Ještě jeden domácí zápas před reprezentační přestávkou, Piráti vyzvou Vítkovice

Napsal 04.02.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Ještě před začátkem přestávky způsobené reprezentačními zápasy se odehraje v chomutovské SD ARÉNĚ zápas s Vítkovicemi. Ty budou chtít napravit tři porážky v řadě a získat bodový náskok na dvě poslední příčky tabulky. Piráty čeká druhé domácí utkání v řadě a po výhře s Mountfieldem by rádi uhájili domácí led i proti Ostravanům.

Aktuální forma Vítkovic

V posledních pěti zápasech si ostravský tým připsal bod v zápase s Olomoucí, který skončil 2:3. Ve venkovním zápase s Libercem padli Vítkovičtí 0:2, v následujícím domácím zápase si poradili s loňským mistrem z Litvínova. Po nájezdech zvítězili 5:4. Dalším soupeřem byl Ostravským hradecký Mountfield. Východočeši vyhráli 2:1. Následovala porážka 2:5 na ledě brněnské Komety a v posledním zápase padli svěřenci Ladislava Svozila s Jakubem Petrem na domácí scéně se Spartou 2:3.

V aktuální chvíli se Vítkovice nacházejí na dvanácté příčce tabulky Tipsport extraligy. Po 42. kolech mají v držení osmačtyřicet bodů.

Posila pro brankoviště na poslední chvíli! Ze zámoří se vrátil Patrik Bartošák

Brankář Patrik Bartošák, draftovaný losangeleskými Králi, se vrátil do klubu, ve kterém prošel dorosteneckými a juniorskými soutěžemi. Kopřivnický rodák bude nyní bojovat o místo mezi třemi tyčemi se stávající dvojicí Dolejš – Kantor. Prozatím se účastník mistrovství světa juniorů v roce 2013 rozchytává v Šumperku.

Dva zápasy ze tří patřili Chomutovu, poslední střetnutí vyhráli Ostravané

Páteční zápas bude čtvrtým střetnutím obou týmů v letošním ročníku. V prvním, zářijovém, zápase zajížděli Piráti do Ostravy. V utkání se jako první prosadil Hovorka, dva góly přidal kapitán Vondrka. Miroslav Kopřiva korunoval výkon týmu vychytanou nulou.

Další zápas se odehrál v SD ARÉNĚ a Chomutovští zvítězili po dvou brankách Červenky a trefách Šidlíka s Pospíšilem 4:0. Poslední střetnutí zahájili lépe Vítkovičtí. Před začátkem třetí třetiny vedli 5:1, ale v poslední dvacetiminutovce dokázali Piráti stáhnout náskok na rozdíl jediné branky. Ke srovnání skóre však nedošlo a body zůstaly Vítkovicím.

Piráti porazili Hradec, Vítkovice padly doma se Spartou

Po dvou venkovních zápasech se Chomutovští vrátili do domácího prostředí a čekal je duel s Hradcem Králové. Ve vyrovnaném a dlouho bezgólovém zápase nakonec Piráti využili dvojnásobnou přesilovku po přesné střele Červenky a hájili těsné vedení. To nakonec potvrdil druhým gólem do prázdné sítě Pospíšil a domácí se mohli radovat z výhry.

Vítkovice přivítaly doma druhou Spartu. Od páté minuty domácí vedli, Pražané ovšem vyrovnali a nakonec i skóre otočili na svou stranu. Balán ve 35. minutě ještě zvládl vyrovnat, ve třetí třetině ale Netík vrátil hostům vedení a ti tedy brali všechny tři body.