Ohlasy po utkání

„Jsem rád, že si doma věříme a sbíráme body,” usmíval se Dominik Tejnor

Napsal 21.09.2019 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Páté kolo druhé nejvyšší soutěže přineslo souboj dvou podkrušnohorských měst, ve kterém se týmu Ústí nad Labem vykrást domácí stánek Pirátů nepodařilo. Slovan se trefil do sítě Dominika Pavláta dvakrát, což ale na chomutovského „bůra" nestačilo.

Piráti odehráli již třetí mistrovský souboj sezóny na domácím ledě, ve kterém je o jejich domácí neporazitelnost nepřipravil ani tým z krajského města. Domácí se ani po ztrátě vedení a vyrovnání Slovanu nezalekli a nakonec po zaznění známé písničky Zuzany Norisové „Pátá“ brali všechny tři body.


„Zápas byl celkově zvláštní,“ přiznal Dominik Tejnor. „V první třetině jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, vyvíjeli jsme tlak, ale ve finále nic z toho. Vše jsme museli dohánět až v poslední části utkání,“ popsal svýma očima a krčil rameny.


Piráti podruhé během čtyř dnů odehráli derby s regionálním rivalem, což bývají zápasy na ostří nože. „Každý zápas je víceméně vyhrocený, protože všichni se chtějí utrhnout, být v osmičce a mít klid s jistotou play-off. Takže vyhrocená skutečně nejsou jen derby. Dokonce si myslím, že utkání na Moravě budou daleko drsnější než teď s Ústím," rozpovídal se berounský rodák. 


Chomutovští svou neporazitelnost na domácím ledě zatím neztratili a všechny body zůstaly doma. „Na svědomí to má asi ten náš výborný led, na který není nikdo z hostujících zvyklý,“ smál se, ale poté se zamyslel hlouběji. „Myslím si, že si doma více věříme. Ale přesto jsme venku prohráli jen jednou, s Prostějovem, tak se to nedá úplně hodnotit. Já si myslím, že v dalších zápasech budeme úspěšní stejně tak i venku. Díkybohu, že nám to tak jde. Čím víc bodů, tím lépe,“ usmíval se upřímně.


V utkání pátého kola byla k vidění zajímavá spolupráce, kdy se Dominik Tejnor při hře nevracel dozadu společně s dalším obráncem, ale neobvykle s útočníkem Markem Tomicou. „Vyhovuje mi to. Marek hrál dříve v extralize hodně do defenzívy, takže když vím, že ho tam mám, můžu si dovolit popojet dopředu a on to vzadu zvládne. Jsem samozřejmě obránce, a tak patřím hlavně dozadu, ale když můžu, tak rád zaútočím a pomůžu ofenzivě,“ vysvětloval. 


„Mám to nastavené tak, že hokej se hraje nahoru dolů, takže pět dopředu a pět dozadu. Je jedno jestli jsem obránce nebo útočník, měl bych umět všechno,“ doplnil o sobě muž nosící číslo 21, který v letošním ročníku nasbíral zatím dvě asistence.


V Chomutově působil již od sezóny 2011/2012 a dokonce slavil juniorský titul. Opět se vracel před letošním ročníkem po nabrání nových zkušeností v EBEL lize. „Samozřejmě je pro mě známé prostředí výhodou. Znám tu dost kluků, zázemí, taky město a ligu, která se víceméně nezměnila, pouze přibyli noví soupeři. Snažím se to přenést právě v to, že pomáhám i útočníkům. Jsem tu moc spokojený,“ zhodnotil.

Erste Bank Eishockey Liga je nejvyšší soutěží v Rakousku, ve které si Dominik Tejnor zahrál s týmem Orlů ze Znojma. „EBEL liga je sice rakouská, ale najdete v ní spoustu Kanaďanů, kteří hráli třeba i NHL. Zdůraznil bych to, že tam se hraje opravdu svižně, takže člověk nemá chvíli čas a zastupuje jak obranu, tak útok. Hráči EBEL ligy nahodí puk a šlapou, takže člověk musí být všude,“ vysvětloval po odehrání více jak osmdesáti zápasů u našich jižních sousedů. „Puk se zvládl otočit během deseti sekund nahoru, hned zase dolů a znovu. Tady je to trochu klidnější, ale musíme se to naučit taky. Jsme mladý tým a tohle by měla být naše hra,“ zavelel nakonec pětadvacetiletý obránce.