online přenos."> Piráti Chomutov » Druhou polovinu načne Chomutov sobotním zápasem proti HC Vrchlabí

Druhou polovinu načne Chomutov sobotním zápasem proti HC Vrchlabí

Napsal 04.11.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Začíná druhá polovina základní části a Chomutov čeká duel na ledě Vrchlabí. To v prvním kole doma porazil a s podobnou vizí vyráží v sobotu na vrchlabský led. Utkání můžete samozřejmě sledovat na vlastní oči na vrchlabském stadionu. Pokud nechcete vážit tak dlouhou cestu, připravený bude jako vždycky online přenos.
Skóre doma 20:21
Nejproduktivnější hráč Kamil Tvrdek (6+8)
Nejlepší střelec Kamil Tvrdek - 6 gólů
Nejproduktivnější obránce Petr Chaloupka (1+6)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 4-1-0-0-2
Skóre - venkovní utkání 20:19
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 13-1-0-0-2
Skóre – vzájemná utkání 61:36

Chomutov zápasem s Vrchlabím zahajoval letošní sezonu a diváci v polovině září odcházeli z útrob ČEZ stadionu spokojení. Chomutov svého soupeře porazil 3:2, lví podíl na tom měli Procházka, Davídek a Duda, kteří se postupně trefili za záda hostujícího gólmana. U obou branek Vrchlabí byl potom Kamil Tvrdek (1+1). Vrchlabí tehdy obě branky vsítilo v přesilovce, Chomutov využil jednu přesilovou hru ze sedmi, které měl k dispozici.

Vrchlabí - Chomutov 2:4

V této sezóně Vrchlabí odehrálo dalších 14 zápasů, v nichž vyválčilo 19 bodů. Za ty mu patří v prvoligové tabulce průběžná 12. pozice. Tři body dokázali vrchlabští hráči získat v zápasech s Benátkami, Pískem, Olomoucí, Chrudimí a Třebíčí. V ostatních zápasech nakonec tahali za kratší konec – ať už po šedesáti minutách, v prodloužení nebo v nájezdech.

Momentálně se východočeský celek utápí v krizi. V posledních pěti kolech nedokázal naplno bodovat a postupně si na své konto připsal prohry s Havlíčkovým Brodem (3:6), Berounem (2:3p), Hradcem Králové (2:5), Táborem (1:2) a Ústím (1:2sn). Do statistik si body v těchto pěti duelech připsalo 14 hráčů. Tři z nich – Látal, Drábek a Rusnák - potom dva body za dvě branky. Ani to ale nestačilo na lepší skóre než na 9:18.

Vrchlabí má problémy s nízkou produktivitou. Důkazem toho je jen 31 vstřelených branek. Stejně na tom jsou ještě v Benátkách, hůř už jenom v Písku (21 vstřelených branek). Doma Vrchlabí odehrálo osm zápasů. Vyhrálo třikrát v základní hrací době, jednou v prodloužení, ostatní prohrálo.

Klubovou produktivitu vede Kamil Tvrdek (6+8). Za těchto čtrnáct bodů mu v tabulce celé první ligy patří třinácáté místo. Druhý muž klubového bodování je Martin Filip (2+7) a produktivitu obránců vede Petr Chaloupka (1+6).

Krátce z Chomutova

Po dvou prohrách v řadě vyhráli chomutovští na ledě nepříjemného Hradce Králové 3:1. Novým trenérům, mezi které se v týdnu přidal jako asistent bývalý chomutovský hráč Martin Ťupa, tak dopřáli vítěznou premiéru na střídačce.

Po zaváhání Jihlavy v derby Vysočiny tak Chomutov poskočil zpátky do čela první hokejové ligy a zakončil její první polovinu jako lídr s dvoubodovým náskokem.