Litoměřice jsou blízko historickému úspěchu. Zabrání mu Piráti?

Napsal 16.02.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - HC Stadion Litoměřice je v první hokejové lize druhým rokem a sahá po postupu do play-off. Momentálně je na osmé příčce, která jako poslední zajišťuje pozici v bojích o prvoligový primát, jenže je před nimi těžký úkol. V posledních zápasech je čekají duely právě s Piráty, prvními Ústeckými Lvy a posledním Mostem. Litoměřice budou o play-off bojovat s devátým Pískem, který má o bod méně. Černého Petra si může vytáhnout ještě sedmý Havlíčkův Brod, který má s Litoměřicemi shodný počet bodů.
Partner utkání
Partnerem utkání je bezpečnostní agentura SECURITAS ČR s.r.o. a LIBRA Chomutov, stavební a obchodní spol. s r.o.

Právě s Havlíčkovým Brodem sehráli litoměřičtí hokejisté poslední duel, který skončil fotbalovým výsledkem 1:0 po gólu Jana Bojera z deváté minuty utkání. Že to Stadion s postupem myslí vážně nedokazoval jen v posledním zápase, ale i ve dvou předešlých s Pískem (3:2) a Benátkami (3:0). Litovat mohou Litoměřice krize mezi 38. a 46. kolem, kdy zvítězili pouze dvakrát.

Z těchto výsledků je možné vyčíst, že lví podíl na úspěších v posledních zápasech má strážce svatyně. Třiatřicetiletý Petr Přikryl, který v minulých letech chytal v Plzni a na Spartě, v dresu Litoměřic neinkasoval už celých 160 minut! Naposledy se puk za jeho záda dostal ve dvacáté minutě zápasu s Pískem. Nutno také zdůraznit, že dvě čistá konta z posledních dvou zápasů jsou jediná Přikrylova čistá konta v součtu jednatřiceti odehraných zápasů. Zkušený brankář si formu nemohl načasovat lépe.

Že Litoměřice umí řádně potrápit, ba dokonce i porazit elitního soupeře, dokazovali ve všech předchozích střetnutích s Piráty. V prvním vzájemném měření sil zvítězil Chomutov v Litoměřicích těsně 2:1, díky gólu Davida Hrušky z 57. minuty. Druhý duel skončil vítězstvím Pirátů na domácím ledě, výhru vystřelil až v prodloužení opět David Hruška. No a konečně v posledním zápase mezi oběma soupeři se radovali borci z Litoměřic, když na 5:2 zvyšoval Ladislav Gengel. Hokejový trpaslík nakonec uhájil vítězství 5:4.

Petr Přikryl převzal roli jedničky po Dušanu Salfickém

Na koho si dát pozor?

Není to pouze Petr Přikryl, kdo umí rozhodnout zápas ve prospěch Stadionu. O vedení v klubovém bodování se s 27 body dělí dvaadvacetiletý bojovník Marek Loskot (13+14) a o dvanáct let starší matador Jaroslav Hašek (10+17). Pozornost na sebe umí přivázat také Ladislav Slížek, Martin Belay nebo Petr Šinágl. Pro úplnost doplňme ještě úspěšnost zákroků gólmana Petra Přikryla, která činí úctyhodných 92,4 %.

Pozice Chomutova už je více než jasná. Po slabších chvílích v posledních kolech už nemá první Ústí na dohled, ale nemusí se ani ohlížet za sebe, jelikož ztráta třetí Olomouce narostla na 11 bodů. Sobotní zápas bude předposledním zápasem základní části na domácím ledě, o důvod více přijít povzbudit borce z úpatí Krušných hor. Zápas začíná v půl šesté, v případě nepřítomnosti na stadionu žhavte onlajny.cz.