Aktuální zprávy

Hokejisté versus fotbalová meruna. Přijeďte se ve čtvrtek podívat do Spořic

Napsal 11.06.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - To, co předvádějí Češi v dosavadním průběhu Eura, není žádná sláva. Jednoho by fotbal v podání hráčů v národních dresech otrávil. Chcete si spravit chuť? Vydejte se v týdnu do Spořic. O fotbalovou čest si to tady rozdají chomutovští hokejisté. Proti nim se postaví někdejší druholigoví fotbalisté VTŽ Chomutov.

Fotbálek je příjemným zpestřením jinak tvrdé letní přípravy. Tvrdé dávky v posilovně nebo v kopcích na kolech na chvíli vyměnit za přihrávky placírkou a skluzy ve velkém vápnu. Chomutovští hokejisté nejsou zdaleka jediný tým, který v rámci letní přípravy zamíří i na fotbalový trávník.

Fotbal hrají Indiáni i Chemici

Na hřiště letního stadionu vyběhli v rámci letní přípravy třeba i hráči sousedního Litvínova. Ti ale pro své fanoušky nenaplánovali žádný zápas, trenér Rosol se omezil jen na několik „sranda-mačů“ v rámci týmu.

To v Plzni šli o notný kus dál. Extraligoví indiáni mají naplánovány celkem čtyři fotbalové zápasy proti týmům z okresních soutěží. Všechny akce jsou navíc spojené s autogramiádami a dalším bohatým doprovodným programem. Fotbalové turné zahájili Plzeňští na konci května proti Radkovicím, minulý víkend uhráli plichtu proti Horní Bříze a čekají je ještě zápasy proti Tachovu a Klenčí.

Proti staré gardě VTŽ Chomutov

Hokejisté Chomutova nemají naplánováno žádné fotbalové turné jako hráči Plzně, nicméně naplánovaný mají jeden celkem zajímavý zápas. Ve čtvrtek 14. června odehrají od 16.30 na hřišti ve Spořicích utkání proti výběru někdejšího druholigového VTŽ Chomutov. A rozhodně nepůjde o žádné utkání o ničem mezi „staršími pány“ a hokejisty. V týmu „soupeře“ se objeví třeba i Patrik Gedeon.

Patrik Gedeon je chomutovský rodák a odchovanec místního fotbalového klubu, který s profesionální hráčskou kariérou začínal ve Chmelu Blšany. V roce pak přestoupil do SK Slavia Praha, ve které vydržel do roku 2006. Pak tento záložník zamířil do zahraničí, ze kterého se ale po dvou sezonách vrátil zpátky do Blšan. Aktuálně kope za (znovu)prvoligovou Duklu Praha.

Kdo si zahraje?

Kromě něj jsou na soupisce soupeře Michal Kropáč, Jiří Kvítek, Karel Rezek, Radek Vytrhlík, Martin Vašina, Michal Seman, Pavel Svoboda, Karel Svoboda, Zdeněk Urban, Alois Šebek, Jaroslav Ferenčík, Jiří Záruba, Jaroslav Holan, Jan Cehler, David Holeček nebo Miroslav Pavlov.

A svou soupisku už dal dohromady i hokejový Chomutov. Zatím to vypadá na rozestavení 4-4-2 (kéž by něco podobného napadlo i pana Bílka :) ), s útočnými hroty v podobě Milana Procházky a Marka Sikory.

Ostatně, tady je chomutovská sestava kompletní: Mazanec – Zálešák, Hřebejk, Rýgl, Bartejs – Trefný, Pulpán, Gajovský, Hromas – Procházka, Sikora. Jako náhradníci jsou prozatím uvedení Ton, Švehla a Hrabák.

Pokud tedy máte ve čtvrtek odpoledne čas, určitě dorazte na spořické fotbalové hřiště. Uvidíte chomutovské hokejisty v jiné než typicky hokejové roli a potkáte fotbalisty, jejichž jména nejsou pro chomutovskou fotbalovou veřejnost neznámá. Zbývá si jen přát, aby vyšlo to správné „fotbalové“ počasí a žádný ze soubojů neskončil nepříjemným koňarem.