Ohlasy po utkání

„Jsem rád, že výhra přišla,“ potěšilo Richarda Běhulu. Přišel už někdy v zápase o nůž?

Napsal 30.11.2019 Libor Kult
P o r u b a / C h o m u t o v - V Chance lize naskočil popáté, potřetí se tak stalo v dresu A-týmu Pirátů. Richard Běhula se v Porubě v rámci 27. kola podruhé postavil mezi tři chomutovské tyče od začátku střetnutí a i přes potíže s nožem brusle se po závěrečné siréně mohl radovat z premiérové výhry ve druhé nejvyšší soutěži. „Už bych si to ale rád zkusil i před domácím publikem,“ glosoval se smíchem fakt, že i potřetí se v bílomodrých barvách představil ve venkovním duelu.

Richard Běhula pravidelně stojí v brance juniorů, za áčko chytal od začátku ve druhé polovině září v Jihlavě a o měsíc později v Sokolově střídal ve 28. minutě Dominika Pavláta. Uběhl další měsíc a znovu si zachytal Chance ligu. „Ve čtvrtek před tréninkem mi trenéři oznámili, že dostanu další šanci v áčku,“ přiblížil bezprostředně po skončení utkání.

Přestože je mu stále devatenáct a mezi seniory toho ještě tolik neodchytal, zůstával podle vlastních slov klidný. „Nebyl jsem nervózní v Jihlavě ani teď. Řekl jsem si, že si jdu zápas užít, protože nevím, kdy přijde další příležitost,“ prozradil gólman, jenž v posledních dvou sezónách zatím sedmnáctkrát oblékl dres druholigové Bíliny.

Piráti si v úvodním dějství vypracovali dvougólové vedení, o které v první polovině druhé části hry přišli. „Neřekl bych, že jsme byli míň aktivní. Kluci hráli pořád stejně dobře, jen jsme měli smůlu u druhého gólu, kdy puk trochu zaplachtil a přeskočil mi lapačku,“ neměl mladík s maskou na hlavě pocit, že by se hra jeho mužstva nějak lišila, což dokazuje i poměr střel, který v obou zmíněných třetinách vyzněl pro Piráty. „Vyrovnání domácí ale ještě víc nakoplo,“ uvědomoval si.

V čase 34:51 musel Richard Běhula přenechat na 90 vteřin místo Martinu Altrichterovi, neboť nůž na jeho levé brusli opustil místo, kde má být. „Mám trochu problém, že mi nůž vyletí vždycky, když do brusle dostanu velkou ránu pukem. Snažíme se to vyřešit, ale zatím nevíme jak,“ popsal zlínský rodák.

Odchovance valašského hokeje nepříjemný moment nerozhodil, i když se s ním v utkání setkal poprvé. „V zápase se mi to zatím nikdy nestalo,“ lovil v paměti. „Kustod mi nasadil nůž zpátky, já se otočil na trenéra a zeptal se, jestli můžu jít hned zpátky. Kouč přikývl, tak jsem šel,“ líčil okamžiky na střídačce, po nichž se vrátil na led a souboj pátého se šestým dochytal.

Piráti odskočili ještě dvakrát na rozdíl dvou gólů, ovšem Poruba vždy jejich náskok snížila. Naposledy se tak stalo v čase 58:30, odkdy svítilo na ukazateli skóre 4:5. „V tu chvíli ve mně byla malá dušička, ale kluci přede mnou mi hodně pomohli, takže to dobře dopadlo,“ přiznal Richard Běhula.

Další gól už v závěrečných devadesáti vteřinách i přes power-play ostravského celku nepadl, takže jednička juniorského týmu Pirátů si připsala premiérovou výhru v Chance lize, na niž bude mít i památku. „Poprosil jsem Honzu Svobodu, aby mi puk přivezl. Povedlo se, tak si ho označím a uložím,“ naznačil.

Jedním dechem pak přiznal, že se mu po vítězství ulevilo. „Už jsem přemýšlel, kdy první výhra v lize přijde, a jsem rád, že se to povedlo ve druhém startu od začátku za Piráty,“ uzavřel Richard Běhula, jenž si v Porubě připsal dvaadvacet úspěšných zákroků.

TOP foto: Lukáš Bajgar (www.hcporuba.cz)