Ohlasy po utkání

„Jsem rád, že si zachytám, ale bylo by lepší, kdyby se to obešlo bez střídání,“ svěřil se brankář Jan Strmeň

Napsal 26.10.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti v neděli hostili na vlastním ledě celek Ocelářů z Třince. Po nepovedených dvou třetinách přišel zvrat, který znamenal zisk jednoho bodu. Svým výkonem k tomu přispěl i brankář Jan Strmeň, který v zápase čtrnáctého kola nejvyšší soutěže inkasoval dvakrát z osmnácti střel soupeře.

„Myslím si, že se to dá hodnotit určitě kladně. Dlouho jsme prohrávali a dokázali jsme srovnat. Získali jsme bod a jsme rádi aspoň za něj,“ zhodnotil čtrnácté kolo Tipsport extraligy havířovský odchovanec.

Piráti po dvou třetinách prohrávali a s jejich bodovým importem to nevypadlo dobře, přesto si ze zápasu se slezským soupeřem připsali alespoň bod za remízu v základní hrací době. „Každý bod je v této soutěži zlatý. Soutěž je strašně vyrovnaná, ale myslím si, že jsme sahali i po vítězství. Ve třetí třetině jsme byli lepší, měli jsme více šancí, ale bohužel. Neměli jsme to štěstí,“ přidal své postřehy třiadvacetiletý muž s maskou.

Chomutovští vstoupili do poslední dvacetiminutovky velice dobře a během pár minut srovnali ztrátu tří branek. „Řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Když se na Třinec zatlačí, tak chyby taky dělají. Nejsou nejlepší, ale jak jsem říkal, extraliga je strašně vyrovnaná,“ souhlasil bez šesti centimetrů dvoumetrový brankář.

Jan Strmeň měl v duelu s Třincem 89% úspěšnost zákroků.

Jan Strmeň podruhé během dvou domácích zápasů střídal pirátskou brankářskou jedničku Miroslava Kopřivu. „Jsem rád, že si zachytám. Tady nejde o to, zda chytám, ale jde hlavně o výsledek týmu. Určitě by asi bylo lepší, kdyby jsme s Koprem chytali celý zápas. Kdyby se vyhrálo, tak by to bylo úplně nejlepší,“ popisoval střídání strážců brankoviště v předešlých dvou zápasech na ledě SD ARÉNY.

Piráti získali z duelů s Plzní a Třincem celkem čtyři body. „Čtyři body jsou super. V extralize rozhoduje každý bodík. Jsem za ně rádi, hlavně s Třincem, kdy jsme prohrávali a mohli jsme to ještě otočit. Nyní se musíme pořádně připravit, protože máme v pátek těžkého soupeře,“ pravil spokojeně Jan Strmeň.

Již v pátek čeká na chomutovský soubor zápas na ledě Mladé Boleslavi, se kterou v prvním zápase dokázali získat tři body. „Boleslav je velmi silný tým. Jsou rychlí, strašně důrazní a mají nejvíce střel na bránu. Díky tomu jsou také tam, kde jsou, takže nás nečeká nic lehkého. Hlavně v Boleslavi, kde to známe,“ zakončil pozápasové povídání mladý gólman s číslem 2 na svém dresu.

×
Dnes v   | Jun.
HC Škoda Plzeň
Piráti Chomutov