Aktuální zprávy

Důrazný Petr Freiberg bude dál operovat na brankovišti, i on setrvá v kádru A-týmu

13.05.2021 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Dalším hráčem, který se vrátil k Pirátům v létě 2020, aby pomohl klubu, v němž hokejově vyrůstal, a bude přidávat další starty za A-tým, je útočník Petr Freiberg. Vysoký forvard tedy načne čtvrtou sezónu v chomutovském seniorském týmu a může navázat na povedená vystoupení z předešlého ročníku.

Třiatřicetiletý rodák ze Žatce sice během sezóny 2020/2021 naskočil jen do obou domácích duelů, ovšem v přípravě s Chebem i v mistrovském klání s Lovosicemi pokaždé dvakrát skóroval. Téměř dvoumetrový forvard tak rozhodně nevypadal, že pět sezón nehrál soutěžní utkání.

Petr Freiberg zapsal v krajské lize i dvě asistence, takže se v chomutovském dresu posunul na osmnáct startů, pět přesných zásahů a tři přihrávky. Dosavadní statistiky bude moci rozšiřovat bývalý hráč IFK Helsinky i nadále.

Místní odchovanec má kromě angažmá ve Finsku na kontě rovněž čtrnáct extraligových startů, které nastřádal během sezóny 2005/2006 v Plzni. Hned v premiéře 20. prosince 2005 v Liberci skóroval, o pár zápasů později doma se Spartou přidal rovněž asistenci.

„Jsem rád, že Petr zůstává v týmu, kterému by měl dodat především důraz před brankou, což už ukázal v zápasech, do kterých nastoupil v minulé sezóně,“ říká sportovní manažer klubu Petr Jíra. „Věřím, že naváže na výkony, které po návratu na led předváděl,“ připojuje ještě.