Ohlasy po utkání

”Hřeje,” říká spokojeně o svém čtvrtém čistém kontě sezóny Luboš Horčička

Napsal 26.11.2007 David Matula
C h o m u t o v - Souboj vedoucích celků obou skupin, zároveň nejlepších celků na domácích i hostujících kluzištích svých skupin, napínavá a strhující bitva, souboj bílomodrých a parádní divácká kulisa, takto by se dal charakterizovat hokejový „koncert“ na chomutovském ČEZ stadiónu. Nakonec se po trefách Mikšovice a Havlůje těšili z vítězství domácí borci, přesto Kometa předvedla velmi kvalitní výkon a ukázala, že i ona se bude usilovně rvát o možnost bojovat o extraligy. „Zápas byl hodně vyrovnaný, Brno hrálo velmi dobře, rozhodně se nemají za co stydět, rozhodly naše dvě šance,“ ví své strůjce chomutovského úspěchu Luboš Horčička (na snímku).

Velkou oporou domácího celku a nepřekonatelnou překážkou pro hostující střelce i takto by se dal popsat výkon Luboše Horčičky proti Kometě Brno. Dlouho očekávané utkání před skvělou kulisou zvládli lépe svěřenci trenérského dua Kýhos – Petrovka. „Byl to těžký zápas, protože se hrálo o hodně. Mám takové typy utkání rád, přeci jen takových zápasů kdy může rozhodnout každá střela, není moc. Musím se stále soustředit, abych neudělal nějakou kravinu,“ říká domácí mág.

Severočeši tak již po šesté v řadě svého soka dokázali porazit, přičemž z osmnácti možných bodů získali sedmnáct! Na druhou stranu je třeba říct, že všechna zmíněná utkání byla nanejvýš vyrovnaná a rozhodovali maličkosti a ne jinak tomu bylo i v posledním měření sil. „Zápas byl hodně vyrovnaný, Brno hrálo velmi dobře, rozhodně se nemají za co stydět, rozhodly naše dvě proměněné šance,“ pochválil soupeře odchovanec kladenského hokeje.

Zdá se že bývalý brankář Kladna, Třince nebo Kadaně je postrachem brněnských střelců. Ti jej za posledních šest utkání překonali pouze sedmkrát a ze 205 pokusů proklouzlo za jeho záda pouhých sedm. V posledním utkání dokonce „vymazal“ fantom s jedničkou na zádech střelce Komety úplně. „Hřeje,“ říká o svém čtvrtém čistém kontě sezóny. Prvním klíčovým momentem utkání bylo bezesporu trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu Březiny na unikajícího Dlouhého, k jehož provedení se postavil zkušený Ivan Padělek. „Nevěděl jsem, co udělá, vůbec ho neznám. Vím, že je to zkušený útočník, ale ještě na mě nikdy nejel,“ líčil své první poznatky proti střelci, aby následně dodal úspěšný recept. „Čekal jsem, co udělá,“

Druhou těžkou chvílí bylo pro bílomodré ubránění dlouhé početní výhoda 5 na 3, kterou Moravané nesehráli špatně, ale buď je zradila mizerná koncovka, nebo stál proti připravený „Horča“. „Sehráli to dobře i se střelbou. Bylo důležité, že jsme to dokázali ubránit, i když jsme v některých momentech měli štěstí. Šance obrátit zápas se jim tak snížila,“

Chomutovští borci tak vévodí první lize a může je hřát vědomí třinácti vítězství v řadě. Naposledy nechali Severočeši jeden bodík právě v Brně, kde o zisku prémiového bodu rozhodl úspěšný nájezd Michala Jelínka. „Tou sérií se vůbec nezabýváme. Jak to plyne, tak to plyne. V kabině u stropu nelétáme,“ A jaký že je onen vítězný recept? „Hodně si věříme,“ říká jednoduché kouzlo vládce chomutovského brankoviště.

Již od svého příchodu do Chomutova se stal neotřesitelnou jedničkou. Svého parťáka Michala Podolku pouští do branky hodně vzácně. V letošním ročníku odchytal pro chomutovské kotelníky oblíbený „Luboš“ všech čtyřiadvacet utkání. „Když se daří, je to v pohodě. Dva zápasy týdně se dají zvládnout,“ říká stroze.

Spolu s mladoboleslavským Filipem Šindelářem vévodí brankářským statistikám. Procentuální úspěšnost zákroků 94,76%, průměr obdržených branek 1,77 a čtyři vychytaná čistá konta, to jsou famózní čísla osmadvacetiletého borce. „Statistiky nesleduji, je to zavazující a člověk pak myslí na blbosti,“ líčí s úsměvem ve tváři na závěr.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov