Ohlasy po utkání

„Jsem dřevák,“ směje se Dominik Mišovic. Atmosféra ho dostala

Napsala 23.01.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Smolně odložená premiéra v A-týmu přece jenom přišla. Dominik Mišovic naskočil za Piráty v rámci krajské ligy na ledě Klášterce nad Ohří, odkud si naposledy za juniorku odnesl klíčový trest ve hře a stopku. V duelu osmnáctého kola pomohl Chomutovu dvěma asistence, když těžil ze spolupráce se svými vrstevníky.

Dominik Mišovic v závěru roku 2021 naskočil za kláštereckou juniorku, která pod hlavičkou Piráti Chomutov B nastupuje v regionální lize juniorů. Proti Ostrovu si tehdy mladý forvard připsal dva góly, ale také zamířil předčasně do sprch, protože za faul inkasoval trest ve hře, což znamená automaticky stopku na jeden zápas.

Stopka je však vyměřena časovým úsekem do dalšího duelu daného týmu v regionální lize, což znamenalo až do 9. ledna 2022. Tím pádem šestnáctiletý útočník o svou prvně naplánovanou premiéru 4. ledna v Roudnici nad Labem přišel.

A dočkal se, i když o osmnáct dní později. „Konečně to vyšlo a po pravdě jsem ani nečekal, že to bude takhle brzo, takže jsem z toho byl i překvapený. Jsem za to samozřejmě rád,“ děkuje, i přestože se vrátil na inkriminované místo. „Přemýšlel jsem nad tím a chtěl jsem se pomstít alespoň dvěma góly, což teda nevyšlo. Myslím, že pískal i jeden rozhodčí z těch, který mi v juniorce podpořil u hlavního ten trest ve hře,“ pokračuje.

Pryč od faulu a raději k zápasu áčka. „Den předem mi volal pan Martínek, že budu hrát v Klášterci,“ vzpomíná Dominik Mišovic, na něhož postupně dolehla tíha debutu. „Nervózní jsem nebyl, ale jak jsme šli na led, uviděl jsem ty diváky a pocítil atmosféru, rozklepaly se mi ruce i nohy. První dvě střídání byla docela těžká,“ připouští.

Do utkání naskočil na centru třetí formace s křídly Jakubem Jarošem a Danielem Šilarem, kteří už patří mezi zkušenější borce. „Pomohli mi kluci ve formaci, říkali, abych byl v klidu, hrál svoji hru a hrál jsme hokej srdcem, protože ho miluju. Uklidňovali mě, že to bude dobré,“ děkuje.

Piráti do utkání dobře nastoupili a po první třetině vedli pohodlně 3:0, ale hra se v dalším průběhu srovnala a taky mírně vyhrotila. V závěrečné dějství došlo ke změnám v sestavě, takže hlavní kouč Petr Martínek nechal hodně času nejmladší možné formaci, která byla ve složení právě Dominik Mišovic, jmenovec Badinka, jeho dvojče Daniel a Martin Pöschl. Ty poté doplnil třeba Tomáš Klapka, jenž ještě v minulé sezóně patřil do juniorky.

Spolupráce mládí vynesla chomutovskému odchovanci dvě asistence. „Jsem rád, že jsem posbíral nějaké body. Musím říct, že nám to se spoluhráči z dorostu sedlo,“ libuje si nahrávač, jenž nebyl daleko o vstřelené branky. „Jsem dřevák, ještě by to chtělo potrénovat střelbu. Jednou jsem trefil brankáři rameno a podruhé jsem bránu netrefil vůbec, takže budu muset potrénovat střelbu. Snad to přijde příště,“ přeje si.

Dominik Mišovic má v aktuální sezóně mnohé porovnání, jelikož naskakuje od dorostu až po dva stupně juniorské soutěže, k čemuž nyní přidal krajskou ligu dospělých. „Přišlo mi to pořád docela rychlé, jak je v Klášterci to úzké hřiště přišlo mi to jako zápasy proti lepším týmům v dorostu anebo i v juniorce. Přišlo mi, že jsem měl více času, ale od druhé třetiny jsem si dával pozor hlavně sám na sebe, aby se mi něco nestalo, protože se to trochu vyhrotilo,“ uzavírá.