K poslednímu zápasu v roce 2015 jedou Piráti do Olomouce. Kdo vstoupí do roku 2016 v elitní šestce extraligy?

Napsala 29.12.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 32. kola Tipsport extraligy střetnou s aktuálně šestou Olomoucí, která má shodný počet bodů jako Chomutovští. Oba celky půjdou do posledního zápasu v roce s porážkou v zádech. Olomouc prohrála v Brně v prodloužení a Piráti podlehli vysoko Zlínu, tudíž můžeme čekat velký boj o cenné body. Utkání můžete sledovat 30. prosince 2015 v psané podobě na onlajny.cz nebo jet podpořit Piráty do olomoucké „plecharény“. Buly přímého souboje o šesté místo padne na led pro chomutovské fanoušky netradičně v 18 hodin.

Piráti Chomutov vs.HC Olomouc - 1:1

Druhou pořážku v sezóně utrpěli Chomutovští na olomouckém ledě v šestém kole extraligy... Piráti nevstoupili do zápasu moc dobře. Už ve druhé minutě prohrávali. Staňkovo nahození Miroslav Kopřiva vyrazil na tyč, pak ale Eberle posunul kotouč na Jiřího Řípu, který zavěsil do protější šibenice - 1:0. Do poloviny zápasu přidali Olomoučtí ještě dva přesné zásahy. Nejprve se ve 23.minutě prosadil Marek Laš, jenž procpal kotouč přes ležícího Miroslava Kopřivu - 2:0. O tři minuty později Miroslav Holec vystřelil z otočky a byl úspěšný - 3:0. Po třetím inkasovaném gólu Miroslav Kopřiva přenechal své místo Janu Strměňovi.

Vystřídání brankáře Chomutovské nabudilo. Osamocený Vladimír Růžička dostal kotouč mezi kruhy, odkud vymetl šibenici Kondrádovy klece a snížil na rozdíl dvou branek - 3:1. V polovině třetího dějství přišla dvouminutovka Aleše Jergla, který dvakrát za sebou skóroval. Pro první trefu v zápase si najel ze strany kluziště, šikovným podržením a ukázkovým zakončením ukázal, jak se dávají góly - 4:1. Chomutov byl zralý na ručník, čehož využil opět Aleš Jergl, který po krásné kombinaci zakončil do odkryté branky - 5:1. V dalších momentech dokonal zmar Pirátů David Kämpf, když neproměnil trestné střílení. Pět minut před koncem Jakub Sklenář využil nabídnutou přesilovku a uzavřel zápas - 5:2.

Piráti si na domácím ledě vzali tři body zpátky... Po dvou nevyužitých přesilovkách otevřel skóre David Kämpf. Mladý útočník dostal přihrávku od Radka Veselého a střelou do šibenice poslal Piráty do vedení - 1:0. Před koncem třetiny jel Jan Knotek dvakrát na chomutovskou jedničku, ale ani jednou si na Miroslava Kopřinu nepřišel. V páté minutě druhé třetiny byli hosté blízko vyrovnávacímu gólu, když Petr Kafka z otočky orazítkoval tyč. Bezbranková prostřední třetina přinesla několik šancí na obou stranách, ani jednu však žádný z týmů nevyužil. Ve 49. minutě Roman Červenka poslal zpoza brány přihrávku do pravého kruhu, kde ji našel Jan Rotta a střelou k bližší tyči využil přesilovou hru - 2:0. Na rozdíl tří branek mohl o chvilku na později zvýšit Marek Hovorka, jenž ujel olomoucké obraně, ale kotouč poslal pár centimetrů od pravé šibenice. V důležitých minutách se blýsknul Miroslav Kopřiva, jenž potvrdil skvělý výkon i v závěru celého střetnutí.

Piráti Chomutov - HC Olomouc
7. místo
50 bodů
POZICE6. místo
50 bodů
48:49SKÓRE 42:60
348 minutTRESTNÉ MINUTY340 minut

Piráti i Olomouc s porážkou v zádech

Chomutovští podlehli vysoko Zlínu... Domácí šli již v desáté minutě do vedení. Peter Ölvecký těsně po skončení přesilovky v pádu zasunul puk za brankovou čáru a přidal svůj druhý gól v pirátském dresu – 1:0. Poté už zápas patřil pouze Zlínu, který ještě do první sirény přidal dvě přesné trefy. Roberts Bukarts vyrovnal krátce po skončení přesilové hry - 1:1. O dvě minuty později se prosadil David Šťastný, jenž projel do pásma a po odrážené střele zasunul kotouč do sítě - 1:2. Dvoubrankové vedení zajistil Zlínu Roman Vlach, když tečoval Marušákovu střelu - 1:3. V polovině zápasu mohla snížit teč Michala Vondrky, ale zamířila těsně vedle branky. Druhý gól v zápase vstřelil ještě do druhé přestávky Roberts Bukarts, jenž zamíchal kotoučem a poslal ho do branky - 1:4. Po čtvrté přesné střele Miroslav Kopřiva přenechal své místo Janu Strmeňovi. V poslední minutě zápas dvojnásobný střelec Robers Bukarts dokonal hattrick a uzavřel skóre v přesilovce pět na tři - 1:5.

Olomouc prohrála v prodloužení proti Kometě... Kometa šla už během dvanácti minut do tříbrankového vedení. O góly se postupně postarali Vlastimil Dostálek, Adam Raška a Jan Hruška - 3:0. Poté začala stíhací jízda Olomouce, která se poprvé prosadila v osmnácté minutě, kdy skóroval Dávid Buc - 3:1. Kontaktní gól vstřelil v 29. minutě Jakub Herman, kterého z mezikruží napodobil o čtyři minuty později Adam Zeman, jenž poslal utkání do prodloužení - 3:3. Rozhodující branku a druhou v zápase přidal ve druhé minutě prodloužení Jan Hruška - 4:3. Brno tak ukončilo čtyřzapásové čekání na domácí výhru a připsalo si dva body.