KLH Chomutov čeká další nelehký zápas

Napsal 10.02.2005 Libor Kult, Lucka Tenková
C h o m u t o v - Po nečekaném triumfu nad Ústeckými Lvy mají Chomutovští minimum času na vyprázdění marodky a oslavy výhry. Již v sobotu totiž zajíždí k dalšímu zajímavému duelu v boji o čtvrtou či třetí příčku na led lídra tabulky z Českých Budějovic. V sestavě Chomutova se opět objeví Josef Revay, který dostal po tvrdém pěstním souboji s třebíčským Fryaufem disciplinární trest. Jihočeši naopak budou postrádat své největší opory Václava Prospala a Radka Dvořáka. Na českobudějovické střídačce se také neobjeví Radek Martínek, který se zranil při domácím zápase s Ústím. Držme našim chomutovským hokejistům palce při online přenosu začínajícím stejně jako utkání v 19:00.

Změny v táboře lídra

Celek Jihočechů před koncem přestupního termínu posílilo několik hráčů z extraligy. Útočník Václav Pletka (25 let), který přišel z Třince, má dokonce zkušenosti z NHL. Díky družbě s dalšími týmy v nejvyšší soutěži se v dresu Českobudějovických objevují i obránce Petr Gřegořek (26) a útočník Kamil Brabenec (28), kteří nastupovali za Vsetín, a nimi také liberecký Petr Vampola (22). První dva jmenovaní prozatím nastoupili ke 4 střetnutím. Vedení klubu je získalo díky ochotě uvolnit hráče, na něž má nebo mělo práva, po dobu výluky v NHL. Další borci ze zámořské souteže budou z nejrůznějších důvodů chybět. Dva nejproduktivnější hráči soutěže Václav Prospal (29) a Radek Dvořák (27) reprezentují na Švédských hrách a bek s nejvíce body v 1.lize Radek Martínek (28) se v zápase s Ústím nad Labem zranil. Vsetínu naoplátku vypomáhají Mojmír Musil (30) a Jiří Šimánek (26).

Motor řečí čísel

Po svém příchodu převzal Roman Turek (34) roli jedničky mezi tyčemi. Ovšem mnohem lepší statistiky má mladý Jan Chábera (21), ten jediný se dokázal vyrovnat famózním výkonům Lukáše Sáblíka. Mají stejnou úspěšnost zásahů (93,54%), v dalších statistikách už se liší. Pro Cháberu hovoří lepší průměr na zápas (1,47), ale za přispění faktu, že má na svém kontě o šest utkání méně. Naopak 10 vychytaných nul jej řadí na druhé místo.

15. Kamil Černý (19 – 2 zápasy)  + 1
Jak již bylo zmíněno v úvodu Radek Martínek kraluje produktivitě beků druhé nejvyšší soutěže. Jeho bilance čítá 12 tref do černého a 18 asistencí. Stejný počet asistencí avšak o devět branek méně nasbíral Angel Krstev, jenž má tedy dohromady 21 bodů.

Letošní vzájemná bilance

Zatím bez jediného bodu odešli svěřenci trenéra Kýhose ze soubojů s loňským účastníkem extraligy. První zápas v Chomutově vyzněl jasně pro Jihočechy, kteří zvítězili 5:0. V Budvar aréně dokázali Severočeši vstřelit rivalovi brnaku, ale prohráli 2:4. Doposud výsledkově nejvyrovnanější duel proběhl ve třetí čtvrtině soutěže na ledě Duhového stadionu. Domácí se v 8.minutě ujal zásluhou Jiřího Charouska vedení. V prostředním dějství otočili skóre Radek Dvořák (21.minuta) a Radek Bělohlav (31.minuta). Šest minut po Bělohlavově gólu vyrovnal na 2:2 Ladislav Boušek. Závěrečnou část začali lépe hosté, kteří díky brankám Radka Dvořáka z 51. a Petra Sailera (29) z 53.minuty získali dvoubrankový náskok. Za minutu po čtvrtém gólu Českobudějovických snížil Jaroslav Buchal. Podruhé se domácím vyrovnat nepodařilo a stav zápasu zůstal 3:4 pro hostující tým.

