Ohlasy po utkání

”Jsme rádi, že jsme finále vybojovali,” byl šťastný obránce Lukáš Pulpán

Napsal 16.03.2010 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Poslední utkání v semifinálové sérii. To byl dnešní zápas mezi Chomutovem a Olomoucí. Domácí to neměli lehké, ale nakonec vybojovali výhru 3:0 a cekově v sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Dnešní výhru zařídil především obránce Lukáš Pulpán, který asistoval u všech tří branek Krušnohorců. Jaké má pocity z dnešního utkání a z celé série?

Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Myslím, že to bylo dobré utkání, plnili jsme to, co nám trenéři říkali. Ze začátku jsme byli trošku nervózní, ale pak to z nás spadlo.

Chomutov byl hodně aktivní, ale dlouho se vám nedařilo vstřelit branku, čím to?

Kdybychom věděli, čím to bylo, tak bychom branku určitě dali (usmívá se). Olomouci zachytal parádně brankář. Bylo to o jednom gólu, aby nám to tam začalo padat. To se poté potvrdilo a ve třetí třetině jsme přidali dva góly.

Oba týmy měly dnes hodně vyloučených, což jistě ovlivní mužstvo. Bylo utkání tolik vyhrocené?

Dnes pískali extraligoví rozhodčí a ti pískali všechno. Bylo to semifinále a takhle se to hraje. Ale myslím, že to bylo spravedlivé.

Olomouc po prvních třech zápasech vystřídala brankáře, do hry naskočil dvakrát Žigárdy. Měli jste to proti němu těžší?

Olomouc neměla co ztratit, potřebovala nějaký impuls, tak dali do brány Žigárdyho místo Hyláka. Chytal výborně, naštěstí jsme mu dnes vstřelili tři góly.

V polovině zápasu jste vstřelili gól. Uklidnilo Vás to? Věřili jste si více?

Určitě nás to povzbudilo, že nám tam něco padlo. O druhé přestávce jsme si řekli, že musíme clonit hodně před bránou, že když brankář neuvidí, tak pustí více gólů.

S jakou taktikou jste šli do třetí třetiny? Bránit nebo naopak útočit a přidat góly?

Poslední zápas v Olomouci jsme měli třetí třetinu dobrou, takže jsme si řekli, že musíme hrát pořád naplno, chodit do soupeře, aby neměli čas rozehrát a to jsme splnili.

Dnes jste asistoval u všech tří gólů. Jaký je to pocit prakticky zařídit všechny branky?

Určitě je to příjemné (usmívá se).

Nyní máte pár dní volna, co máte v plánu jako mužstvo?

Dva dny máme volno, takže se zregenerujeme a poté máme klasické tréninky a budeme se připravovat na finále.

Finále se blíží, ale stále neznáte soupeře. Kdo jím podle Vás bude a jak proti tomuto soupeři budete hrát?

Podle mého si to Ústí určitě pohlídá. Musíme hrát tu naší hru, to co jsme hráli dnes, chodit po hráčích a hodně střílet a být před gólmanem.