouta, kterého jsme po vítězném utkání zpovídali, ale i každého správného fanouška Chomutovských. Utkání rozhodla první třetina, kterou Pešoutovi svěřenci vyhráli rozdílem dvou branek 3:1. Poté přidal ještě gól do prázdné branky Tomáš Polanský, který uzavřel skóré zápasu na konečných 4:1.

Trenér KLH Chomutov Martin Pešout po prvním vyhraném domácím semifinálovém utkání

Co bylo nejtěžší při přípravě na první domácí semifinálový zápas? Hlavně to bylo o psychice, ale museli jsme také přizpůsobit trénink ke hře Olomouce a jsem rád že se nám to podařilo přenést do dnešního zápasu. Kdybychom měli trochu štěstí, tak mohl zápas skončit klidně 6:1.

Všechny góly padly prakticky v první třetině. Bylo to tím, že jste poté mysleli na zadní vrátka nebo vám chybělo v koncovce více štěstí? Já bych řekl naopak, protože jsme v té druhé třetině hráli ještě lépe než v té první, ale soupeř s námi v té první třetině chtěl hrát hokej, najížděli jsme do otevřené obrany a proto jsme dali ty góly. Druhou třetinu věděli že na nás nestačí a zatáhli se.

Hned zítra hrajete další utkání. Je vůbec možné se připravit na další utkání během 24 hodin? Určitě. Hráči jsou profesionálové a naučili jsme se určitý krok v regeneraci, aby byli kluci na zítřejší utkání opět optimálně připraveni. Ti, kdo nás viděli hrát hned druhý den, tak byli překvapeni, že hrajeme ještě lépe než zápas první.Věřím že to zítra nepodceníme a podáme výborný výkon znovu a že přijde štěstí v koncovce.

K dnešnímu zápasu nenastoupil Boušek či Polodna. Byl to taktický krok nebo jsou nějaké zdravotní problémy z jejich strany? Z části taktické a z části mají trošku problémy a my musíme využít toho, že máme široký kádr, protože kdybychom to rvali na polozraněné hráče a dolezli do finále, tak bychom tam byli houby platní. Já jsem rozhodl, že dám příležitost i hráčům z širšího kádru. Některým hráčům se to samozřejmě nelíbilo, ale já potřebuji hráče zdravé, abychom mohli hrát agresivní hokej a bez toho nemáme šanci na úspěch.

Jak byste ohodnotil fyzický fond mužstva? Já jsem jedině rád, že dokážeme celých 60 minut bojovat. Kdybychom neměli tu sílu, tak bychom ta oslabení nedokázali ubránit. Jsem rád, že se nám podařilo dát i ten čtvrtý gól. Diváci si trochu zakřičeli a uvolnila se atmosféra na ledě. Mužstvo si dodalo trochu sebedůvěry při oslabení, která se nám v Olomouci nedařila, kde jsme vlastně dostali tři rozhodující branky ve třech. Samozřejmě musím říct, že jsem nespokojen s tím, že jsme udělali hloupé fauly a musíme si přiznat, že se toho musíme vyvarovat.

Koho z hráčů byste v dnešním zápase vyzdvihnul? Určitě bych vyzdvihl Luboše Horčičku, který po tom nešťastném zápase, který jsme v Olomouci prohráli po laciných brankách, se dneska dokázal zvednout a dokázal podržet mužstvo a v tom se pozná velký gólman.