JUNIOŘI - článek

Lehnert, Hejcman a Hammerbauer: Tři mušketýři se dvěma juniorskými tituly

Napsal 04.04.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Junioři Pirátů slaví po dvou letech znovu mistrovský titul. V mládežnických týmech se hráči posouvají mezi kategoriemi právě v dvouletých cyklech. Určité specifikum mají právě junioři, kde mohou někteří starší hokejisté hrát na výjimku. V kádru letošních mistrů najdeme trojici borců, kteří si zlaté medaile pověsili na krk už na jaře 2012. Slastné pocity znovu zažívají Darek Hejcman (na snímku vlevo), Jan Hammerbauer (na snímku vpravo) a Daniel Lehnert (na snímku uprostřed). Zejména pro první dva jmenované se jedná o velmi sladkou odměnu za lapálie, jimiž si v minulém ročníku a z části také letos prošli.

Jan Hammerbauer i Darek Hejcman téměř polovinu minulé sezony promarodili, druhý jmenovaný dokonce naskočil zpět do hry až téměř po roce. Zápasy nemohl hrát od 23. ledna 2013 do 10. ledna 2014. „Před sezonou jsem vůbec nevěděl, jestli letos naskočím na led a teď se mi na krku houpe zlatá medaile, což je neskutečný pocit,“ líčil bezprostředně po zápase Darek Hejcman, jenž si podle vlastních slov váží obou titulů, ale ten aktuální si užije víc, protože trávil na ledě více času.

Mladého útočníka trápily vleklé potíže s kolenem. Léčba se komplikovala a přišel tak o možnost bojovat o nominaci na mistrovství světa hráčů do dvaceti let, přestože byl členem širšího kádru. „Dvacítky jsou velký turnaj, na který se člověk může podívat jen jednou za život, ale tohle je obrovská náplast na to, že jsem se o ně nemohl poprat,“ radoval se střelec dvou gólů a autor šesti asistencí v letošním play-off Noen extraligy.

To Jan Hammerbauer stihl vyléčit zlomenou ruku včas, odehrál téměř kompletní sezonu v prvoligové Kadani a připsal si také premiéru mezi tuzemskou seniorskou elitou. Závěr ročníku má i pro něj zlatý nádech. „Je to parádní pocit. Loni jsem hrát nemohl. Teď jsem přišel pomoct v play-off a kluci byli perfektní,“ jásal útočník, který do juniorského play-off zasáhl dvakrát a pokaždé slavil na konci mistrovský titul.

Jan Hammerbauer s mistrovským pohárem

„Letošní titul je pro mě asi o trošičku cennější, protože jsem toho odehrál víc než před dvěma roky,“ srovnává. „Na druhou stranu radost po obou vyhraných zápasech je stejná. Jen letos jsem pořád ještě v pohodě a při smyslech, předloni jsem rychle odpadl,“ smál se následně autor pěti gólů a tří asistencí v deseti letošních bitvách juniorského play-off.

Daniel Lehnert sice kvůli zdravotním problémům ze hry nevypadl, ovšem i on prozradil, že neduhy jej trápily. „Nastupoval jsem se zraněním. V Kadani mě trápila záda, teď v play-off zlobilo koleno,“ popisoval v útrobách SD ARÉNY. „Jenže je to play-off, takže člověk si vezme prášky proti bolesti a vůbec nemyslí na to, že by nehrál, když to jen trochu jde,“ doplnil.

Střelec dvou gólů, který se jednou prosadil i ve finále a jednou se podílel asistencí na gólové akci, přiznal, že podobný úspěch už nečekal. „Je to neskutečný pocit. Už před dvěma roky jsem se cítil nádherně a nikdy by mě nenapadlo, že něco podobného zažiju ještě jednou,“ pravil.

„Oba tituly jsou rozdílné, protože i sezony vypadaly jinak. Před dvěma roky jsem byl mladý, moje pozice v týmu byla jiná,“ pokračoval. „Letošní sezona se mně osobně tolik nepovedla, ale teď jsem hrál hodně. Trenéři mě nasazovali v první lajně, chodil jsem na klíčové okamžiky zápasů. Asi i proto prožívám tenhle titul ještě víc, přestože máme stejně skvělou partu jako tehdy,“ uzavřel Daniel Lehnert.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Sparta Praha