This text will be replaced


Preview k zápasu

Druhý přípravný zápas a znovu doma, Piráty prověří plzeňská Škodovka

Napsal 02.08.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Po povedeném zahájení letní přípravy na extraligovou sezónu s Omskem čeká Chomutov pro změnu tuzemský soupeř a to HC Škoda Plzeň. Pro tu bude tým z Podkrušnohoří již čtvrtým sokem v přípravě. Co od Západočechů čekat a jak se jim zatím dařilo?

Plzeň před novou sezonou

Nejbližší soupeř Pirátů se na led poprvé podíval 20.7. V přípravě na nadcházející ročník Tipsport extraligy mají Západočeši v kalendáři zaznamenáno hned dvanáct duelů. Prvním z nich bylo prvoligové Kladno. To Plzeňští vyzvali na domácím ledě. V zápase hraném osm dní po zahájení tréninků na ledě zdolali Rytíře 3:1. Druhý zápas hraný taktéž v západočeské metropoli postavil Škodovákům do cesty českobudějovický Motor.

Třetí a zatím poslední přípravné utkání Plzně bylo také tím nejprestižnějším. V Česku se připravující Jekatěrinburg byl ovšem pro Západočechy příliš velké sousto. Ruský celek nastupující v KHL smetl Škodu pětigólovou smrští a brankář Jakub Kovář nedovolil plzeňským střelcům jediný úspěšný zásah.

Změny v kádru před novou sezónou

Odchody z klubu:

Lukáš Mensator (Rytíři Kladno), Dominik Simon (Pittsburgh Penguins), Vojtěch Mozík (New Jersey Devils), Tomáš Sýkora (HC Zubři Přerov).

Příchody do klubu:

Michal Poletín (HC Slavia Praha), Jaroslav Kracík (Riesersee), Tomáš Pitule (Rytíři Kladno/návrat z hostování).

Aktuální sestava Plzně pro sezónu 2015/2016
  • Brankáři: Matěj Machovský, Patrik Polívka.
  • Obránci: Tomáš Andrlík, Jan Holý, Jakub Jeřábek, Petr Kadlec, Branislav Kubka, Patrik Marcel, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, David Sklenička, Jan Walter.
  • Útočníci: Matěj Beran, Mário Bližňák, Ryan Hollweg, Miroslav Indrák, Nicolas Johnson, Jiří Kepka, Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna, Václav Krliš, Dominik Kubalík, Jakub Lev, David Michel, Tomáš Pitule, Michal Poletín, Roman Přikryl, Jan Schleiss, Filip Suchý, Ján Sýkora.

Opory plzeňské sestavy

Plzeňskou sestavu sice opustili dva pravidelně bodující hráči Simon s Mozíkem, ale spousta nebezpečných hokejistů v sestavě zůstala. Pozornost je třeba věnovat Jánu Sýkorovi a Nicolasi Johnsonovi. První jmenovaný si v loňské extraligové sezóně připsal 40, druhý 30 kanadských bodů. Hrozbou může být i slovenský forvard Mário Bližňák, který na západ Čech zavítal z bratislavského Slovanu a pro následující sezónu podepsal s Plzní kontrakt. Z obránců byl v posledním ročníku Tipsport extraligy nejproduktivnějším hráčem Jakub Jeřábek. V obraně nejbližšího soupeře Pirátů nastupuje i bývalý chomutovský hráč Lukáš Pulpán. Šikovný zadák získal v dresu svého současného zaměstnavatele devět kanadských bodů.

Poslední vzájemné střetnutí

Plzeň se postavila proti Pirátům naposledy v březnu roku 2014 v rámci 51. kola Tipsport extraligy. V utkání se dostala jako první do vedení zásluhou Mozíka. Za Piráty vyrovnal tehdejší kapitán Luboš Bartečko. Plzeň se ale znovu ujala vedení. Zápas skončil 3:1 pro hosty, kteří si z Chomutova odvezli tři body.

O zápase

V prvním předsezónním utkání se Piráti, nově pod vedením Vladimíra Růžičky staršího, uvedli nejlépe, jak mohli a proti předpokladům porazili Avangard Omsk. V něm byli navíc hnáni podporou více než pěti tisíc fanoušků. Chomutovští hráči budou chtít své příznivce opět potěšit a odehrát kvalitní utkání s dalším kvalitním soupeřem. Proto dorazte na utkání v úterý 4. srpna v tradičních 17:30. Vstupné na zápas činí 50 Kč a vstupenku lze zakoupit v předprodeji skrze webové stránky ticketstream.cz, nebo dvě hodiny před začátkem utkání u pokladen SD ARÉNY. Případně zachovejte Pirátům přízeň alespoň prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com.