Aktuální zprávy

Kämpf, Vrhel nebo třeba Koláček. Jak se dařilo chomutovským odchovancům v zahraničí?

Napsal 08.06.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v – Chomutovský hokej vychoval spoustu nadějných hokejistů. Někteří z nich se v minulých letech rozutekli do zahraničí, kde odvádějí novým zaměstnavatelům dobré služby. Piráti mají zastoupení třeba v NHL, Finsku nebo Německu. Zajímá vás, jak se jim dařilo? Věnujte tedy pozornost následujícím řádkům.

David Kämpf

Chomutovský odchovanec znovu působil v Chicagu, kde odehrál všech šestapadesát zápasů Blackhawks, v nichž posbíral dvanáct bodů, když zaznamenal jedinou přesnou trefu a jedenáct přesných nahrávek. Šestadvacetiletý útočník doplatil na špatnou koncovku, jelikož vyprodukoval třiašedesát střeleckých pokusů, a tak jeho úspěšnost střelby byla 1,6%. Pokud se ale zaměříme na vhazování, tak se Kämpfova úspěšnost zastavila na 52,77%. Defenzivní centr s Jestřáby sice nepostoupil do vyřazovacích bojů a měl být nominován na mistrovství světa, ovšem následně se Filipu Pešánovi omluvil pro zranění.

Stanislav Vrhel

Už druhou sezónu působí Stanislav Vrhel na severu Evropy, kde se upsal finským Pelicans. V tamní juniorce nastoupil do jednatřiceti zápasů, čímž týmu z Lahti dopomohl ke konečnému sedmému místu. Osmnáctiletý útočník v sezóně posbíral čtrnáct bodů, za čtyři branky a deset asistencí. Na trestné lavici pak odseděl dvaadvacet minut. Dobrými výkony upoutal chomutovský odchovanec pozornost národního týmu do dvaceti let, kde si vyzkoušel dvě střetnutí, avšak nebodoval.

Josef Koláček

Stejnou cestu jako Vrhel zvolil také Josef Koláček, který před uplynulou sezónou zamířil rovněž do Finska. Osmnáctiletý syn novodobé chomutovské legendy Kamila odehrál na severu Evropy osmadvacet duelů a nevedl si vůbec zle. Talentovaný útočník nasázel soupeřům šest branek, ke kterým přidal sedm přesných nahrávek. Juniorský tým TUTO Hockey neprožil dobrý ročník, jelikož skončil třetí od konce. Josef Koláček patřil k tomu lepšímu, co zmiňovaný klub mohl nabídnout. Také on si řekl o pozornost reprezentační dvacítky, kde odehrál dvě střetnutí a mohl se radovat ze vstřeleného gólu.

Štěpán Němec

Ve Finsku nastupuje rovněž Štěpán Němec, který odehrál jedenáct zápasů v dorostu a patnáct za juniorku Jukuritu. V nižší věkové kategorii zaznamenal sedmnáctiletý obránce sedm bodů, když dvakrát mířil přesně a pětkrát asistoval. V juniorském výběru si připsal jediný bod za přesnou nahrávku. Jukurit postoupil do vyřazovacích bojů, kde už chomutovský odchovanec nenastoupil.

Jaroslav Hafenrichter a Samir Kharboutli

Od sezóny 2013/2014 nastupuje Jaroslav Hafenrichter v německých soutěžích, čímž si vysloužil také tamní občanství a také posun do nejvyšší soutěže. Jednatřicetiletý útočník se usadil v sestavě Augsburgu, kde odehrál osmatřicet střetnutí. Levé křídlo vsítilo devět gólů a u dalších šesti asistovalo. Panteři nastupovali v jižní skupině, kde obsadili šestou pozici, a tak se chomutovský odchovanec do vyřazovacích bojů nepodíval.

Za stejný tým jako Hafenrichter nastupoval také další chomutovský odchovanec. Samir Kharboutli odehrál v Augsburgu osmadvacet zápasů, v nichž zaznamenal pět bodů, za jednu přesnou trefu a čtyři asistence. Během sezóny si jednadvacetiletý forvard odskočil i do třetí nejvyšší soutěže, kde naskočil do tří zápasů a byl velmi produktivní. Vždyť dal v dresu Memmingenu tři góly a na stejný počet ještě přihrával.

Jiří Charousek a Karel Novotný

Čtvrtá německá soutěž stihla odehrát jen šest zápasu, následně byla kvůli Covidu-19 zastavena. V dresu Chemnitzu nastupovali hned dva hráči, kteří dělali první krůčky na chomutovském zimáku. Velmi produktivní byl Jiří Charousek, jenž si připsal sedmnáct bodů. Devětatřicetiletý útočník měl na kontě šest vstřelených branek, k nimž přidal jedenáct nahrávek. Pozadu nezůstal ani Karel Novotný, který zaznamenal dvanáct kanadských bodů. Šestatřicetiletý chomutovský odchovanec se třikrát radoval z gólu a hned devětkrát asistoval. Chemnitz skončil v nedokončené sezóně na čtvrtém místě.