Preview k zápasu

Druhý televizní zápas v řadě: Piráti hrají v neděli na ledě brněnské Komety

Napsal 10.10.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se v rámci desátého kola Tipsport extraligy střetnou s týmem z moravské metropole. Před televizními kamerami vyzvou brněnskou Kometu. Po třech porážkách v řadě, uspěli Chomutovští v pátek ve velkém severočeském derby s Litvínovem. Nyní budou chtít svěřenci Vladimíra Růžičky obrat o body i Kometu, kterou vede Alois Hadamczik. Zápas začne již v neděli 11. října 2015 v netradičních 19:00.

Start Komety do soutěže

Brňané jsou po devíti odehraných kolech na páté pozici se ziskem šestnácti bodů. Kometa má tedy pouze o bod víc než Piráti. Svěřenci Aloise Hadamczika začali ligu vítězstvím nad Libercem 5:2. Poté ale nestačili na Vítkovice, kde padli 1:5. V dalších dvou kolech si Kometa připsala další dvě tříbodové výhry, když přehrála Karlovy Vary a Litvínov. Jedinou domácí ztrátu způsobili brněnskému souboru hráči Olomouce, kteří v DRFG Aréně zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Z této prohry se hráči týmu s velkým zástupem příznivců nevzpamatovali a prohráli na ledech Hradce Králové a Plzně. V hokejové klasice ale bronzový celek minulé sezóny přehrál Spartu a v pátek vyhrál na půdě ambiciozního Třince.

Stěžejní hráči soupeře

Mezi opory celku z jižní Moravy můžeme zařadit například Jana Hrušku, který aktuálně vévodí klubové produktivitě, když v devíti kolech získal devět bodů za pět branek a čtyři nahrávky. Dalším důležitým článkem sestavy Komety je David Ostřížek. Bývalý hráč Třince či Olomouce získal zatím osm bodů. Stejný bodový příděl má i Vojtěch Němec.

Mezi obránci je nejlepší Slovák Jozef Kováčik, jenž má na svém kontě šest kanadských bodů a třicet bodů v tabulce Radegast Indexu. Nejlepším hráčem v tomto směru je zkušený Jan Hanzlík. Dřívější dlouholetý zadák Sparty má na svém kontě 54 RI bodů. Nejvíce hitů dosud posbíral forvard Jan Káňa. Nejtrestanějším hráčem Komety je s 22 minutami Tomáš Malec.

Branku Brna dosud hájili pouze dva brankáři. V sedmi případech to byl Marek Čiliak, který má průměr 2,86 branky na zápas a 88,70% úspěšnost zákroků. Pouze dvakrát se mezi tři tyče v letošním ročníku postavil Martin Falter, který má úspěšnost zákroků na 92%.

Před brankou Čiliaka číhal na šanci Štěpán Hřebejk.

Porovnání týmů

5. místo v tabulce 16 bodů
18,18 % úspěšnost přesilovek 76,09 % ubráněných oslabení
26:25 skóre 27 střel na zápas
1 vstřelená branka v osl. 118 trestných minut
7. místo v tabulce 15 bodů
10,26 % úspěšnost přesilovek 82,86 % ubráněných oslabení
15:16 skóre 23 střel na zápas
0 vstřelených branek v osl. 70 trestných minut

Páteční utkání Komety

V pátek hrála Kometa na ledě silného Třince. Svěřenci trenéra Hadamczika se dostali v závěru úvodní periody do vedení zásluhou gólu Davida Ostřížka. Oceláři na začátku osmadvacáté minuty vyrovnali, trefil se Vladimír Dravecký. Brňané ale za třiapadesát sekund překlopili vedení na svou stranu zásluhou Petra Kuboše a z Werk Arény si odvezli všechny tři body.

O utkání...

Utkání desátého kola nejvyšší tuzemské soutěže se odehraje v brněnské DRFG Aréně. Oba celky budou chtíti uspět, takže nás jistě čeká zajímavé utkání. Pokud se nevypravíte do ochozů, tak pro vás bude připraven textový přenos na onlajny.com a videopřenos na ČT Sport. Úvodní bule padne na led v neděli 11.října v netradičních 19:00!