Dva zápasy ve dvou dnech zahájí duel s Jestřáby

Napsal 15.02.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Díky zhuštěnému programu I. ligy zbývají do konce základní části tři zápasy a dvě z těchto utkání odehrají Severočeši před vlastním publikem hned dva dny po sobě. První zápas by mohl nést přízvisko „lehčí“, neboť se proti KLH postaví předposlední tým tabulky, HK Jestřábi Prostějov. Mužstvo, které by sice svým postavením v lize mohlo svádět k podcenění, avšak v posledním vzájemném měření sil dokázali prostějovští Chomutov vysoko porazit. Pro ty, kteří nebudou mít možnost sledovat počínání svého týmu přímo na stadionu je připraven tradiční ON-LINE přenos.
3.(112g) Pořadí obrany 14. (178g)
Ladislav Boušek (24+17) Nejproduktivnější hráč Martin Piecha (17+9)
Ladislav Boušek (24g) Nejlepší střelec Martin Piecha (16g)
Radek Šíp (20 as.) Nejvíce asistencí Filip Čech (14as.)
Petr Martínek (4+15) Nejproduktivnější obránce Tomáš Sedlák (2+11)
Jakub Trefný (+18) Nejlepší hráč v +/- David Všetečka (+6)
Kamil Koláček (-11) Nejhorší hráč v +/- Dušan Bařica (-17)
Jakub Trefný (+18) Nejlepší obránce v +/- David Všetečka (+6)
Ondřej Poživil (-3) Nejhorší obránce v +/- Vladimír Kameš (-14)
Richard Kučírek (-14)
Petr Martínek (108 TM) Nejtrestanější hráč Josef Fojtík (117 TM)
Petr Martínek (108 TM) Nejtrestanější obránce Tomáš Sedlák (84 TM)
Jan Švrček (84 TM)
Luboš Horčička (93,63%) Úspěšnost gólmanů Vlastimil Lakosil (92,12%)
Michal Podolka (91,47%) Robert Hamrla (89,69%)
1133 Trestné minuty 1160

Pozn. 1: Údaje jsou ze všech zápasů, ve kterých nastoupili dotyční hráči v I. lize.

Pozn. 2: Brankáři jsou seřazeni podle počtu odchytaných zápasů.

Aktuality z Jestřábího hnízda

Od posledního vzájemného měření sil se v předposledním týmu I. ligy neodehrály žádné významné změny. Tým se od utkání s Třebíčí, kde prohrál a zajistil si barážovou účast, chystá, jak po herní, tak i po psychické stránce, na udržení ve druhé nejvyšší soutěži.

Letošní vzájemná bilance

Navzdory tomu, že Jestřábům se v I. lize příliš nedaří, proti Severočechům dokázali vždy předvést maximální výkon a bilanci mají s Chomutovem prozatím aktivní. Na svém ledě vybojovali jednu remízu spolu s jasným vítězstvím. Mezi chomutovskými mantinely však prohráli.

• První duel přinesl minimum branek. Úvodní gól vstřelil domácí Prostějov až ve 40. minutě zásluhou Vymazala. Poté začalo chomutovské obléhání jestřábího hnízda, které odolávalo až do 59. minuty. Jeden bod pro modrobílé zachránil svou dělovkou Nosek. V prodloužení již branka nepadla.

• Další zápas těchto soupeřů byl již na branky bohatší. KLH zvítězilo zvláště zásluhou hattricku domácího Bouška. Ztráta koncentrace v závěru ještě dovolila hostům dvakrát skórovat, avšak tři body si Severočeši vzít nenechali.

• Prozatím poslední měření sil zavedlo svěřence trenéra Kýhose opět na prostějovský led a utkání se hostům vůbec nevydařilo. Když po druhém dějství chomutovští prohrávali 7:1, bylo prakticky po zápase. V utkání se blýskl domácí Kruliš, který vstřelil úvodní gól a na další dva přihrál.

Prostějov

44.kolo: Prostějov - Kadaň           1:1 pp.

Sestavy z posledního zápasu

Prostějov: Hamrla (11. Hrazdíra) - Kameš, Kučírek, Sedlák, Chvojka, Doseděl, Švrček - Vymazal, Říha Lukáš, Polák - Piecha, Zbořil, Čech Michal - Saluga, Čech Filip, Sabela.

Chomutov: Horčička - Kocek, Kasík, Nosek, Černý, Révay, Trefný - Boušek, Šíp, Charousek - Pražák, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jíra, Jan Šulc, Malát.

Koutek tipérů

Jak to vidí redakce

Páteční duel bude tipovat Tomáš Horáček.

Prostějovští hokejisté mají jistou baráž, budou hrát uvolněně, ale domnívám se, že jim bude chybět náboj a větší chuť po vítězství, což naopak předpokládám u Severočechů. Hosté budou mít také v nohách čtvrteční zápas proti Ústeckým Lvům a to si myslím, že bude hrát velkou roli. Poslední utkání Chomutova navíc naznačují, že se hokejisté dostávají do stále větší herní pohody. KLH navíc čeká hned v sobotu relativně těžký duel a proto naplno bodovat proti předposlednímu týmu tabulky je povinnost. Pokud se v úvodu domácí párkrát prosadí, a v to doufám, pak bude utkání exhibice.

Chomutov - Prostějov 7:1 (Boušek 2, Šíp, Kostourek, Kajer, Mikšovic, Jíra).