Ohlasy po utkání

„Hráli jsme hrozně pasivně,“ věděl po utkání v Brně Michal Vondrka

Napsal 27.11.2016 David Panuška, Daniel Kinc
B R N O - Vstříc páté výhře v řadě jeli chomutovští hokejisté na půdu brněnské Komety. Domácí celek byl ovšem od prvních minut nesmírně aktivní a již v patnácté minutě vedl o dvě branky. V průběhu zápasu přidal ještě jednu a poradil si tak s výběrem trenéra Vladimíra Růžičky s čistým kontem. Utkání hodnotí kapitán Michal Vondrka a brankář Ján Laco.

Ján Laco: Udělal jsem velkou chybu

„Jde to vidět už jen podle střel, Kometa nás prostě přestřílela,“ věděla chomutovská jednička. „My jsme tam udělali nějaké chyby, které domácí potrestali. Nedokázali jsme se dostat do utkání a Brno si to již pohlídalo,“ zakončoval povídání o utkání pětadvacátého kola slovenský brankář.

Právě čtyřiatřicetiletý rodák z Liptovského Mikuláše byl u druhé branky, kdy zpoza branky rozehrával, ale trefil jen hokejku Vojtěcha Němce. Ten následně předložil kotouč do prázdné branky Martinu Zaťovičovi. „Skvěle to přečetl. Já jsem chtěl počkat s rozehrávkou do poslední chvíle. On se ale na mě vykašlal a udělal to po svém. Já jsem mu to tam hodil, udělal jsem velkou chybu,“ byl po konci k utkání k sobě kritický.

Ján Laco se v Brně musel za svá záda ohlížet hned třikrát, v poslední dvou utkání inkasoval přitom jen dvakrát

Hráli jsme hrozně pasivně, soupeř nás předčil v bruslení

Bodově naprázdno, stejně jako celý tým, vyšel kapitán Michal Vondrka. „Hráli jsme hrozně pasivně. Soupeř nás jasně předčil v bruslení,“ věděl zkušený chomutovský útočník. Piráti se sice na začátku střetnutí dostali do dobrých střeleckých pozic, ale i tak Michal Vondrka viděl neúspěch v utkání díky neúspěšnému startu. „Začali jsme laxně a toto utkání prostě musíme vymazat z paměti,“ dodal odchovanec českobudějovického hokeje.

„Abych ale nebyl jen negativní, měli jsme i šance. David Kämpf jel sám na branku a kdyby dal, tak bychom vedli a vypadalo by to jinak. Nejen výsledkově, ale i opticky,“ zasteskl si po utkání.

Nabitý program chomutovských hokejistů pokračuje v úterý. To svěřenci Vladimíra Růžičky nastoupí proti Liberci, který naposledy prohrál s Litvínovem a jeho vítězná série tak byla utnuta. „Musíme na to zapomenout a v Liberci hrát úplně jinak,“ ohlížel se čtyřiatřicetiletý forvard za následujícím střetnutím.

Michal Vondrka byl na ledě přes dvaadvacet minut a připsal si jeden mínusový bod