Kolik bodů vyválčí Chomutov ve středečním duelu na ledě Berouna?

Napsal 18.01.2010 David Matula
C h o m u t o v - Po drtivém vítězství 9:1 nad hokejisty Benátek nad Jizerou se představí hokejisté Chomutova na ledě Berouna. Zde již jednou v letošní sezoně brali tři body po vítězství 5:2. Medvědi však stále živí naději na předkolo play off, a tak jistě nebudou chtít prodat svou kůži lacino. Zvláště, když za posledních čtrnáct domácích utkání prohráli v základní hrací době pouze dvakrát. Vzájemné střetnutí jednačtyřicátého kola odstartuje ve středu 20.1. od 18:00 na zimním stadionu v Berouně.
Skóre doma 51:49
Nejproduktivnější hráč David Švagrovský (9+14)
Nejproduktivnější obránce Jaroslav Nedvěd (6+13)

O co hrají v Berouně

Medvědi po špatném vstupu do sezony se včas probrali a série dobrých výsledků katapultovala svěřence Richarda Žemličky do bojů o předkolo play off. Na poslední postupovou dvanáctou příčku ztrácejí Středočeši šest bodů a vzhledem k tomu, že do konce základní části chybí šest kol, potřebují v Berouně bodovat v každém zápase. Chomutovské hokejisty tak nečeká jednoduchá úloha, ačkoliv se jim v posledních zápasech v medvědím brlohu daří.

Beroun doma body příliš neztrácí

Zejména domácí prostředí je jeden z důvodů z mrtvých vstání Medvědů v letošní sezoně. Zatímco úvodní čtyři zápasy sezony mezi svými mantinely berounští prohráli, nezískali ani bod a vstřelili pouze tři branky, tak od té doby v následujících čtrnácti duelech padli na svém stadionu v základní hrací době pouze dvakrát. Tři body brali hokejisté Tábora (2:4) a Kadaně (0:3). Navíc pokud bychom pominuli dvě zmíněné porážky, tak vstřelit více jak dvě branky na berounském ledě se podařilo pouze hokejistům Šumperka (2:3sn) a Vrchlabí (4:5sn).

Beroun po šedesáti minutách hry

Jestli něco berounským Medvědům nejde, tak je to hra po šedesáti minutách hry. Pokud totiž zápas dojde do prodloužení, mají výslednou bilanci Medvědi nejhorší v celé soutěži. Celkem si Středočeši zkusili nastavenou pětiminutovku či samostatné nájezdy desetkrát a uspěli pouze dvakrát. Po prodloužení uspěli v Havířově, samostatné nájezdy potom přinesly bod navíc v domácím souboji s Benátkami nad Jizerou. O tom, že nastavený čas opravdu není berounskou doménou, svědčí fakt, že Medvědi v letošní sezoně padli po nájezdech i v Chomutově. Vítěznou trefu zařídil chomutovský expres z Plzně Michal Jeslínek.

Postaví se do branky Lukáš Cikánek?

Proti berounským Medvědům nastoupili svěřenci Radima Rulíka již třikrát a vždy si museli poradit s jiným strážcem branky. V prvním utkání se vystřídala dvojice Filip Novotný, Antonín Štelmach a v Chomutově se postupně představila dvojice Petr Přikryl a naposledy Radek Fiala. V letošní sezoně potom nasadili Středočeši do branky již pětici brankářů a jediným kdo prozatím s bílomodrou družinou neměl tu čest je Lukáš Cikánek, který celý loňský ročník strávil právě pod vrcholky Krušných hor. Zda se kladenská dvojka představí ve středečním utkání se dozvíme nejspíš až těsně před úvodním buly.