DOROST - článek

Jako přes kopírák: Dorostenci skončili v Pardubicích na druhém místě

Napsala 23.08.2020 Redakce
C h o m u t o v - Týden po juniorech se do Pardubic ke dvoudennímu turnaji sjeli dorostenci. Piráti v zajímavé konkurenci sice nezačali dobře, ale druhý den se jim dařilo, což jim vyneslo stejně jako starším parťákům druhé místo.

Dorostenci nastoupili na úvod akce proti Přerovu, od osmé minuty prohrávali, ale Lukáš Novotný dvě minuty před koncem zajistil dělbu bodů. V samostatných nájezdech se Chomutovští netrefili, takže bonusový bodík urvali Zubři.

Ve druhém sobotním utkání Piráti nezachytili nástup Pardubic na začátku třetí třetiny, která se jim stala osudnou. Právě Dynamo nakonec celý turnaj ovládlo.

Neděle stejně jako v případě juniorů přinesla mnohem lepší výsledky. Svěřenci Kamila Koláčka a Angela Krsteva se s Havířovem dlouho přetahovali a ještě na začátku závěrečné periody byl stav nerozhodný, v samém závěru ale Piráti během necelých dvou minut udeřili třikrát a strhli bitvu na svou stranu.

Konec turnaje ozdobili Severočeši čistým kontem proti Olomouci, čímž si zajistili druhou pozici právě před třetími Kohouty. Na čtvrtém místě skončil Přerov a poslední příčka připadla Havířovu.

Nejlepším obráncem na turnaji byl vyhlášen chomutovský Dominik Perný, který doplnil olomouckého brankáře Jana Špunara a domácího útočníka Dominika Pavlatu.

Sestava, která se představila na východě Čech: Ciple, Tuček – Rusín, Husinecký, Perný, D. Svoboda, Hynek, Dominik Badinka, Frollo, Žižka – T. Šilar, Jiří Kulich, Ekrt, Jan Rindoš, Titlbach, Vostiňák, Mahmutovič, Daniel Badinka, Novotný, Skrutek, Mišovic, Chrudimský.

Výsledky Chomutova na turnaji v Pardubicích

Konečná tabulka turnaje


TýmZVVPPPPSkóreBody
1.HC Dynamo Pardubice4300116:109
2.Piráti Chomutov4201114:107
3.HC Olomouc420025:96
4.HC ZUBR Přerov411027:85
5.HC AZ Havířov 2010410037:123