Historické čtvrtfinále extraligy je tu! Piráti vyzvou vítěze základní části z Liberce

Napsala 15.03.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v rámci Tipsport extraligy vybojovali premiérovou účast v Česká pojišťovna play-off. Chomutovští si v předkole poradili s Brnem ve čtyřech zápasech a postoupili do čtvrtfinále, kde se střetnou s vítězem základní části z Liberce. Svěřenci Vladimíra Růžičky staršího jdou do série v zápasovém tempu, kdežto Bílí Tygři dvanáct dní nehráli ostrý zápas.
Piráti jdou do čtvrtfinále: Jelikož byli Liberečtí lépe postavení v tabulce, série začne v Home Credit Areně. Pokud se nevypravíte podpořit Piráty do ochozů podještědského stadionu, bude pro vás připraven psaný přenos na onlajny.com nebo živý přenos na TV Tipsport. První dvě utkání se odehrají ve středu 18. března a ve čtvrtek 19. března od 18 hodin.
130:144SKÓRE 181:112
552 minutTRESTNÉ MINUTY864 minut

Piráti v předchozích vzájemných zápasech proti Liberci

Po třech odehraných zápasech byla bilance s Libercem 2:1 v prospěch soupeře... V prvním utkání podlehli Chomutovští po dvou trefách Tomáše Pospíšila až v prodloužení, takže si z libereckého stadionu přivezli jeden bod. Na domácím ledě Piráti vyhráli stejným poměrem jako soupeř v předchozím zápase. V šedesáti minutách skórovali David Květoň a Brett Skinner. Vítěznou branku vsítil v 62. minutě Roman Červenka. Ve druhém zápase v Home Credit Areně domácí nenechali nic náhodě a smetli Piráty poměrem 7:1, jedinou branku vstřelil za Chomutov Valach.

Piráti se s Libercem střetli ve výročním zápase v rámci 47. kola Tipsport extraligy... Do utkání vlétli hosté, kteří se dostali hned v první minutě do šance. Před brankou stál Radivojevič, který svým pokuse trefil pouze tyč. Úvodní bezbranková třetina pokračovala v důrazném tempu bez možnosti změny skóre. V úvodu druhé třetiny byly lepší domácí. Schwarz musel zasahovat proti pokusům Hřebejka, Sklenáře a Tomici, pokaždé úspěšně.

V polovině druhého dějství dostali hosté dvounásobnou přesilovku, kterou využil ve třicáté minutě střelou z mezikruží Michal Birner. Hned o dvě minuty později se gólové konto hostů měnilo znovu. Po závaru před brankou se k puku u pravé tyče dostal Michal Birner, jenž trefil odkrytou branku a připsal si druhý gól v zápase. Do konce třetiny a celé poslední dějství se domácím nepovedlo vsítit žádnou branku, přestože si vypracovali několik šancí – 0:2.

Piráti Chomutov 2:1p Kometa Brno

Piráti začali aktivně, ale hosté byli ti, kteří se radovali z prvního gólu, jenž si připsal Petr Mrázek. Vyrovnávací branku vstřelil v polovině poslední periody Brett Skinner, jenž si připsal i vítěznou trefu v prodloužení.
Branky a nahrávky: 50. Skinner (Červenka, Rutta), 63. Skinner (Červenka, Rutta) – 10. Mrázek (Němec, Káňa)

Piráti Chomutov 2:0 Kometa Brno

Piráti šli do vedení v patnácté minutě zásluhou Romana Červenky, který vymetl šibenici Čiliakovy brány. Druhý gól domácích vstřelil Peter Ölvecký, jenž po neúspěšném nájezdu dopravil kotouč do sítě odrazem od brankářových zad. Bezchybné zákroky předvedl stoprocentní Robert Kristan, který vychytal druhou nulu v extralize.
Branky a nahrávky:15. Červenka (Ölvecký), 38. Ölvecký (Tomica)

Peter Ölvecký si připsal ve druhém vzájemném střetnutí 1+1 a stal se hvězdou zápasu

Kometa Brno 3:2 Piráti Chomutov

Piráti šli do vedení po bezbrankové třetině v jednadvacáté minutě, gól si připsal Marek Račuk. Kometa vzápětí odpověděla a na začátku třetí třetiny otočila vývoj zápasu. Z trestného střílení se prosadil Leoš Čermák, poté ve 44. a 45. místě skórovali Hynek Zohorna a Rastislav Špirko ve dvounásobné přesilovce.
Branky a nahrávky: 28. Čermák (TS), 44. H. Zohorna (Špirko, Kováčik), 45. Špirko (Trška, H.Zohorna) – 21. Račuk (Tomica, Červenka), 51. Kaše (Kämpf)

Kometa Brno 3:4 Piráti Chomutov

První třetina skončila po gólech Čermáka, Dostálka na domácí straně a přesných trefách chomutovských Chrpy, Červenky za stavu 2:2. V prostřední části poslal Piráty potřetí do vedení povedenou střelou David Květoň. Jednobrankový náskok si Chomutovští udrželi až do závěrečné sirény, přestože si oba týmy připsaly ještě jeden gól, konkrétně Dočekal a Červenka.
Branky a nahrávky: 8. Čermák (H. Zohorna, Ostřížek), 19. Dostálek (Malec, Raška), 43. Dočekal (Kováčik, Hruška) – 7. Chrpa (Račuk, Kaše), 17. Červenka (Rutta), 26. Květoň, 56. Červenka (Vondrka, Růžička)

Aktuální pirátské opory...

Jednoznačně největší oporou v bojích proti Brnu byl Robert Kristan, jenž odchytal, až na jeden samostatný nájezd, všechna čtyři utkání. Slovinský brankář si drží procentuální úspěšnost nad čtyřiadevadesáti procenty za sto šestnáct úspěšných zásahů. Střeleckou oporou je stejně jako v základní části Roman Červenka, který je se třemi góly nejlepším střelcem Pirátů. O pomyslný post nejlepšího nahrávače týmu se třicetiletý útočník dělí se svým reprezentačním spoluhráčem Janem Ruttou, oba mají tři asistence. Nejlepším Pirátem na vhazování je mladý útočník David Kämpf, jenž vyhrál pětatřicet vhazování z 59, na které se postavil. Stejný počet vyhraných buly má i Vladimír Růžička, ale s nižší procentuální úspěšností.