Duel o série: Piráti se pokusí prohloubit venkovní trápení Kobry. Pokladník na mizině?

Napsala 12.12.2023 Kateřina Kundertová
Piráti se po nejdelším výjezdu v rámci skupiny Západ vrací před vlastní fanoušky, kteří však až v neuvěřitelném počtu přihlíželi třínáctigólové kanonádě v Hronově. Ve středu 13. prosince od 17 hodin a 30 minut je na programu duel třiadvacátého kola mezi domácím Chomutovem a pražskou Kobrou, která se zatím v dlouhé venkovní sérii trápí.

První místo nadosah, Piráti sestřelili „skoro doma“ Hronov

Chomutovští se díky sedmizápasové bodové sérii drží na špičce západní skupiny, kde s jedním utkání k dobru na vedoucí Tábor a druhou Příbram ztrácí pouhé dva body. Při srovnání počtu odehraných duelů se tak mohou dostat na první pozici, k tomu však dojde až před Štědrým dnem během 26. kola, které už mají zmíněné celky předehrané.

Piráti naposledy vyrazili na nejvzdálenější kluziště, kde se však díky padesátce fanoušků cítili jako doma. Dvě třetiny to byla v Hronově řežba, která se však v posledních dvaceti minutách proměnila v chomutovskou exhibici.

Na třínáctigólovém přídělu se nejvýrazněji podílel Jakub Chrpa (3+2), jenž se rázem stal nejlepším střelcem týmu a obstaral celkově stý gól. Hattrick zaznamenal i Petr Eret a bilancí 1+3 se blýskl kapitán Viktor Hübl. První duel odchytal brankář Richard Běhula.

HC WIKOV HRONOV – PIRÁTI CHOMUTOV 2:13 (2:1, 0:1, 0:11)
Branky a nahrávky: 9. T. Hynek, 15. Jass (Kopecký, Vaňkovský) – 7. Eret (Březák), 29. Stehlík (Záruba, Váchal), 41. Hübl, 41. J. Svoboda (Havel, Eret), 42. Eret (J. Svoboda), 44. Lukeš (T. Svoboda, Hübl), 45. Lukeš (Hübl), 48. Chrpa (Putz), 49. Eret (J. Svoboda), 50. Chrpa (Hübl, Lukeš), 53. Putz (Chrpa, Mála), 58. Záruba (J. Veselý, Chrpa), 59. Chrpa (Mála, Putz).
Vyloučení: 7:4. Využití: 0:4. Střely na branku: 26:48.

Poslední sestava Chomutova: Běhula – Březák, Eliáš, Havel, Seemann, Záruba, Váchal, Filip – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, J. Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček – Putz.

Od poslední sestavy dojde k minimálně jedné změně: V obraně se předvede nová chomutovská akvizice Petr Ulrych, jelikož na marodce jsou Patrik Kadeřávek a nově Jakub Březák.

Kobra venku tápe, nenavázala na předchozí domácí zisky

Kobra má v zádech náročný program, jelikož v předchozích čtyřech dnech odehrála dva venkovní duely a oba prohrála. V sobotu schytala desítku na ledě Děčína a v úterý podlehla těsně 2:3 Kralupům nad Vltavou, když dohnala dvougólové manko, ale na branku z 58. minuty už nezareagovala.

Což je pro Pražany velká škoda, protože na začátku prosince zapsali cenné skalpy Letňan a Benátek nad Jizerou. Navíc do konce roku 2023 budou hrát jenom na ledech soupeřů.

KRALUPY NAD VLTAVOU – HC KOBRA PRAHA 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Husarik (Pejchal, Kellerstein), 16. Zídek (Chládek), 58. Uhlík (Šilhavý) – 18. Bříška (Šteiner, Šťastný), 28. Urban (Novák).
Vyloučení: 2:2. Bez využití.

Poslední sestava Kobry: Málek – Šteiner, Dráb, Duda, Holý, Horáček, Pelant – Bříška, Šťastný, Vlček – Novák, UrbanI, Houška – Míšek, Petrák, Nagy.

ChomutovKobra
3. místo (50 bodů)pozice8. místo (27 bodů)
Matěj Kmec – 3,96 G/Z
Patrik Kadeřávek 12 (3+9)nejproduktivnější obránceDominik Šteiner 17 (4+13)
Viktor Hübl 34 (13+21)nejproduktivnější útočníkTomáš Šťastný 34 (12+22)
Jakub Chrpa 15 gólůnejlepší střelecKamil Bříška 15 gólů

Předchozí vzájemný duel řídili dvougóloví Petr Eret a Patrik Kadeřávek

Piráti se potkali s Kobrou v polovině října, kdy vyrazili do Prahy a nakonec díky dvougólovým střelcům – Petru Eretovi a Patriku Kadeřávkovi zapsali tři body. Jedinou branku inkasoval Martin Altrichter.

HC KOBRA PRAHA – PIRÁTI CHOMUTOV 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 44. Bříška (Šteiner) – 19. Eret (M. Tůma, Březák), 38. Kadeřávek (Hübl, Lukeš), 41. Eret (Záruba), 59. Kadeřávek.
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:30.

Topfoto: Alena Zapletalová.