Aktuální zprávy

Jan Benda na dva měsíce do Slavie. Střídavé starty i pro další útočníky

24.11.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Hokejový univerzál a momentálně druhý nejproduktivnější chomutovský obránce Jan Benda bude v následujících dvou měsících oblékat dres pražské Slavie. „Od zítřka bude Honza trénovat v Edenu a pomáhat Slavii v extralize,” potvrdil trenér Milan Kašpárek. Po vzájemné dohodě může slávistický boss Vladimír Růžička využít k jednorázovým střídavým startům také útočníky Jíru, Krafta, Skořepu a Selingra. „Tito útočníci nikam neodchází, pouze mají administrativně vyřízenu možnost střídavého startu. V případě dohody obou klubů mohou zasáhnout do vybraných extraligových utkání,” upřesnil hlavní chomutovský trenér.

Osmatřicetiletý univerzál Jan Benda znovu oblékne sešívaný dres po neuvěřitelných patnácti letech. V sezóně 1995/96 nastoupil v barvách Pražanů ke čtyřiadvaceti duelům a zaznamenal jedenadvacet kanadských bodů. Poté hokejový cestovatel vystřídal čtrnáct dalších štací, aby se po dlouhých letech na skok znovu vrátil do Edenu. „Honza bude pražské Slávii pomáhat zhruba dva měsíce. Nejdéle však do konce ledna. Pokud bychom ho nutně potřebovali v Chomutově, můžeme ho samozřejmě využít,” komentoval Milan Kašpárek.

V případě dohody obou klubů, mohou v dresu Slávie Praha zasáhnout do extraligy také další čtyři chomutovští hráči. Útočníci Jíra, Kraft a Skořepa v minulosti v tomto pražském klubu působili. Jediný Pavel Selingr zkušenosti z české metropole nemá. Naopak třeba chomutovský forvard Milan Kraft trénoval pod vedením Vladimíra Růžičky ještě před dvěma lety. „U těchto hráčů se vždy bude jednat o dohodu dle aktuální situace a potřeby obou klubů. Některý z nich se ve vybraném extraligovém utkání může představit,” doplnil současný chomutovský kormidelník Milan Kašpárek.