Malé severočeské derby. Piráti cestují na led libereckých Bílých Tygrů

Napsal 04.01.2014 Jan Řápek
C h o m u t o v - Do nového kalendářního roku 2014 se Pirátům podařilo vstoupit ziskem jednoho bodu proti Zlínu. Hráči nepředvedli vůbec špatný výkon a budou se tak na něj snažit navázat. V cestě jim ovšem stojí Bílí Tygři Liberec. Těm se vstup do nového roku tolik nevydařil. Jak nakonec dopadne severočeský souboj?

Pětatřicet odehraných zápasů mají na svém kontě liberečtí hokejisté. Zisk 46 bodů je potom řadí na jedenácté místo. Jsou stále na dostřel týmům před sebou, zezadu na ně ovšem taktéž tlačí další tým. Jedna výhra, tedy tři body, ztrácí Bílí Tygři na desátý Litvínov. Druhým směrem je situace téměř totožná, jelikož dvanácté Karlovy Vary na Liberec taktéž mají tříbodové manko.

Liberec získal oněch 46 bodů především díky jedenácti výhrám. Na domácím ledě se Bílým Tygrům docela daří. V tabulce domácích zápasů si drží slušnou sedmou příčku. V domácí Tipsport aréně uhráli Liberečtí třiatřicet bodů. Venku již to tak slavné není. Třináct bodů z osmnácti venkovních zápasů je třetí nejhorší výsledek.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
7. Liberec 35 11 5 3 16 91:108 46
14. Chomutov 35 5 0 7 22 65:128 22

Letošní sezóna je pro Liberec jako na houpačce. Střídají vítězné série s těmi prohranými, převažují však spíše prohrané zápasy, což také odpovídá jejich postavení v tabulce. Dveře play-off stále ještě nejsou zavřené a minimálně předkolo je na dosah, na druhou stranu play-out je zatím blíže a nemusí chybět moc a Liberec se může stejně jako loni podívat do baráže.

Jak se již stalo zvykem, Liberec zatím táhne nejvíc jeho kapitán, hráč s číslem 93, Petr Nedvěd. Na konci loňského roku nahlédl opět do reprezentace, kde se zúčastnil turnaje EHT v ruské Soči. Tam jako člen elitní formace rozvířil otázky, zda by měl jet na Olympijské hry v únoru letošního roku. Tam se spíše nepodívá, ale minimálně na mistrovství světa bychom o něm ještě slyšet mohli.

Liberec v posledních zápasech

Již od konce listopadu se liberečtí hokejisté houpou na výsledkové houpačce. Dva prohrané zápasy, dva zápasy vyhrané a v posledních sedmi utkáních se to střídá po jednom.

Ano, u Liberce nelze mluvit ani o vítězné ani i smutné sérii. Liberec sice v posledních zápasech porazil silnou Spartu (5:2) i Slavii (3:2) a poradil si i s tápajícím Kladnem po prodloužení 3:2. Tyto dílčí úspěchy jsou ovšem orámovány a obklíčeny prohrami. Osm branek od Litvínova, přestřelka 3:4 s Brnem, stejné skóre proti Karlovým Varům a nakonec prohra s Pardubicemi 1:4.

Důležité jsou ovšem poslední tři zápasy po reprezentační přestávce. Z těchto zápasů Liberec hned dva prohrál, když čtyřikrát inkasoval.

Vzájemné zápasy 2013/2014

Piráti s Libercem odehráli letos dva zápas. Stav vzájemných zápasů je zatím vyrovnaný. Oba týmy mají po jednom vítězství.

Piráti se střetli s Libercem už v desátém kole, zápas se odehrál na libereckém ledě. Přestože Chomutovští inkasovali už ve druhé minutě, v zápase dokázali těsný náskok Bílých Tygrů hned dvakrát vyrovnat. „Už před zápasem jsme věděli, že to nebude o nějaké velké hokejové kráse, ale půjde o boj, ve kterém padne málo gólů. Pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme stále vedli. Za stavu 2:2 jsme dali rozdílový gól a byli jsme šťastnější,“ hodnotil zápas Pavel Hynek, trenér Tygrů.

Na druhou trefu Martina Bartka z padesáté minuty už totiž tým odpovědět nedokázal. Konečný výsledek 4:2 z pohledu domácích pak určil gól do prázdné branky, když hráli Piráti bez brankáře a navíc měli početní výhodu.

Druhé utkání bylo odehráno koncem listopadu, když Tisport extraliga pokračovala svým 23. kolem. Liberec se představil v chomutovské SD ARÉNĚ. Piráti viditelně zlepšili svou hru a po osmizápasové sérii porážek si připisují cenné tři body. Ve druhé třetině otevřel skóre obránce Jan Rutta, který byl později vyhlášen i hráčem zápasu. V závěru duelu pak přidal druhý gól do prázdné brány Vojtěch Kubinčák. Brankář Martin Růžička vychytal ve svém debutu v chomutovském dresu čisté konto, kterým se velkou měrou podílel na vítězství. Bílí Tygři naopak odjeli domů s nepořízenou.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
David Hruška (13+11)Nejproduktivnější hráčPetr Nedvěd (12+20)
David Hruška - 13 gólůNejlepší střelecMartin Bartek – 20 gólů
David Hruška – 11 asistencíNejlepší nahrávač Petr Nedvěd – 20 asistencí
Lukáš Pulpán (2+5)Neproduktivnější obránceJiří Hunkes (2+12)
Marek Sikora – 49 trestných minutNejtrestanější hráč Petr Nedvěd – 89 trestných minut

O zápase…

Piráty nečeká vůbec lehké utkání. Bílí Tygři Liberec patří mezi ošemetné soupeře, ale dle posledních výkonů by mohly být k poražení. Piráti musí zabojovat a připravit soupeře o body. Duel začíná v neděli 5. ledna, již tradičně v 17:30. Pokud nemáte cestu do Liberce, můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com.