Sestavy z posledního střetnutí na Duhovém stadionu

Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Trefný, Hlubuček, Plaček, Prošek - Boušek, Šíp, Řepík - Polodna, Charousek, Jíra - Malát, Mikšovic, Šulc - Hahn, Mezera, Buchal.

České Budějovice: Turek - Martínek, Krstev, Ference, Kotaška, Jindra, Neckář, Kolda, Macháček - Dvořák, Prospal, Hřebejk - Sailer, Bělohlav, Mertl - Rob, Šimánek, Kropáč - Hanzal, Květoň, Musil.

Čelo kanadského bodování vzájemných duelů 2004/2005

1. Václav Prospal (CEB)       2+5
2. Radek Dvořák (CEB)         3+3
3. Radek Martínek (CEB)       1+3
4. Štěpán Hřebejk (22 – CEB)  0+3
5. Ladislav Boušek (CHM)      2+0
Jak lze v předcházející tabulky vyčíst táhli svůj tým především hráči, kteří budou chybět, což slibuje vyrovnaný boj.

Utkání v Kadani

Duel na severočeském ledě zvládli svěřenci trenéra Jandače s přehledem. Ve 24.minutě byl stav 0:5 z pohledu domácích a o vítězi bylo rozhodnuto. Kadaňští jen snížili na konečných 2:5. Za hosty vsítili branky Petr Vampola (1.minuta), Luboš Rob (34 let – 13. a 23.minuta), Vladimír Gýna (29 let – 16.minuta) a Petr Sailer (24.minuta). "Rozhodla první třetina, kdy padl první gól a vzápětí padaly další. V druhé třetině jsme přidali ještě dva další góly v oslabení. Poté se již zápas spíše dohrával," zhodnotil utkání pro redaktora oficiálních stránek kadaňského klubu Josef Jandač, který si všiml odevzdanosti soupeře: "Kadaň v porovnání s předchozími zápasy, kdy nám byla vyrovnaným soupeřem, se jevila, jakoby sezónu již pouze dohrávala." Ke svým svěřencům byl i kritický. "Z mého pohledu jsme udělaly chyby tím, že jsme se nechali často vylučovat. Dostali jsme jeden gól v oslabení a pak druhý po individuální chybě Gýny. Byla to spíše ztráta koncentrace, nepozornost," mrzel Jandače fakt, který může rozhodovat zápasy play-off.

Poslední střetnutí Chomutova

Trenér Kýhos si musel při hledání sestavy pro zápas s Ústeckými Lvy připadat jako luštitel křížovek. Ze hry mu vypadlo devět hráčů kádru, a tak se zdraví hokejisté střídali ve třech kompletních pětkách. Na střídačce byli připraveni v případě potřeby junioři. Přesto i značně prořídlá sestava uspěla a naložila soupeři na cestu do krajské metropole půl tucet branek, což s povděkem kvitoval chomutovský trenér Vladimír Kýhos těmito slovy: "Do utkání jsme nastupovali s tím, že nemáme co ztratit. Sice nám chybělo devět hráčů, ale jak bylo vidět, kluci je dokázali nahradit, takže jsem velmi spokojený." Mimo jiné také zhodnotil výkony obou gólmanů. "Luboš Hořčička podal velmi kvalitní výkon, ale i Zikmund nechytal špatně," pochválil svého svěřence i jeho protějšek. Dvakrát se během střetnutí v přesilových hrách prosadil Ladislav Boušek, jenž se při absenci Petra Jíry (18 gólů) dotahuje se 17-ti přesnými zásahy na čelo klubové tabulky střelců. Po jednom puku za zády brankáře Zikmunda si připsali Petr Polodna, Ladislav Řezníček, Martin Heinisch a Kamil Koláček.

Sestavy rivalů v 50.kole

České Budějovice: Turek - Kotaška, Ference, Gýna, Mucha, Gřegořek, Neckář, Jančařík - Sailer, Štrba, Bělohlav - Rob, Brabenec, Kropáč - Pletka, Vampola, Musil - Havelka, Štraub, Hřebejk – Šimánek.

Chomutov: Horčička - Nosek, Szakal, Plaček, Prošek, Trefný, Řezníček - Polodna, Koláček, Boušek - Sklenička, Heinisch, Pražák - Malát, Buchal, Řepík.