Aktuální zprávy

Loučení strůjce juniorských titulů, Jaroslav Beck se vrací do rodného Prostějova

29.03.2018 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Když tenhle bodrý Hanák v roce 2010 přicházel do Chomutova, jen málokdo ho znal a tušil, že z pozice generálního manažera dovedl k zatím jedinému extraligovému prvenství dospělý tým Olomouce. Jaroslav Beck se ovšem za osm let nesmazatelně zapsal do klubových análů také v Chomutově, jelikož jeho jméno je podepsáno pod celou řadou mládežnických úspěchů. Nyní spojení Pirátů se zkušeným koučem končí, neboť Jaroslav Beck se vrací do Prostějova, odkud pochází. „Ke konci jedné výrazné pracovní kapitoly přispělo několik okolností,“ uvádí.

„Svaz administrativně zrušil kategorii do dvaceti let, kde jsem se cítil nejlépe. Hodně dlužím i rodině, která mě celých osm let tady v Chomutově podporovala a stála za mnou. Mým nejbližším mám co vracet a ten okamžik z mého pohledu přišel teď,“ vysvětluje Jaroslav Beck svá předchozí slova.

„Jarda zaslouží velké poděkování za úspěchy, které pro náš klub získal, a také za práci, kterou odvedl pro celou organizaci v Chomutově i v Kadani,“ konstatuje statutární ředitel Jaroslav Veverka. „Přicházíme o zkušeného a úspěšného trenéra, který nám pomohl vychovat hráče pro NHL,“ mrzí jej.

Jaroslav Beck začal angažmá pod vrcholky Krušných hor šestnáctým místem a pohodlnou záchranou juniorů v sezóně 2010/2011. Už o rok později dovedl nejstarší mládežnický tým společně s Petrem Martínkem k historickému českému titulu. Na střídačce rozjel také mistrovskou sezónu 2013/2014, během níž se společně s bývalým obráncem přesunul k extraligovému mužstvu dospělých.

Právě s působením u obou zmíněných celků spojuje Jaroslav Beck své nejsilnější zážitky z angažmá v Chomutově. „Jednoznačně nejvíc si budu pamatovat první titul s juniory právě proto, že se jednalo o první zlato klubu, který na něj čekal po celou dobu své existence, takže radost byla veliká na všech frontách,“ vypálí bez váhání.

„Určitě jsem tu prožil celou řadu úspěšných a radostných okamžiků, ale i takových, které dokazují, že ne všechno se povedlo,“ pokračuje. „Takovým negativním mementem je druhá baráž, v níž jsem áčko vedl,“ posmutní. „Začali jsme dobře, jenže pak jedna hloupá porážka v polovině všechno zlomila a nahlodala tým natolik, že jsme se z toho nevzpamatovali,“ ohlíží se. „Zpětně si trochu vyčítám, že se mi tehdy v lednu nepodařilo přesvědčit vedení, abychom tým trochu obměnili a doplnili,“ dodává ještě.

Následoval přesun do Kadaně, kde strávil Jaroslav Beck tři sezóny, během nichž mužstvo dvakrát postoupilo do předkola play-off a jednou se zachránilo v play-out. Trenérský bard tím pádem přišel také o možnost vyrazit s juniory na Světový pohár do Ufy, kam mladí Piráti odletěli v srpnu 2014. „Pracoval jsem u juniorských i seniorských týmů se skvělými lidmi, kterým bych chtěl poděkovat,“ vzkazuje.

„Nerad bych na někoho zapomněl, takže nechci jmenovat. Ale u týmů i v kancelářích jsem poznal lidi, kteří na svá místa patří a dělají tu práci výborně. Majitelům bych pak chtěl poděkovat, že jsem mohl pracovat v tak parádním zázemí a prožít asi osm nejúspěšnějších let kariéry,“ uzavírá Jaroslav Beck.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Sparta Praha